تازه های سایت

پربازدیدها

10. دى 1397 - 10:52
تجهیز و توسعه مدارس برای کاهش مشکلات آموزشی و کاهش خطرات و تهدیداتی که سیستم های گرمایشی قدیمی و نفتی ، دانش آموزان را تهدید می کند، از اولویت های مهم اداره کل آموزش و پرورش استان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ تجهیز و توسعه مدارس برای کاهش مشکلات آموزشی و کاهش خطرات و تهدیداتی که سیستم های گرمایشی قدیمی و نفتی ، دانش آموزان را تهدید می کند، از اولویت های مهم اداره کل آموزش و پرورش استان است.

 

در همین رابطه روستای مارین، که در 35 کیلومتری شهرستان دوگنبدان واقع شده، با اینکه دو سال بوده، که این روستا از نعمت گاز برخوردار است، اما مدرسه روستا فاقد سیستم گاز رسانی است.

 

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گچساران در این خصوص گفت: طبق قانون ابلاغی توسط سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور بیان شد، بحث گاز کشی برای مدارس غیرقانونی بوده، و  جایگزین سیستم گرمایشی گاز،  سیستم شوفاژ بوده، ولی اگر در مدرسه ای قرار بر گاز کشی باشد، در حد آبدارخانه مجاز شده است.

 

عبدالرحیم اسدزاده اشاره کرد: در برخی مدارس مانند، مدرسه دیل گازکشی صورت گرفته، که قبل از ابلاغ قانون مذکوربوده،  و در همین رابطه روستای مارین تعداد دانش آموزان در حد چند نفر بوده، که این مدارس باید در مدرسه منطقه دیل تجمیع شود، هرچند توسط هیتر سسیستم گرمایشی آن مدرسه تامین می شود.

 

اسدزاده اظهار کرد: لیست مدارسی که از بخاری نفتی استفاده کرده، به معاونت آموزش و پرورش استان اعلام شده، که باید از طریق این معاونت به سازمان تجهیز و نوسازی و مدارس استان ارسال شده،  تا از طریق آن  سازمان مشکلات گرمایشی وسیستم نفتی  چنین مدارسی برطرف شود.

انتهای پیام/

 

 

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم