تازه های سایت

پربازدیدها

15. دى 1397 - 10:36
در شرایطی که بسیاری از جوانان به دلیل بیکاری با مشکلاتی مواجه بوده، مشاغلی وجود داشته، که ممکن است، بلای جان قشر بیکار شود، یکی از این مشاغل رانندگی خودرو شوتی است.

به گزارش پایگاه خری تحلیلی بویرخبر؛ در شرایطی که بسیاری از جوانان به دلیل بیکاری با مشکلاتی مواجه بوده، مشاغلی وجود داشته، که ممکن است، بلای جان قشر بیکار شود، یکی از این مشاغل رانندگی خودرو شوتی است.

 

باید اشاره کرد، شغلی که در چهار چوب قانون تعریف نشده، و همچنین کمکی به رشد و پیشرفت اقتصادی نکند، نمی تواند شفل محسوب شود، زیرا وسیله سودجویی  و منفعت طلبی نامشروع افارد فرصت طلب نامیده می شود.

 

در همین ارتباط باید گفت، برخی از جوانان به احتمال زیاد به دلیل عدم آگاهی کافی، از طریق خودروهای خود بار قاچاق حمل کرده، که به دلیل سرعت زیاد و نقض قوانین رانندگی از یک طرف، و کم اطلاعی نسبت به تبعات چنین مشاغلی، که متوجه تولید، اشتغال و اقتصاد بوده، راننده شوتی میشوند.

 

برای اینکه بتوان بیشتر با شغل پرخطر راننده شوتی آشنا شد، به خطرات آن اشاره می کنیم، یک راننده شوتی چون همیشه در حال ترس و استرس بوده، سلامتی جسمی و روانی او آسیب می بیند، از طرفی اگر محموله یا بار او توسط پلیس پیدا شود، از یک طرف هزینه های ناشی از خرید این بار در اثر توقیف به هدر رفته یا درصوت عدم تسلیم در برابر پلیس اقدام به فرار کرده، و این موضوع سلامتی و جان او را به خطر خواهد انداخت.

 

از طرفی باید از طریق آگاهی قشر جوان و هشدار نسبت به چنین مشاغلی آنها را از افتادن در دام افراد سودجو بر حذر داشت، زیرا برخی افراد از شرایط قشر جوان که در وضعیت شغلی مطلوبی نیستند، سوءاستفاده کرده، و به هر طریقی آنها را با وعده های دروغین جذب می کنند.

 

در همین ارتباط لازم است از طریق صدا و سیما، آموزش و پرورش، ادارات فنی و حرفه ای و نیروهای پلیس به نوبه خود اقداماتی به ترتیب آسیب شناسی در صدا و سیما، آگاهی قشر نوجوان و جوان در همان ابتدایی جوانی برای پیشگیری و گرایش به چنین مشاغلی، آموزش های فنی و حرفه ای برای مهارت آموزی و کارآفرینی و نهایتا هشدار نسبت به خطرات و موانع قانونی توسط پلیسس انجام شود.

 

در پایان تصاویری از آتش گرفتن خودرویی  شوتی را مشاهده می کنید که هم خودرو و هم اموال درون خودرو دچار آتش سوزی شده و بیان شده در شهر گچساران است:

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم