تازه های سایت

پربازدیدها

1. دى 1397 - 14:17
در سطح شهر یاسوج بسیار دیده شده که افرادی برای کسب در آمد به دست فروشی روی آورده، اما به دلایلی نظیر سد معبر باید بساط خود را جمع کرده، که در نهایت این قشر بدون شغل و کار باقی می مانند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛شهر یاسوج به دلیل مهاجرت از گذشته تا اکنون با افزایش جمعیت مواجه بوده، در همین ارتباط می توان به، توسعه امکانات شهری که باید جوابگوی جمعیت و نیاز شهروندان باشد، اشاره کرد.

 

 

در شرایط فعلی یکی از موضوعاتی که سبب رشد یک استان بوده، مسئله کارآفرینی و داشتن شغل مناسب بوده، که باید از مسئولان مربوطه پرسید در جهت افزایش شغل چه گام های مثبتی را برداشته اند؟ یا از مشاغلی که وجود دارد چه حمایتی های را صورت داده اند.

 

در همین راستا دست فروشی یکی از مشاغلی بوده که جوانان فاقد شغل و با درآمد کم به آن گرایش پیدا کرده، که در سطح شهر یاسوج مشاهده شده جوانانی دست فروشی می کنند، اما هر چند وقت یکبار بساط شغل و درآمد آنها توسط شهرداری، تخت عنوان سد معبر جمع آوری می شود.

 

 

 

با چند تن از دست فروشان یاسوجی گفتگویی صورت گرفت که در زیر آمده است:

 

 

یکی از دست فروشان شهر یاسوج به نام صادق گفت: اگر بخواهیم علت بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی را پیدا کنیم باید ریشه آن را در بیکاری جست و جو کرد، بنده به عنوان یک جوان که تشکیل خانواده داده به خاطر تنگ دستی و مشکلات جسمی نمی توانم کارگری کنم و مجبور شدم به دست فروشی روی بیاورم.

 

وی بیان کرد: از مسئولان  شهرداری تقاضا دارم مکانی برای ما در نظر گرفته تا بتوانیم کار کنیم، در همین ارتباط افرادی  در جمعه بازار ساکن بوده که اذعان می کنند، که با وجود پرداخت مالیات و عوارض  گفته میشود باید بساط خود را جمع کرده، که بنده از ترس جمع آوری در آن مکان مجبور شدم در گوشه خیابان بساط خود را پهن کنم.

 

یکی دیگر از دست فروشان یاسوجی اظهار کرد: بنده به عنوان یک جوان که کاری نداشته، مجبور شدم در گوشه خیابان کسب درآمد کنم و باید اشاره کنم به هیچ عنوان قصد اینکه برای شهروندان سد معبر کرده و ایجاد مزاحمت کنیم نداریم اما چون درآمد چندانی نداشته و مکان مناسبی برای ما تدارک دیده نشده، به سطح شهر روی آورده ایم.

 
 
 

از دیگر دست فروشان شهر یاسوج که خواست نام و نشانی وتصویری از او درج نشود گفت: بنده به عنوان یک دانشجو، توانایی های زیادی داشته اما به دلیل اینکه حمایت نشدم، به دست فروشی روی آورده ام، تعداد قابل ملاحظه ای از این قشر دانشجو بوده که کسب درآمد می کنند، که شهرداری به تنها راه کسب درآمد اشکال گرفته و بساط درآمد ما را جمع آوری می کنند.

 

بر اساس صحبت های صورت گرفته، شواهد نشان می دهد  که دست فروشان یاسوجی در بلاتکلیفی باقی مانده و باید گفت نه تنها مکان مناسبی ممکن  است به آنها تعلق نگیرد، بلکه همین مکان فعلی همین تحت نام سد معبر از آنها سلب شود.

 

در شرایطی که آمار بیکاری در استان نشان از عملکردضعیف مسئولان دارد، این بار شهرداری یاسوج، بدون در نظر گرفتن رهکارهای مناسب اقدام به جمع آوری قشر دست فروش می کند، این اقدام هر چند در دوره های مختلف وجود داشته، اما وقتی به قشر دست فروش طبق اذعان آنها گفته میشود  در جمعه بازار ساکن شوید که همین جمعه بازار به علت مشکلات فراوان باید جمع آوری شده، منطقی نبوده این قشر همیشه در حال فرار برای پیداکردن مکان جهت کسب درآمد باشند.

 

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم