تازه های سایت

7. تير 1397 - 14:37
مهدی چمران: همان کسانی که دم از ایران و ایرانی بودن میزنند و حتی از پوشیدن کاپشن های آمریکایی اجتناب می کردند و دیگران را منع می کردند، با آمریکایی ها دست دوستی دادند و بر علیه نظام و انقلاب توطئه کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ صبح امروز مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر و 17 هزار شهید ترور با حضور رئیس سابق شورای شهر تهران، جمعی از مسئولین استانی و مردم در مسجد صاحب الزمان یاسوج برگزار شد.

مهدی چمران در این مراسم گفت: یکی از راه های مقابله با انقلاب اسلامی ترور و تروریسم بود.

وی با بیان رشادت های شهید چمران در پاوه به دنبال پیام امام خمینی(ره) عنوان کرد: آنها تلاش کردند دشمنی را بین اقوام ایرانی نهادینه کنند و برای آن برنامه ریزی کرده بودند‌ ، مثلا حوادث پاوه، کردستان، سیستان.

رئیس سابق شورای شهر تهران اظهار کرد: همان دشمنان انقلاب، پس از ناکامی از نقشه های خود، صدام را تجهیز کردند و به جنگ نابرابر علیه ایران فرستادند‌، هشت سال دوران علم و الکترونیک و پیشرفت صنایع و اقتصاد، کشور ایران با ضد انقلاب و بعثی ها جنگید و آخر سر مجبور شدند بگویند هر آنچه شما خواستید پذیرفتیم.

چمران در ادامه به ترور های بی شمار در ایران پرداخت و گفت: شهید استاد مطهری را یک گروه منحرف بنام فرقان ترور کردند، و همین گونه ترورها ادامه داشت تا اینکه به مجاهدین خلق قبل از انقلاب رسید،گروه های چریکی بعد از اشغال کوبا شکل رسمی به خود گرفت .

 

وی عنوان کرد: بنی صدر هفته آخر ریاست جمهوری خود مخفی شد و در 31 خرداد ماه همزمان با اصابت ترکش خمپاره 60دشمن و شهادت شهید چمران همان موقع موضوع خلع بنی صدر عنوان شد.

چمران با بیان اینکه هفده هزار ترور در ایران صورت گرفت، گفت: ما فدایی ترور هستم و بزرگترین کشور از لحاظ ترور شخصیت هستیم.

وی گفت: همان کسانی که دم از ایران و ایرانی بودن میزنند و حتی از پوشیدن کاپشن های آمریکایی اجتناب می کردند و دیگران را منع می کردند، با آمریکایی ها دست دوستی دادند و بر علیه نظام و انقلاب توطئه کردند.

چمران افزود: اکنون که بر مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم افزوده شده است باید همه مسئولین کمک کنند که وضع موجود را تغییر دهند.

وی با اشاره با اتحاد همه جانبه کشور های غربی با عراق گفت: در زمان جنگ عربستان 35هزار میلیارد دلار به عراق پول داده بود و همه کشور های عربی و انگلیس و فرانسه تجهیزات جدید جنگی به عراق تحویل می داد، حتی اتریش و هند و برزیل و سایر کشور ها متحد شدند ولی آخر سر نتوانستند پیروز شوند.

 

رئیس سابق شورای شهر تهران بیان کرد: ما به نظام اسلامی خود و انقلاب اسلامی اعتقاد قلبی داریم چون به امید حضور امام زمان(عج) نشسته ایم و آنهایی که می خواهند تخم یأس و ناامیدی را بین مردم بیافکنند بدانند با شکست مواجه خواهند شد.

چمران یادآور شد: روزی اسرائیل فریاد می زد از نیل تا فرات را تصاحب می کنم و بزرگ ترین جنایت ها را انجام می دهند، با این حال فریبکارانه ادعای دلسوزی برای ایران می کنند.

 

مهدی چمران گفت: بی تدبیری ها و کوتاه فکری های برخی مسئولین به شرایط کنونی و جبهه دشمن کمک می کند، افسوس که نمیدانند آمریکا گاو شیرده می خواهند، زمانی مستشاران نظامی آمریکا در ایران بودند که اجازه کوچکترین خودکفایی به نیروهای ایرانی نمی دادند و حتی قطعات تجهیزات نظامی را با هزینه هنگفت از آمریکا وارد میکردند، آنها فقط نوکر می خواستند.

وی در خصوص شخصیت والای شهید دکتر بهشتی و یارانش گفت: شهید بهشتی در سازماندهی و تواضع واقعا بی نظیر بود، و تروریست ها به نظر خودشان همچنین شخصیتی را می بایست ترور کنند، شخصی به اسم کلاهدوز را پیدا می کنند که بمب را زیر میزش بگذارند و در دفتر حذب جمهوری اسلامی همه را به سمت جلو و همانجایی که بمب را جاسازی کرده بودند و شهید بهشتی می نشست فرا خواند که هیچ کس زنده نماند.

چمران با بیان اینکه بیش از دویست هزار شهید در جنگ داده ایم که اکنون می توانیم آرام زندگی کنم گفت: شهید بهشتی یک ملت بود، و منافقین شهید باهنر و رجایی و دستجردی را در مجلس به شهادت رساندند و آنها فکر میکردند دیگر انقلاب را از پای در آورده اند.

 

چمران در بخش دیگر سخنان خود گفت: به گفته مقام معظم رهبری باید بصیرت داشته باشیم و بصیرت به علم و سواد و دانش ربطی ندارد، همانگونه که در زمان انقلاب آیت الله ها از امام روی برگرداندد و اکنون هم همانگونه است.

برادر شهید مصطفی چمران گفت: باید امیدمان به خداوند باشد، نه بدین منظور که یک جا بنشینیم و منتظر الطاف خداوند باشیم بلکه باید تلاش کرد و توکل به خدا داشت.

وی به رشادت های مهندسین و رزمندگان زمان جنگ در طراحی پل فاو اشاره کرد و گفت: باوجود اینکه آمریکایی ها میگفتند چنین کاری غیر ممکن است ولی رزمندگان ما با توکل برخدا و امید به او این پل را ساختند و عبور کردند و در جهان نمونه شدند.

 

انتهای پیام/
 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم