تازه های سایت

27. فروردين 1397 - 14:36
جلسه شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد امروز با حضور استاندار ، فرمانداران ، و مدیران دستگکاه های اجرایی برگزار شد که حاشیه های جالبی را با خود به همراه داشت.

علی محمد احمدی صبح امروز در جلسه شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد، ضمن تسلیت درگذشت مدیرکل تعاون روستایی، اظهار کرد: وی از مدیران زحمت کش استان بود، که برای تامین میوه شب عید مردم زحمات زیادی کشیدند،

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: سال ۹۶ سرشار در کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد رخدادهای شیرین و تلخی اتفاق افتاد، اگر چه می‌توانستیم در حوادث طبیعی و رخدادها با مدیریت و دقت بیشتری برخی از این اتفاقات ناگوار همانند سانچی، زلزله کرمانشاه و هواپیمای مسافربری تهران به یاسوج بهتر مدیریت می‌کردیم.

احمدی خطاب به دستگاه‌های خدمات رسان، گفت: اقدامات این دستگاه‌ها باید پیشگیرانه باشد، تا هنگام این حوادث جلوی خسارات احتمالی بیشتر گرفته شود.

وی افزود: تجربه دولت‌های گذشته نشان می‌دهد، هر جایی که خرد، عقلانیت، صحت عقل و علمی را کنار گذاشته‌اند، دستاوردها مفید نبوده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بخشی از مردم جامعه مطالباتی دارند، که این مطالبات مردمی به حق هست، باید با راهکارهای منطقی و اجتماعی این مسائل را برطرف کنیم.

استاندار با بیان اینکه تجربه آموزی در حوادث سال ۹۶ این پیام را می‌دهد، که مهارت کنترل و نظارت را در کشور باید افزایش دهیم، تا بخشی از مطالبات مردم پاسخ داده شود، گفت: مدیران دولتی، بانک‌ها، شرکت‌های دولتی و مسوولان قبل از بروز هر گونه مشکلات، اهتمام بیشتری نسبت به مسائل کشور داشته باشند، آن مدیری که فهم مدیریتی دارد، در اوایل هر سال بخشی از مطالبات مردم را رسیدگی می‌کند، تا تجمعی رخ ندهد.

وی گفت: وظیفه دولت این است که حق مردم را بدهد و می‌دهد، مدیر باید ذینفعان را جمع کند و قطعاً وقتی که مردم ببینند، مدیر و دولت برای مطالبات‌شان تلاش می‌کنند، این فهم را دارند و صبوری می‌کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیران سطوح مختلف باید به جای سطحی‌نگری و بخشی‌نگری، همکاری و تعامل بین بخشی را دنبال کنند، تجربه ۶ ماهه گذشته بنده در استان کهگیلویه و بویراحمد نشان می‌دهد که ما با نگاه جزیره‌ای و نگاه بخشی نمی‌توانیم استان را به مرزهای توسعه سوق دهیم.

احمدی در ادامه بیان کرد: گاهی اوقات توسط استاندار قبلی و مدیران سرمایه گذارانی به استان آورده شده، برای توسعه اشتغال فراگیر و فرصت شغلی مردم، همه کارها هم شده و یک مدیری در بخشی یا خواب بوده، یا متوجه نبوده یا ملاحظات صندلی‌اش بهش اجازه نداده که یک حرفی را بزند، حالا بعد از مدتی بخشی از قانون و مقرارت را آورده، و می‌گوید که این پروژه باید تعطیل شود، بعد که نگاه می‌کنیم یا اینکه معذوریت از دستگاه تخصصی خود دارد، یا اینکه خوشش از آن سرمایه گذار نمی‌آید، یا اینکه با آن نماینده جفت و جور نبوده، یا خوشش از آن منطقه نمی‌آید، اینها نباید امور مردم را به دست بگیرند، این سیستم با ساز و کار مدیریت همخوانی داشته باشد، متاسفانه عده‌ای هستند که در مسیر توسعه استان سنگ اندازی می‌کنند، که قطعاً ما جلوی این افراد خواهیم ایستاد، و پروژه‌‌ها شناسایی شده و انشاء‌الله به فضل الهی مسیرمان را با قدرت ادامه خواهیم داد، اما دوستانه می‌خواهم به شما به جای اینکه بیاید بخشی‌نگر باشید، جامعه نگر باشید، و به جای اینکه مسئولیت‌گریز باشید، مسئولیت‌پذیر باشید.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به شما نگفتند که بیاید حقوق بگیرید و مدیرکل باش، که یک جزیره را اداره کنید، نه این جزیره متعلق به یک استان است، و شما زمانی مفتخر خواهید بود که این استان را یک قدم به جلو برود، که اگر جلو رفت، موفق شده‌اید.

احمدی افزود: شهامت این را داشته باشید که یکبار هم از خود بپرسید، که اقدامات ادارات شما چیست؟ یک عده‌ای از مدیران دور هم جمع می‌شوند، و چای و قند می‌خورند، و غیبت می‌کنند، حتماً به این نکات توجه شود، بهره‌وری و صرفه جویی مهم است، کالایی که برای ادارات خریداری می‌شود، باید مورد دقت قرار بگیرد.

وی اضافه کرد: در ۶ ماهه سال گذشته برای رفع تسهیل واحدهای تولیدی اقدامات خوبی در استان صورت گرفت، که تا حدودی فضا برای سرمایه گذاران درست شد، نباید کسی که به استان کهگیلویه و بویراحمد می‌آید، با خود فکر کند که عده‌ای به عنوان مدیر فقط حقوق می‌گیرند، و مانع تراشی می‌کنند، شاهد سنگ اندازی مدیری برای سرمایه گذار همان شهرستان هستم، که آن سرمایه گذار با میلیاردها تومان باید برای رفع مشکلاتش به استانداری بیاید، همان مدیر در جاهایی بیان می‌کند که چرا استان توسعه پیدا نمی‌کند، برو خجالت بکش خودت باعث می‌شوی که استان توسعه پیدا نکند، اگر مدیری دست سرمایه گذاری را بگیرد، یعنی این مدیر دلسوز استان است، باید مطالبات مردم را برطرف کنیم، مردم هم می‌دانند که چه کسی دلسوزشان است، و چه کسی دلسوز نیست، اگر ما از سرمایه گذار حمایت نکنیم، این اعتبارات در استان دیگری هزینه می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این همه که دغدغه بستگانمان را داریم، دغدغه توسعه استان هم داشته باشیم، همانطور که گوشی تلفن را بر می‌داریم، و برای بستگانمان التماس می‌کنیم، گوشی را بردارید و برای توسعه استان التماس کنید، تا استان رشد پیدا کند، و برای بهبود فضای کسب و کار اقدام کنید.

احمدی گفت: نشاط اجتماعی در استان ایجاد شود، نشاط در جامعه صرفاً با برگزاری جشنواره درست نمی‌شود، برنامه و جشنواره در جای خودش چیز خوبی است، اما حاکمیت باید یک پکیج نشاط اجتماعی داشته باشد، وقتی من در اداره تکریم مردم نمی‌کنم، خوب بعد از ظهر بروم برایشان ساز بزنم، وقتی صبح در ادارت اعصاب مردم را خورد می‌کنم و کارشان را انجام نمی‌دهم، بعداز ظهر جشنواره برگزار می‌کنیم، وقتی مردم احساس می‌کنند که به جای اینکه قانون حکم فرما باشد، ضوابط حکمفرما باشد، روابط حکمفرماست، بعد برایشان سوارکاری هم بگذاریم، بیایم کمک کنیم که فضای اجتماعی استان را در هر لحاظ متحول کنیم، که مردم احساس کنند که بین فقیر و غنی تفاوتی وجود ندارد، که بین کس و بی‌کس دار تفاوتی وجود ندارد، بین کت و شلوار دار و بی‌کت و شلوار تفاوتی وجود ندارد، بین آن کسی که پارتی دارد و آن کسی که پارتی‌ندار تفاوتی وجود ندارد، بین گرمسیری و سردسیری تفاوتی وجود ندارد، اگر آمدی، و این فضا را رعایت کردیم نشاط را به مردم ایجاد کردیم، اما اگر آمدیم و خلاف این را عمل کردیم، طبیعی است مردم ما مردم خوبی بودند و اگر آمدند و اعتراض کردند، اعتراض آزاد کردند، اما اگر خدایی ناخواسته دیدند که ما در ادارات در مسیر دیگری می‌رویم، احتمال دارد، اگر فردا آمدند در خیابان با ما با شکل دیگری برخورد کنند، چه کسی مسوول این برخورد است؟ منی که خودم مدیرهستم، منی که اطرافیانم را دیدم، منی که میزم را دیدم، منی که فلان سفارش آقای گردن کلفت را دیدم، اما خدا را ندیدم و پیشرفت و توسعه استان و کشور را ندیدم،دستگاه‌های اجرایی متولی ایجاد اشتغال به صورت مستقیم و غیرمستقیم فرصت شغلی ایحاد کنند، و اگر دولت اعتباراتی را به استان تخصیص داده است، شبانه روز تلاش کنیم تا سهم استان از این اعتبارات افزایش یابد، ببینم که عملکرد دستگاه اجرایی در کدام سطح کشور قرار دارد، اگر نه هم بنشینیم و ببینیم که چه موقع پول می‌دهند و پول‌هایمان را بشماریم و بگوییم که به ما چه! اما تاکید می‌کنم با عرض پوزش ما این اجازه را به هیچ دستگاهی نمی‌دهیم، دستگاه‌ها را مرتب رصد می‌کنیم. حقیقت این است که مدیران را به تحرک وا خواهیم داشت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: کل تسهیلاتی که در ۶ ماهه سال گذشته به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص دادند، ۸۰ میلیارد تومان بود، که بعد از حضور بنده در استان این مبلغ به ۲۴۰ میلیارد تومان افزایش یافت، استان در این فاصله ۶ ماهه، پنج شش استان هم ردیف خود را جا گذاشت.

احمدی گفت: محیط زیست یعنی قطع چهار درخت در اتوبان برای چهارخطه کردن نیست، محیط زیست یعنی درختان آتش بگیرند و ما تا یک هفته تمام جلسه تشکیل دهیم، محیط زیست آن درخت‌هایی است که در مسیر باشت سوخته شده، محیط زیست آن پساب آلوده‌ای که به زمین کشاورزی می‌ریزد، نیایم کت و شلوارهای شیک، لباس‌های شیک و ماشین‌های شیک داشته باشیم، و وقتی بحث جاده‌ای می‌شود، نرویم روی پروژه‌ها، هر روز نرویم بازدید کنیم، وقتی جاده شروع شد و مردم متوجه شدند، دعوای بین مردم و مدیرکل منابع طبیعی است.

وی با اشاره به استفاده از کالای ایرانی در ادارات، اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی در شهرستان نظارت کنند، که کالای مصرفی ادارات کالای داخلی باشد، در خرید مصرف داخلی، باید تولیدات استان کهگیلویه و بویراحمد در اولویت داشته باشد، برای استان شغل ایجاد کنیم و از کالای استان خریداری شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: وقتی کارخانه‌ای در شهرک صنعتی راکد مانده، مدیر مشکلات را بازگو نمی‌کند، و سرمایه گذار مجبور است که به استانداری مراجعه کند، این رویه‌ها را تغییر دهید، باید دغدغه داشته و سرمایه گذاران را به استان جذب کنیم.

احمدی افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد یک ظرفی است، که زمانی مردم خوشبخت خواهد بود، که همه از این ظرف استفاده کرده باشد، باید به همه نقاط استان فرصت داده شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم