تازه های سایت

22. فروردين 1397 - 12:04
معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به رویکرد دولت تدبیر و امید برای کاهش آسیب های اجتماعی و اعتیاد در جامعه اشاره کرد و گفت:اعتبارات حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی نباید در جاهای دیگر هزینه شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر،؛ محمد کاظم نظری در نشست  کمیسیون مشارکتهای مردمی مبارزه با مواد مخدر استان که در  سالن شماره 2 استانداری برگزار شد اظهار کرد: از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید تقویت و حمایت از سمن ها و ان جی او ها به ویژه در حوزه آسیب های اجتماعی است.

 وی بیان کرد: زمانی سیاست های دولت ها برای حمایت از سمن ها برعکس بود و حمایت نمی شدند در حالی که در این دولت نگاه همه جانبه ای به ظرفیت سمن ها در حوزه های مختلف شده است.

نظری عنوان کرد: برای نهادینه کردن حقوق شهروندی در جامعه و دفاع از این حقوق یک راهکار این است که سمن ها و ان جی او ها تقویت شوند و از یک سو این سمن ها از این ظرفیت برای تقویت خود و احاد مردم استفاده کرده و مانند کشورهای پیشرفته از حقوق مردم دفاع کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی دولت برای تقویت سمن ها و ان جی او ها اعتبارات قابل توجهی را تاکنون اختصاص داده و در سال گذشته نیز 700 میلیون تومان در حوزه اجتماعی به استانداری کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت و برای تقویت سمن ها مورد استفاده قرار گرفت.

وی ابراز داشت: زنان سرپرست خانوار باید بتوانند ایجاد شغل کنند و برای این منظور نیز در سال گذشته یک میلیارد تومان برای توانمند سازی این بانوان اعتبار اختصاص یافت  که برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و کمک به خانواده ها بسیار تاثیر گذار است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: نباید اجازه بدهیم که اعتبارات حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد در جاهای دیگر هزینه شود .

وی گفت: باید سمن های مختلف را به یکدیگر معرفی و آشنا کرد و حوزه تخصصی هر کدام نیز مشخص و از انها استفاده شود.

نظری اظهار کرد: پس از دسته بندی سمن ها باید از ظرفیت دبیرخانه شورا و کمیته های تخصصی مشارکت های مردمی نیز استفاده کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:  با توجه به اینکه در روستاها کمتر فعالیت شده است باید بانوان را اموزش داد و از ظرفیت انها برای کاهش آسیب های اجتماعی و تبیین حقوق شهروندی بهره برد و سمن هایی که فعال هستند نیز حمایت شوند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: به میانگین در کشور بین 10 تا 11 درصد معتادین خانم است  و در استان کهگیلویه و بویراحمد زیر 5 درصد معتادان خانم هستند که 600 نفر هستند.

سید ناصر رضایی گفت: در استان کهگلیویه وبویراحمد بیش از 70 مرکز درمان اعتیاد وجود دارد که به صورت مشترک (خانم و اقا) از ظرفیت انها استنفاده می شود.

وی افزود: مراکز ترک اعتیاد ویژه خانم ها و دی آی سی ( مراکز گذر درمان)  نیز در استان فعال است.

رضایی ابراز داشت: 12 هزار معتاد در استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم