تازه های سایت

پربازدیدها

15. دى 1397 - 13:47
کناری فرماندار بویر احمد گفت: آقای آزادبخت از تهران اعلام آمادگی کرده، که بیش از 100 میلیارد تومان سرمایه گذاری کند، برای برپایی انواع بازارچه ها، اما مشکلات اداری شهرداری سد راه آنها شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ فرماندار شهرستان بویر احمد گفت: ملاقات عمومی با مردم با همراهی مدیران دستگاه های خدمات رسان از جمله فرماندار، بخشدار و معاون، و سایر مدیران پذیرای روزانه 100 نفر از مردم بوده، و مشکلات حاد آنها که نیاز به حضور مسئولان مذکور دارد پاسخ داده خواهد شد.

 

 

شاهرخ کناری بیان کرد: عمده مشکلات مردم، ساخت و سازهای خارج از حریم بوده، و آنها به دنبال خدمات آب و برق و گاز و مخابرات هستند، طبق مصوبه ای که با حضور معاون عمرانی، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، بنیاد مسکن استان و فرمانداری تشکیل شده، در صورت توافق کلی بین دستگاه های استانی و دستگاه قضایی، 200 الی 300 خانواری که در محدوده شهر یاسوج، و خارج از حریم ساخت و ساز داشتند، با فاصله 50 الی 100 متر خارج از حریم بتوانیم خدمات رسانی کنیم، و این در شرایطی بوده که توافقات مربوطه توسط دستگاه ها، صورت گرفته باشد، ودرصورتی که خارج از توافق مذکور دستگاهی امکاناتی اختصاص دهد، مدیر مربوطه باید در این زمینه پاسخگو باشد.

 

 

وی افزود: در این مراسم مشکلات معیشتی خانواده های بی سرپرست، محروم، و کسانی که سرپرست آنها زندانی بوده، و از این قشر مراجعه کننده زیادی صورت گرفت، و مشکلات آنها مورد بررسی و پیگیری قرار می گیرند.

 

کناری اشاره کرد: در این مراسم دهیارانی از مناطق روستایی برای دریافت اعتبار و پیگری آنها مراجعه کرده،  که به وسیله تخصیص اعتباری که در کمیته برنامه ریزی در نظر گرفته شده، به شکل موردی در آن روستاها رفته و مشکلات آنها بررسی میشود.

 

فرماندار بویر احمد در خصوص مشکلات جمعه بازار اظهار کرد: موضوع جمعه بازار مصوباتی  داشته، که آقای دلباز سرمایه گذار جمعه بازار تا پایان بهمن ماه باید 486 واحد تجاری آماده کرده و در اختیار کسانی که مجوز توسط شهرداری داشته، اختصاص یابد، مصوبه دوم، قیمت گذاری جمعه باز بوده، که قرار بر این است، نماینده آقای دلباز سرمایه گذار جمعه بازار، نماینده شهرداری، نماینده اهالی و غرفه داران جمعه بازار که توسط خود آنها تعیین می شده و باید از کارشناسان رسمی دادگستری بوده، غرفه ها را قیمت گذاری کرده که توسط آقای دلباز موضوع آنها حل شود.

 

کناری اضافه کرد: اگر به غیر از ساکنان فعلی جمعه بازار یعنی 400 الی 500 نفر از اهالی فعلی، کسانی دیگر متقاضی واحد تجاری  بوده، سرمایه گذار اعلام کرده، که در کنار جمعه بازاری که در حال ساخت بوده، واحد تجاری آماده کند، و اولویت با کسانی بوده، که مجوز داشته، و مابقی درصورتی که مجوزی از شهرداری داشته، باید مجوز خود را به اثبات رسانده تا یک واحد تجاری را تقسیم کرده و در اختیار آنها قرار داده شود.

 

 

وی در خصوص بازارچه ماهی و میگو گفت: این بازارچه در سوله مدیریت بحران استان بوده، و در همین رابطه سرمایه گذاری به نام آقای آزادبخت از تهران اعلام آمادگی کرده، که بیش از 100 میلیارد تومان برای برپایه بازارچه ها سرمایه گذاری کند، اما مشکلات اداری آنها توسط شهرداری حل نشده است، در همین رابطه همچنین بازرچه میوه و تره بار،ماهی فروشان، بازارچه های محلی توسط این سرمایه گذار جهت حل آنها  اعلام آمادگی شده، اما مشکلات اداری  شهرداری مانع از تحقق این موضوع شده است.

 

کناری در پایان اضافه کرد: اگر خواهان حل مشکلات ترافیک شهری هستیم، باید بازارهای موجود در سطح شهر جمع آوری شده و به مکانی دیگر انتقال داده شوند، و حل آن توسط سرمایه گذار مذکور در قالب ساخت بازارچه ها که با حضور در فرمانداری اعلام شده، این موضوع حل شود، و در این رابطه منتظر تصمیم گیری های شهرداری هستیم.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم