تازه های سایت

پربازدیدها

29. فروردين 1397 - 13:25
نشست بررسی وضعیت پارک جنگلی یاسوج و احداث مجتمع تفریحی اموزشی رفاهی شرکت نفت با حضور مسئولان وزارت نفت ، استاندار، معاون امور عمرانی و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد ، شهردار و رئیس شورای شهر یاسوج صبح امروز در استانداری استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر، نشست بررسی وضعیت پارک جنگلی یاسوج و احداث مجتمع تفریحی اموزشی رفاهی شرکت نفت با حضور مسئولان وزارت نفت ، استاندار، معاون امور عمرانی و جمعی از مدیران  دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد ، شهردار و رئیس شورای شهر یاسوج صبح امروز در استانداری استان برگزار شد.

 در این نشست ابتدا امیر فیروزی مشاور طرح احداث  مجتمع تفریحی ، آموزشی و رفاهی شرکت نفت در پارک جنگلی یاسوج مطالب و نقشه هایی در خصوص وضعیت توپوگرافی و اقلیمی این پارک با پاورپوینت ارایه کرد و گفت: مطالعه اولیه طرح انجام شده و 25 درصد فضای پارک جنگلی یاسوج سطحی است که می توان بر روی ان کار کرد و به دلیل پوشش گیاهی از این میزان نیز کم می شود.

وی با اشاره به اینکه تمام درخت ها با اندازه و ابعاد در این پارک مشخص شده است ،گفت: تلاش می شود که مسیرهای اصلی به پارک تغییر داده نشوند و تنها احتما عریض شدن انها وجود دارد .

فیروزی ابراز داشت: عبور تاسیسات مجتمع تفریحی آموزشی و رفاهی شرکت نفت در پارک جنگلی یاسوج از زیر آسفالت انجام می شود تا خدشه ای به وضعیت اقلیمی منطقه وارد نشود.

 وی افزود: در این مجتمع چند منظوره اقامتگاه، باغ پرندگان، پارک آبی، مجموعه رفاهی و سایر امکانات احداث می شود.

فیروزی اظهار کرد:این مجتمع برای 100 خانوار شامل 500 نفز ظرفیت در نظر گرفته شده است و بیش از دو تا سه روز مهمانان در ان نمی مانند .

وی گفت: 75 هکتاری که در اختیار شرکت نفت قرار داده می شود باید حصار داشته باشد و پارکینگ ها نیز خارج از مجموعه در نظر گرفته شده اند.

نعمتی معاون منابع طبیعی استان نیز گفت: موضوع احداث مجتمع تفریحی اموزشی رفاهی شرکت نفت به دراز کشیده اما ما شرایط و ضوابط واگذاری پارک جنگلی یاسوج را به شرکت نفت اعلام کرده ایم و موافق هستیم.

وی ابراز داشت: امادگی لازم را داریم که این طرح را به کمیته فنی تحویل دهیم و در شورای فنی نیز سایر مراحل مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه نهایی شود.

نعمتی افزود: پارک جنگلی یاسوج 937 هکتار است که اگر به صورت مدیریت واحدی در اختیار شرکت نفت قرار داده شود بهتر می تواند آن را مدیریت کند و برنامه های خود را نیز درآن اجرایی کند.

وی اظهار کرد: سال 82 فرایند واگذاری برای احداث مجتمع تفریحی به شهرداری یاسوج برای مدت 15 مطرح و در سال  91  در قالب قرارداد رسمی ماده 3 به شهرداری واگذار شد.

منتظری مشاور وزیر نفت در حوزه محیط زیست نیز با بیان استقبال وزیر نفت از اجرای طرح مجتمع تفریحی اموزشی و اقامتی در پارک جنگلی یاسوج گفت: به دنبال این هستیم که از این ظرفیت برای خدمات رسانی به کارکنان شرکت نفت در جنوب کشور استفاده کنیم .

 وی بیان کرد : بااجرای این مجتمع تفریحی ضمن اینکه اولویت با شرکت نفت است در مواقعی با صلاحدید مسئولان شرکت نفت می توان در بخش های عمومی نیز از ان استفاده کرد.

هدایت اکبری رئیس شورای شهر یاسوج نیز در این نشست با بیان اینکه ما نماینده مردم هستیم و مردم از ما انتظاراتی دارند ، گفت: باید در مجتمع تفریحی آموزشی و رفاهی شرکت نفت که در پارک جنگلی یاسوج قرار است احداث شود علاوه بر کارکنان و خانواده شرکت نفت مردم عادی نیز بتوانند از خدمات ان استفاده کنند.

 وی بیان کرد: با ورود سرمایه گذار به استان و شهر یاسوج موافقم و دست سرمایه گذران را نیز می بوسم و از سرمایه گذاری شرکت نفت در این منطقه نیز استقبال می کنم زیرا رونق اقتصادی در شهر ایجاد می شود اما مردم باید در نظر گرفته شوند.

اکبری عنوان کرد: شهرداری و اعضای شورای شهر یاسوج با احداث مجتمع تفریحی آموزشی و رفاهی شرکت نفت در پارک جنگلی یاسوج موافق هستند اما باید در اجرای این طرح همه شهروندان بتوانند استفاده ببرند.

رئیس شورای شهر یاسوج گفت: در گذشته چندین اگهی برای جذب سرمایه گذار و احداث مجتمع تفریحی در پارک جنگلی یاسوج زده شد و سرمایه گذارانی از ترکیه نیز امدند اما در ان زمان به دلیل برخی مشکلات و عدم همراهی مسئولان استان این اتفاق نیفتاد .

وی گفت: این منطقه در شهر یاسوج منحصر به فرد است و تنها در 75 درصد ان می توان تاسیسات و مستحدثات اجرا کرد .

اکبری گریزی هم به ظرفیت های نفتی و گردشگری کهگیویه و بویراحمد و شهر یاسوج زد و به حادثه دلخراش سقوط هواپیمای تهران – یاسوج اشاره کرد و گفت: امیدواریم مسئولان وزارت راه و شهرسازی هواپیمایی به ما بدهند که دیگر به کوه برخورد نکند و شاید این حوادث ناخوشایند نباشیم.

 

رئیس شورای شهر یاسوج در پاسخ به توضیحات مسئولان شرکت نفت و استاندار نیز با اشاره به اینکه نماینده مردم شهر هستم و باید فردا پاسخگو باشم به صحبت های خود ادامه داد که در این حین استاندار گفت: نمایندگان استان نیز نمایندگان مردم هستند و همه برای اجرای این طرح تلاش می کنند.

در جریان بحث بین استاندار و رئیس شورای شهر یاسوج بر سر اینکه مردم عادی نیز باید بتوانند از مجتمع تفریحی شرکت نفت در پارک جنگلی یاسوج استفاده کنند شهردار یاسوج سکوت پیشه کرده بود که استاندار خطاب به نستهین مقدم گفت: آقای شهردار چرا صحبت نمی کنید و از اجرای این طرح حمایت نمی کنید ؟ متاسفم!

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به رئیس شورای شهر یاسوج با ارایه توضیحاتی سعی کرد که اکبری را قانع کند اما اکبری بر سر حرف خود تاکید کرد و گفت مردم باید بتوانند از این مجتمع استفاده کند که بار دیگر استاندار عنوان کرد: همه برای خدمت به مردم تلاش می کنیم و با کسانی که سعی می کنند در کار مردم اخلال ایجاد کنند برخورد می کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد سپس با عرض خوش امدگویی به مهمانان شرکت نفت و حاضران در جلسه گفت: رقابت زیادی بر سر احداث مجتمع تفریحی اموزشی و رفاهی شرکت نفت در استان های کردستان، ایلام و چهار محال بختیاری وجود دارد اما وزرات نفت با توجه به شرایط و ظرفیت هایی که در شهر یاسوج وجود دارد قصد دارد این طرح را در یاسوج اجرا کند و همه باید از این سرمایه گذاری استقبال کنیم.

علی محمد احمدی ابراز داشت: نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد و مسئولان کشوری این استان که ارتباطی با وزرات نفت دارند تلاش کرده اند که این مجتمع در شهر یاسوج احداث شود و از تلاش و پیگیری همه انها تقدیر می کنم .

وی بیان کرد: احداث مجتمع تفریحی ، اموزشی و رفاهی در پارک جنگلی یاسوج می تواند پیامدهای خوبی به دنبال داشته باشد و تنها به اینکه 200 نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می کند نیست بلکه این موضوع که تابلوی شرکت نفت نصب شود این شهر و منطقه برجسته خواهد شد.

احمدی با اشاره به اینکه همکاری برای احداث این مجتمع با شرکت نفت باید هدفمند باشد و اما و اگرها و مفاهیم را طوری مطرح نکنیم که مانع تراشی شود.

وی گفت: چیزی به نام بهره برداری خصوصی وجود ندارد و کارمندان وزارت نفت نیز فرزندان این کشور هستند و بسیاری از فرزندان کهگیلویه و بویراحمد نیز در مناطق نفت خیز جنوب مشغول به خدمت هستند که با احداث این مجتمع از خدمات ان استفاده خواهند کرد.

احمدی عنوان کرد: هر چند شرکت نفت به عنوان سرمایه گذار در پارک جنگلی یاسوج اقدام به احداث مجتمع تفریحی، اموزشی و رفاهی می کند و اولویت نیز با انها است اما قطعا مردم عادی نیز ذی نفع خواهند بود.

استاندار افزود: فرصتی فراهم و یک سرمایه گذار خوب پیداشده است که باید از ان استقبال کرد و مدیران نیز باید عطش بیشتری برای اجرای ان داشته باشند.

احمدی با بیان اینکه قضیه احداث مجتمع تفریحی اموزشی و رفاهی شرکت نفت در پارک جنگلی یاسوج طولانی شده و این موضوع زیبنده استان نیست و همه باید دست به دست هم دهیم تا این پروژه هر چه زودتر اجرایی شود.

مقدم شهردار یاسوج نیز در پایان جلسه سکوت خود را شکست و در پاسخ به استاندار گفت: از قدیم گفته اند سکوت علامت رضایت است.

 وی گفت: بهترین سرمایه گذار، سرمایه گذار دولتی است زیرا با پروژه هایی که اجرا می کند حتما نفعش به مردم می رسد.

 مقدم ابراز کرد: همیشه سعی کرده ام سوپاپ اطمینانی برای همکاری و تفاهم بین مسئولان باشم.

در پایان این جلسه نیز مصوب شد کلیه دستگاه های ذی ربط شامل شرکت نفت، منابع طبیعی، محیط زیست، امور عشایر ، میراث فرهنگی وگردشگری و شورای شهر و شهرداری موافقت خود را با احداث مجتمع تفریحی شرکت نفت در پارک جنگلی یاسوج اعلام کنند .

پس از بهره برداری از مجتمع تفریحی شرکت نفت در پارک جنگلی  به نحوی اقدام شود که برای استفاده از خدمات این مجتمع ضمن اولویت با کارکنان شرکت نفت در چارچوب ضوابط و مقررات تمهیداتی اندیشیده شود که شهروندان و مسئولان ملی نیز بتوانند از این خدمات استفاده کنند.

ظرف 10 روز شهرداری یاسوج با همکاری منابع طبیعی 75 هکتار مدنظر شرکت نفت برای اجرای مجتمع را با حضور در دفترخانه اسناد رسمی به شرکت نفت واگذار کند.

دستگاه های اجرایی مربوطه همکاری خود را با مشاور طرح را داشته باشند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم