تازه های سایت

14. خرداد 1397 - 16:03
در گفت و گو با خطیب موقت جمعه یاسوج مطرح شد:
امام(ره) از نوادر روزگار و از کسانی که در تمامی ابعاد، جامع الاطراف بوده/15خرداد سنگ بنای انقلاب است
نویسنده: 
حسین دوستانی
حجت الاسلام موسوی اعظم افزود: امام(ره) با اتکا به خداوند متعال و ایمان و تقوا در مقابل استکبار ایستاد و پیام انقلاب را به سراسر جهان صادر کرد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی صالح موسوی اعظم امام جمعه موقت یاسوج در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره)گفت: امام(ره) از نوادر روزگار و از کسانی که در تمامی ابعاد، جامع الاطراف بوده.

 

حجت الاسلام موسوی اعظم افزود:  امام(ره) با اتکا به خداوند متعال و ایمان و تقوا در مقابل استکبار ایستاد و پیام انقلاب را به سراسر جهان صادر کرد.

 

وی عنوان کرد: حضرت امام(ره) در شهامت، شجاعت، ایمان و باور، کفر ستیزی و مبارزه با استکبار مصداق واقعی کسانی است که حضرت امیرالمومنین(ع) در باره آنها می فرماید: «کونوا لِلظّالِمِ خَصمًا وَ لِلمَظلُومِ عَونًا» و این از مصادیقی است که در وجود مقدس امام (رضوان الله تعالی علیه) وجود داشته و همین ایمان و باور راسخ امام باعث پیروزی بر شرک جهانی شده است.

 

خطیب جمعه موقت شهر یاسوج، فرارسیدن بیست و نهمین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(س)را فرصتی مغتنم برای تبیین اندیشه‌های آن پیر سفر کرده و آشنایی نسل امروز با شخصیت بزرگ معمار کبیر انقلاب دانست.

 

حجت الاسلام و المسلمین موسوی اعظم، سنگ بنای انقلاب را روز تاریخی 15خرداد سال 42 عنوان کرد و افزود: قیام خونین 15خرداد نشأت گرفته از قیام امام حسین(ع) در عاشورای سال 61 هجری است.

 

وی افزود: در این روز عده‌ای با حمایت از امام خمینی(س) علیه رژیم منحوس پهلوی قیام کردند و با شهادت خود آغازگر مبارزات انقلابی مردم ایران شدند.

 

امام جمعه موقت یاسوج در پایان گفت: تشریح قیام خونین 15 خرداد برای قشرهای مختلف مردم به ویژه نسل جوان ضروری است.

انتهای پیام/د

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم