تازه های سایت

16. تير 1397 - 16:45
جهانبازی افزود: در سطح استان روستاهایی داریم که به دلیل پایین بودن تعداد خانوار و نرسیدن به حدنصاب حداقل بیست خانوار، به آنها گاز رسانی نشده است و روستانشینان مجبور به قطع درختان بلوط و استفاده از آنها به عنوان هیزم می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ معاون امور مهندسی و اجرای شرکت گاز استان در گفت و گو با این پایگاه خبری در واکنش به خبر درج شده در یکی از رسانه های استان مبنی برعدم گازرسانی به روستای رگاب تنگ تامرادی (خبر را اینجا بخوانید) گفت: قانون گذار برای شرکت گاز، سه شرط را جهت گازرسانی به روستاها، وضع کرده است که عبارت اند از: رسیدن به حدنصاب حداقل بیست خانوار در هر روستا، اجرایی شدن طرح هادی در روستای مورد نظر و صدور مجوز بنیاد مسکن به شرکت گاز جهت گاز رسانی در روستا و سومین شرط این است که باتوجه به بودجه مصوب، هزینه علمک گاز هرخانوار از 6 میلیون تومان فراتر نرود.

 

شجاع الدین جهانبازی افزود: در سطح استان روستاهایی داریم که به دلیل پایین بودن تعداد خانوار و نرسیدن به حدنصاب حداقل بیست خانوار، به آنها گاز رسانی نشده است و روستانشینان مجبور به قطع درختان بلوط و استفاده از آنها به عنوان هیزم می شوند.

 

جهانبازی عنوان کرد: موضوع گازرسانی به روستاهای زیر بیست خانوار باید از سوی دولت و قانون گذار تصویب و به استان ها ابلاغ شود.

 

وی عنوان کرد: طی مکاتبات با مراجع قانون گذار در کشور عنوان شده که برای گاز کشی به روستاهای کوچک باید تجمیع صورت گیرد یعنی اینکه روستاهای کوچک با خانوارهای کم با تجمع در کنار یکدیگر و تشکیل روستای بزرگتر امکان گاز رسانی را فراهم می آورد.

انتهای پیام/د

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم