تازه های سایت

13. تير 1397 - 12:17
علی محسنیان بای بیان اینکه مدت زمان پرواز یاسوج به تهران کمتر از یک ساعت است و مسیر آن تغییر نکرده است، گفت: مسیر پرواز تهران به یاسوج فی نفسه هیچ مشکل فنی ندارد همانگونه که خیلی از خطوط هوایی کشور بر فراز کوه ها می گذرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ مدیر فرودگاه یاسوج در خصوص وضعیت هواپیمای جدید فرودگاه یاسوج به این پایگاه خبری گفت: هواپیمای امبرائر(جت ۵۰ نفره) شرکت هواپیمایی آتا بسیار هواپیمای خوب و بروزی هست و به زعم نظر نمایندگاه مجلس، استاندار و مسوولین و عموم مردم که در این در این مدت از این هواپیما استفاده کرده اند بسیار بسیار پرواز آرام و رضایت بخشی را داشته اند.

 

علی محسنیان بای بیان اینکه مدت زمان پرواز یاسوج به تهران کمتر از یک ساعت است و مسیر آن تغییر نکرده است، گفت: مسیر پرواز تهران به یاسوج فی نفسه هیچ مشکل فنی ندارد همانگونه که خیلی از خطوط هوایی کشور بر فراز کوه ها می گذرد.

 

وی افزود: آنچه که ایمنی پرواز را به خطر می اندازد نادیده گرفتن مقررات هوانوردی است که اگر این مقررات از سوی شرکت های هواپیمایی رعایت شود مشکلی برای هواپیماها به وجود نمی آید و به نحو ایمن پرواز می کنند.

 

محسنیان گفت: جهت آرامش و اطمینان بخشی بیشتر به مردم و شهوندان، پیگیر موضوع تغییر مسیر خطوط هوایی یاسوج به تهران و بلعکس هستیم اما بخاطر اینکه این موضوع باید در کمیته فضای کشور مطرح شود، یک پروسه فنی و تخصصی طولانی دارد که در کوتاه مدت امکان پذیر نیست و ممکن است مدتی طول بکشد.

 

وی عنوان کرد: استقبال مردم نسبتا خوب بوده است و روز به روز بیشتر می شود و همه کسانی که از این پرواز استفاده می کنند، بخاطر کیفیت هواپیما و رضایت بخش بودن پرواز، آن را به دیگران نیز پیشنهاد می دهند.

 

 محسنیان در ادامه گفت: از برخی رسانه ها کم لطفی کرده و جوری عنوان می کنند که بلیط های پرواز یاسوج به تهران و بلعکس به گران ترین قیمت فروخته می شود، در صورتیکه در هر پرواز چهار یا پنج بلیط آخر هست که با قیمتی بالاتر از سایر بلیط ها فروخته می شود که آن هم قانونی است.

 

وی گفت: وظیفه فرودگاه های کشور آماده سازی زیرساخت های متناسب عملیاتی برای برقراری پروازهاست و قیمت بلیط در حیطه اختیارات ما نیست. 

 

مدیر فرودگاه یاسوج با بیان اینکه استمرار این پروازها و افزایش روزهای پرواز و توسعه مسیرهای پرواز به میزان استقبال مردم و مسوولین از این هواپیما و این پروازها بستگی دارد گفت: شرکت هواپیمایی آتا قطعه با اهداف بازرگانی به همه شهرهای کشور پرواز برقرار می کند و اگر صرفه اقتصادی برای آن نداشته باشد امکان دارد از حضور در آن شهرها صرفه نظر کند.

 

محسنیان در پایان گفت: پیگیر برقراری پروازهایی از یاسوج به سمت دیگر شهرها مثل مشهد یا کیش هسیتم و از هر ایرلاینی که قصد برگزاری پرواز در این خطوط را داشته باشد به شدت استقبال می کنیم که در این خصوص  گام به گام پیش می رویم به نحوی که بتوانیم پرواز های نگه داریم و آن را به همه روزهای هفته منتقل کنیم و در مرحله بعدی بتوانیم در بعضی روزهای هفته پرواز عصرگاهی را داشته باشیم و در مراحل بعدی شرایط را برای حضور سایر ایرلاین ها و سایر مقصدها فراهم کنیم.

 

گفتنی است: هواپیمایی «آتا» ایران که چندی قبل با شرکت امبرائر برزیل بر روی خرید ۱۵ فروند هواپیمای مسافربری به توافق رسیده بود، دومین ایرلاین است که این جت ۵۰ نفره  را وارد ناوگان حمل و نقل هوایی در کشور کرده است.

انتهای پیام/د

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم