تازه های سایت

پربازدیدها

16. دى 1397 - 16:51
کامران غضنفری بیان کرد: کشورهای استعماری بناداشتند که اسلام را در کشور ایران به طور کامل ریشه کن کرده یا این دین را تضعیف کنند، بنابراین رضاخان را مامور کشف حجاب در ایران کردند.

به نقل از پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ در 17 دی ماه سال 1314 رضا خان تاحت تاثیر اهداف استعماری، اقدام به کشف حجاب در جامعه ایران می کند، در آن زمان به دلیل باورها و اعتقادات حاکم بر روحیات مردم ایران، با این اقدام مبارزه می شود و این مسئله با شکست مواجه می شود.

 

 

در همین ارتباط کارشناس ارشد روابط بین الملل در گفتگو با صبح زاگرس گفت: اقدامات مربوط به کشف حجاب توسط رضاخان، که  به وسیله دولت استعماری و استکباری انگلستان به قدرت رسیده  و مجری دستورات و فرامین انگلیسی ها بود، ماموریت داشته اسلام را به این روش ریشه کن کند.

 

 

کامران غضنفری بیان کرد: کشورهای استعماری بناداشتند که اسلام را در کشور ایران به طور کامل ریشه کن کرده یا این دین را تضعیف کنند، مشابه این موضوع در کشور ترکیه توسط  رئیس جمهور این کشور یعنی مصطفی کمال آتاتورک قبلا اتفاق افتاده بود و درصدد بودند همین برنامه را توسط رضا خان در ایران پیاده سازی کنند. 

 

 

غضنفری اشاره کرد: در کشور ایران به دلیل وجود روحانیت شیعه و داشتن پایگاه اجتماعی بین مردم و ارتباط قوی بین مردم و روحانیت، نقشه انگلیسی ها که  توسط رضاخان قرار بر پیاده سازی بود، با شکست مواجه شد، یعنی روحانیت همراه با مردم در مقابل این اقدام ایستادگی و مقاومت کرده و سبب شکست اهداف شوم آنها بر علیه اسلام شد.

 

وی افزود: در مسئله کشف حجاب، جمعی از مردم را تحت فشار و اذیت و آزار و نهایتا به شهادت رسانده، اما به اهدافی که پیش بینی کرده بودند نرسیدند

 

 

وی اشاره کرد: همواره دولت ها استکباری و استثماری از حجاب مذهبی ضربه خورده و مانعی برای اهداف شیطانی آنها بوده است، به عنوان مثال زمانی که فرانسوی ها بر الجزایر سلطه داشته و این کشور تحت استعمار آنها بود، معتقد بودندتا زمانی که زنان الجزایری چادر داشته و در زیر چادر پنهان شده اند نخواهیم توانست بر الجزایر سلطه پیدا کنیم و باید چادر را از سر زنان الجزایری برداشته تا زمینه های سلطه کامل بر الجزایر فراهم شود.

 

غضنفری خاطرنشان کرد: دولت های استعماری حجاب زنان را مانع اهداف استعماری خود دانسته، به عنوان مثال وقتی دولت های غربی می خواهند اسلام را از قاره اروپا که تا اندلس و اسپانیا پیش رفته بود بیرون کنند، در یک پروسه ده ها ساله اول فساد و فحشا را بین مسلمانان رواج داده و جوانان و مردم را گرفتار کردند، و بعد از آن زمان اسلام را از آن کشورها خارج کردند.

 

 

وی افزود: در جمهوری اسلامی ایران ، توسط دولت های غربی همان برنامه ها را جهت ریشه کنی اسلام در برنامه دارند، و در شرایط حاضر برنامه ریزی ها و سرمایه گذاری های آنها بر روی مسئله حجاب بوده که در خارج کشور در شبکه های ماهواره ای و در داخل کشور توسط عوامل آنها سعی می کنند بی حجابی، بدحجابی، فساد و منکرات را ترویج دهند، در این بین برخی از دولتمردان با اهداف و برنامه های دشمن به بهانه اینکه باید جوانان را آزاد گذاشته و بر این قشر سخت گرفته نشود، بد حجابی و بی حجابی را آزاد گذاشته و اجازه برخورد با موراد منکراتی را نداده تا زمینه گسترش مفاسد فراهم شود.

 

وی بیان کرد: در دولت حاضر بودجه برنامه های فرهنگی نظیر بودجه برنامه های قرآنی که در دولت قبل از او 600 میلیارد بود، در سال گذشته این مقدار به صفر رسید، و به هر اندازه این فعالیت های فرهنگی کم شود، از طرف دیگر از فساد و منکرات در قالب آزادی ها به نام رفتن زنان به ورزشگاه، برگزاری کنسرت، رقص دختران و پسران در دانشگاه ها و تائترها حمایت میکنند و این اعمال و اقدامات مخالف دین و مذهب و منافع ملی بوده، که متاسفانه با نگاه جناحی از این گونه مسائل حمایت می کنند.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم