تازه های سایت

16. تير 1397 - 10:14
فضل الله آذرفرد خسارت وارده به باغات شهر سی سخت را 800میلیون براورد کرد و گفت: عمده خساران وارده به درختان گردو، سیب و آلو بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ رییس جهاد کشاورزی شهرستان دنا در خصوص خسارات وارده به باغات شهر سی سخت به بویرخبر گفت: متاسفانه پس از وزش بادهای شدید اخیر با سرعت بالا در استان کهگیلویه وبویراحمد خسارات زیادی به کشاورزان و باغداران استان بخصوص شهر سی سخت وارد شده است.

 

فضل الله آذرفر خسارت وارده به باغات شهر سی سخت را 800میلیون براورد کرد و گفت: عمده خساران وارده به درختان گردو، سیب و آلو بوده است.

 

آذر فرد عنوان کرد: برخی از باغداران که نسبت به بیمه باغات خود اقدام کرده اند، تا حدودی تحت پوشش بیمه خسارات ناشی از این بادهای شدید قرار می گیرند و باغدارانی که نسبت به بیمه باغ خود اقدام نکرده اند نیز از طریق ستاد حوادث در حال پیگیری و جذب اعتبار جهت کمک به باغداران و کشاورزان هستیم.

 

آذرفرد درخصوص پرداخت بیمه کشاورزان در سال گذشته گفت: خوشبختانه مطالبات کشاورزان که مدتی معوق مانده بود با پیگیری های فراوان پرداخت شده است  و بخش اندکی از آن باقی مانده است که ظرف مدت چند ماه آینده نیز پرداخت خواهد شد.

 

وی افزود: بیمه محصولات کشاورزی زیر نظر بانک کشاورزی است و سازمان جهاد کشاورزی در این خصوص نقش پیگیری را برعهد دارد و کشاورزان باید حمایت شوند که قطعا از طریق ویز سازمان و مدیرکل سازمان جهادکشاورزی پیگیر هستیم که در بخش بیمه کمترین مشکل را داشته باشیم.

 

رییس جهاد کشاورزی شهرستان دنا در خصوص تسهیلات جهاد کشاورزی گفت: تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی آماده ارایه به باغداران و کشاورزان شهرستان دنا است که سود آن پایین بوده و تسهیلات آن شناور است که شامل تمام ادوات مکانیزه کشاورزی، دامپروری، باغداری و زراعت می شود از جمله تراکتور و دستگاه های سنگین است .

 

پیگیر تسهیلات خشکسالی بر اثر کمبود بارندگی و حجم زیاد خشکسالی در بخش کشاورزی هستیم که از طریق وزارت جهادکشاوزری تسهیلاتی را دریافت کنیم و به باغداران و کشاورزان ارایه دهیم.

 

در خصوص تسهیلات سرمایه در گردش در بخش کشاورزی گفت: هرساله این تسهیلات پرداخت می شود و با توجه به خشکسالی های اخیر، نسبت به امحال تسهیلات بانکی در بخش کشاورزی در خصوص بخشودگی سود و جرائم دیرکرد اقدامات خوبی که صورت گرفته است که خوشبختانه لیست تمامی کشاورزان که تسهیلات دریافت کرده اند به بانک های عامل جهت بخشودگی معرفی شده اند.

 

آذرفرد در پایان با اشاره به پروژه های عمرانی در بخش کشاورزی گفت: 6 پروژه بزرگ تامین آب با اعتبار 40 میلیارد تومان با پیشرفت فیزیکی بیش از 50درصد در دست اجرا است که با بهره برداری از آن بیش از نیمی از اراضی دیم تبدیل به آبی می شود و به امیدواریم نهایتا تا سال آینده به بهره برداری برسد.

تصاویری از خسارت ناشی از وزش بادهای شدید در شهر سی سخت به درختان میوه در زیر آمده است:

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم