تازه های سایت

26. تير 1397 - 14:46
محمودی: مسابقات ملی فناوری و هوافضا جام پایتخت طبیعت ایران در زمینه طراحی و ساخت پهباد و هواپیما، گلایدر، راکت آبی، سازه ماکارونی و دست آورد های پژوهشی برگزار می شود‌ که معاون وزیر علوم و معاون وزیر ارتباطات از میهمانان این مسابقات هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ صبح امروز نشست خبری رئیس انجمن هوا وفضای استان با اصحاب رسانه استان برگزار شد.

علی محمودی رئیس انجمن علمی هوا وفضای استان در این نشست گفت:مسابقات ملی فناوری و هوافضا جام پایتخت طبیعت ایران در زمینه طراحی و ساخت پهباد و هواپیما، گلایدر، راکت آبی، سازه ماکارونی و دست آورد های پژوهشی برگزار می شود‌.

وی افزود: در شهریورماه امسال این مسابقات برای اولین بار در استان در پنج گرایش علمی به مدت دو روز برگزار می شود، معاون وزیر علوم و معاون وزیر ارتباطات از میهمانان این مسابقات هستند.

محمودی ادامه داد: در مجموع 50میلیون تومان جایزه با حضور دو وزیر کشوری به نفرات برتر هر رشته اعطا می شود.

وی با اشاره به این که از حساس ترین مسابقات علمی در سطح کشور است، هدف از برگزاری چنین طرح های کاربردی را شناسایی و معرفی نخبگان و حمایت از انها عنوان کرد.

رئیس انجمن علمی هوا وفضای استان در ادامه گفت: 60 نفر ظرفیت در قالب 200تیم‌ پیش بینی کردیم، از استان های فارس، هرمزگان، خراسان رضوی، تهران، ایلام و آذربایجان شرقی تا کنون شرکت کردند، 90 میلون تومان هزینه اجرایی این مسابقات بوده که از طرف پارک علم و فناوری و وزارت ارتباطات محیا شده است.

علی محمودی با اشاره به اینکه تنها پایگاه علمی فعال استان در گچساران است، گفت: درحال حاضر هیچ کدام از مسئولان استان به جز چند نفر از ما حمایت نکردند، پارک علم و فناوری و بسیج مهندسین و بسیج علمی از ما حمایت ویژه کردند‌.

وی با بیان اینکه نیازمند همکاری همه نهادهای استان هستیم‌ گفت:این مسابقات در سه بخش دانش آموزی،دانشجوئی و آزاد برگزار می شود،دستاورد های پژوهشی فرا رشته ای است که شرکت کنندگان در هر حوزه ای می توان در آن شرکت کنند.

 

محمودی در پایان از جمله دستاوردهای استان در این زمینه را رتبه اول امیرکبیر در سال92، رتبه دوم و سوم دانشگاه شریف در سال  94 عنان کرد.

 

گفتنی است این مسابقات روز 18 شهریور ماه در دانشگاه یاسوج برگزار می شود و نتایج آن نیز در مهر ماه اعلام خواهد شد.

 

تصاویر تکمیلی از این نشست در زیر آمده است:

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم