تازه های سایت

11. تير 1397 - 15:21
محسنیان گفت: تعیین قیمت بلیط ها و نظارت بر عهده فرودگاه ها نیست، بلکه سازمان هواپیمایی کشوری نرخ پایه ای را برای هر مسیر مشخص می کند و شرکت های هواپیمایی بر اساس آن چند نرخ شناور را برای مسیر موردنظر برنامه ریزی می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ رییس فرودگاه یاسوج در گفت و گو با بویرخبر گفت: تعیین قیمت بلیط ها و نظارت بر عهده فرودگاه ها نیست، بلکه سازمان هواپیمایی کشوری نرخ پایه ای را برای هر مسیر مشخص می کند و شرکت های هواپیمایی بر اساس آن چند نرخ شناور را برای مسیر موردنظر برنامه ریزی می کنند.

 

علی محسنیان افزود: هیچ مسیر هوایی را در کشور نداریم که نرخ ثابت داشته باشد، بلکه طبق نرخ ثابت اعلام شده، چند کلاس یا چند طبقه بلیط تعریف می کنند، مثلا بلیط ها  در پرواز یاسوج از سه الی پنج بلیط آخر ظرفیت هواپیما به نرخ بالاتری فروخته می شود.

 

وی با اشاره به اینکه این روال در همه پرواز های کشور و حتی دنیا مرسوم می باشد گفت: این روند بدین منظور است که شهروندان زودتر اقدام به تهیه  بلیط ها کنند، بعنوان مثال اگر امروز اقدام به تهیه بلیط برای هفته آینده کنید می توان بلیط را با حداقل قیمت تهیه نمایید، ولی اگر برای فردا بلیط بخواهید طبیعتا با قیمت بالاتری آن را بدست می آورید.

 

محسنیان با بیان اینکه این روند قیمت بایط کاملا قانونی است گفت: ما هم از این موضوع ناراحت هستیم اما متاسفانه در حیطه اختیارات مدیران فرودگاه ها نیست که نرخ بلیط ها را تغییر دهند.

 

وی در پایان گفت: در حال حاضر روزهای یکشنبه، سه شنبه، پنجشنبه و جمعه پرواز یاسوج-تهران و بلعکس با هواپیمای باکیفیت شرکت هواپیمایی آتا برقرار است.

انتهای پیام/د

 

 

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم