تازه های سایت

13. شهريور 1397 - 19:25
عملیات راه سازی در محور ارتباطی یاسوج به اصفهان که یکی از پر خطر ترین و حادثه خیز ترین محورهای جنوب کشور محسوب می شود به دلیل کمبود "قیر" در آستانه متوقف شدن است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد در جنوب غربی کشور ایران قرار دارد که با استان های اصفهان، فارس، چهارمحال وبختیاری، خوزستان و بوشهر دارای مرز مشترک است.

 

استان کهگیلویه وبویراحمد به دلیلی قرار گرفتن در پهنه جغرافیایی خاص، دارای جاده های صعب العبور و کوهستانی بوده که تردد خودروها در آنها مستلزم رعایت نکات ایمنی و احیاط بسیار بالایی است.

 

یکی از مسیر های پرتردد در استان کهگیلویه وبویراحمد که شریان اصلی اتصال شمال به جنوب کشور بوده، محور ارتباطی یاسوج به اصفهان است که یکی از مهمترین جاده ترانزیتی جنوب کشور محسوب می شود.

 

 

حجم بالای تردد شبانه روزی خودرو های سبک و سنگین در این مسیر و قرار گرفتن روستاهای زیادی از بخش های مختلف شهرستان بویراحمد و دنا در حاشیه این جاده، آن را به پر حادثه ترین جاده استان و جنوب کشور تبدیل کرده است.

 

عملیات تعریض و استاندارد سازی این محور ارتباطی سال هاست که آغاز شده است و حذف گردنه ها و پیچ های خطرناک این مسیر در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

اکنون با اتمام حجم زیادی ازعملیات راه سازی در این محور و از بین بردن گردنه ها و مسیر های صعب العبور، مهندسین راه سازی منتظر تامین قیر لازم جهت اجرای عملیات آسفالت ریزی در این مسیر هستند، چرا که روزانه در این محور ارتباطی تصادفات مرگبار و وحشتناکی رخ می دهد که اتمام هرچه سریعتر این پروژه می تواند از این حجم تصادفات بکاهد.

 

کارگران و مهندسان که روزانه در این مسیر مشغول  عملیات راه سازی هستند از کمبود قیر لازم جهت آسفالت ریزی در محور ارتباطی گلایه دارند و معتقد اند که اگر قیر کافی و به موقع برای آنها محیا شود، این عملیات با سرعت بیشتری به اتمام خواهد رسید.

 

 

یکی از پیمانکاران این مسیر ارتباطی اظهار کرده است که بیش از 90 درصد از عملیات راه سازی در قسمت های خطرناک این محور به اتمام رسیده است و اکنون فقط منتظر قیر مانده ایم، چرا که حجم بالای تردد خودروهای سبک و سنگی موجب افزایش بار ترافیکی و افزایش تصادفات مرگبار در این مسیر شده است و از آقای استاندار و مسوولان استانی تقاضا داریم که در خصوص تامین قیر مورد نیاز محور یاسوج به اصفهان اقدامات لازم را انجام دهند.

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم