تازه های سایت

پربازدیدها

4. دى 1397 - 10:44
گویی زمانه امروز که به عصر ارتباطات وفناوری های پیشرفته شهرت یافته، برای این عشایر نشینان و روستائیان هنوز بیگانه بوده، زیرا آنان از امکانات اولیه زندگی محروم هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ با شروع فصل سرما بسیاری از زنان و دختران پاکدامن، پرتلاش و صبور در روستاهای کهگیلویه وبویراحمد (اینجا را بخوانید) به دلیل فقر و ضعف بنیه مالی در قامت یک مرد به ایفای نقش های چندگانه ای مشغول بوده، و دیده شده که این زنان همچو مرد برای گرم کردن اجاق های هیزم سوز، دردهای خود را به بلوط می گویند واز بلوطها استمدادمی طلبند.

 

دردها و زخم های کهنه بر پیکر نحیف زنان و دختران روستایی و عشایرزاده کهگیلویه وبویراحمد هرچند کمترشده اما هنوز آثاری از آن باقی مانده و با گذشت سالیان متمادی در این روزگار ناخوش، زنان این دیار از سرناچاری باری از هیزم را در میان سنگلاخ ها و صخره های سخت بر دوش می کشند تا اینکه بتواند گرمابخش خانه خود و آن اجاق های هیزم سوز باشند.

 

 

 

 

گویی زمان امروز در روزگاری که به عصر ارتباطات وفناوری های پیشرفته شهرت یافته برای این عشایر نشینان و روستائیان هنوز بیگانه است.

 

 

 

این زنان که همپای مردان خود به دنبال امرار و معاش و زندگی خود هستند، برای تهیه چوب و هیزم در تلاشند تا حداقل توانسته  در این  ماه های سرد سال گرمای خانه های خود را تأمین کرده و از آتش این هیزم ها نیز نانی و قوتی برای فرزندان خود مهیا کرده باشند.

 

 

امروز اگر چه غمنامه درختان بلوط در هر کوی و برزنی از استان چهار فصل به دلیل قطع بی رویه آنان به گوش می رسد، اما چه خوب است، بدانیم در بسیاری از روستای های دور افتاده این سرزمین هنوز هم بلوط برای آنان دوستی قدیمی است که حتی بریدن شاخ و برگهایش ،آنها را غمگین می کند.

 

 

 

بنابراین باید گفت در استانی که به لحاظ برخورداری از منابع گازی و نفتی در رده استان های برتر قرار دارد، زیبنده نبوده، که روستاهای  محروم هنوز از نعمت گاز برخوردار نبوده، که در این ارتباط باید مطالبه ها را به سمت نمایندگانی هدایت کرد، که در ایام انتخابات وعده های محرومیت زایی شعار آنها بوده است.

 

 

مسئولان استانی در راس آن استاندار باید بدانند هنوز می توان روستاهای محرومی که از نعمت گاز بی بهره هستند را پیدا کرد، و باید گفت فرا رسیدن زمستان بر درد و رنج محرومان خواهد افزود و  آنها در جست و جوی کسی که بتواند محرومیت  را از چهره  آنها پاک کرده هستند.

 

 

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم