تازه های سایت

پربازدیدها

13. دى 1397 - 19:37
مادامی که در فضای مجازی آموزش ها و مهارتهای لازم توسط نهاد های فرهنگی و مسئول صورت نگیرد، انتظار اینکه در این فضا آسیب ها به حداقل برسد، دور از انتظار است.

به گزاش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ فضای مجازی فضایی بوده، که ابتدا و انتها نداشته و هر کسی که در آن قرار گرفته، خیلیوقت خود را در  این فضا سپری می کند، باید گفت فضای مجازی، می تواند هم مفید و هم مضر باشد، بسته به نگاه و نوع استفاده ما از آن هر کدام ار این نگاه ها برای ما ایجاد می شود.

 

قرار گرفتن در این فضا به چیزی به نام سواد فضای مجازی نیاز دارد، اگر سواد فضای مجازی نباشد، به جای اینکه از این فضا سود ببریم ضرر می کنیم بنابراین ممکن است در این فضا دچار خسارت هایی شویم که گاهی جبران پذیر نیست، خسارت های روحی روانی و گاهی مالی و جانی از اثرات غرق شدن بیش از حد در این فضا است.

 

این روزها جوانان ما به محض اینکه کمی پول دستشان رسید اولین کاری که می کنند سراغ خرید گوشی هوشمند می روند، می توان گفت که کمتر کسی پیدا می شود که در این فضا نباشد، اگر چنین فردی هم پیدا شود برای خیلی ها عجیب به نظر می رسد، در حالی که 4 سال قبل اگر کسی در فضای مجازی بود عجیب به نظر می رسید.

 

در همین ارتباط مشاهده می شود، در این فضا بعضی از پیج های اینیستاگرامی اقدام به انتشار تصاویری کرده، که این احتمال می رود، در برخی موارد صاحبان تصویر بی طالاع بوده، و در بقیه موارد شخص به انتخاب خود عکس یا کلیپی از خود منتشر می کند.

 

 

 

 

در همین راستا یکی از  پیج های اینیستاگرامی اقدام به انتشار تصاویر از دختران جوانی داشته، که به نوعی مخالف با فرهنگ و هویت بومی و محلی استان بوده، از طرفی از دیدگاه بسیاری از خانواده ها با رسومات سنتی و قدیمی، به عنوان یک ناهنجاری شناخته می شود.

 

باید اشاره کرد، مادامی که در فضای مجازی آموزش ها و مهارتهای لازم توسط نهاد های فرهنگی و مسئول صورت نگیرد، انتظار اینکه در این فضا آسیب ها به حداقل برسد، دور از انتظار است.

 

در کنار آموزش های صحیح، خانواده میتوان از طریق ایجاد فضای محبت و صمیمیت در خانواده، حل مشکلات و دغدغه های اعضای خانه، و توجه به رشد اطلاعات و ارتباطات تا حد زیادی از آسیب هایی که متوجه خانواده شده، جلوگیری به عمل آورد.

 

در پایان باید گفت، توجه به قشر جوان در زمینه های مختلف نظیر حمایت از ازدواج، تلاش برای رفع بیکاری، حمایت از نهاد خانواده، می تواند تا حدود زیادی از آسیب های فضای مجازی بکاهد، از طرفی سرمایه گذاری در این موضوعات، سبب کاهش تلافات در آینده خواهد شد.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم