تازه های سایت

پربازدیدها

21. فروردين 1397 - 12:03
مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری ششمین جشنواره تئاتر منطقه ای خلیج فارس در یاسوج خبر داد.

سید علیرضا موسوی امجد در گفت و گو با خبرنگاران با با تبریک سال نو گفت: ششمین جشنواره تئاتر منطقه ای خلیج فارس 26 تا 29 فروردین امسال با حضور پنج استان کشور شامل بوشهر، فارس، خوزستان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار خواهد شد. 

وی بیان کرد: از مرداد ماه 96 زمینه برگزاری این جشنواره در استان کهگیلویه و بویراحمد فراهم و فراخوان آن نیز اعلام شد  که تا 15 مهرماه پارسال 60 اثراز استان های پنجگانه  به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و از مجموع 43 اثر پذیرفته شدند.

 موسوی امجد ابراز داشت: بعد از پذیرش این آثار توسط دبیر خانه جشنواره 43 اثر پذیرفته شده توسط دبیرخانه این جشنواره  توسط داوران استانی و کشوری مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت و 13 نمایش به بخش منطقه ای راه یافت.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد افزود: از مجموع 13 نمایش راه یافته به ششمین جشنواره تئاتر منطقه ای خلیج فارس یک نمایش در بخش تئاتر خیابانی، 7 نمایش در بخش صحنه ای و 5 نمایش در بخش کودک است که از این آثار دو اثر مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

وی گفت: آثار پذیرفته شده از 26 فروردین در چهار سانس از ساعت 9 و 30 دقیقه صبح، 11 و 30 دقیقه ظهر، 17 عصر و 19 عصر  در سالن های نمایش هنر، سالن پلاتو حسین پناهی و سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به نمایش در خواهند آمد.

موسوی امجد ابراز داشت:جلسات متعددی با حضور کارشناسان حوزه فرهنگ و هنر ، کانون فرهنگی و انجمن نمایش استان برگزار و اقدامات تخصصی برای ارتقای سطح کمی و کیفی آن انجام شد و کمیته های پشتیبانی و تخصصی نیز برای هر چه بهتر برگزار شدن این جشنواره تشکیل شده است.

وی گفت: 200 مهمان از پنج استان کشور در این جشنواره حضور دارند و از روز 25 فروردین 97 در هتل آزادی شهر یاسوج از انها استقبال می شود.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اختتامیه  ششمین جشنواره تئاتر منطقه ای خلیج فارس با حضور بزرگان عرصه سینما و تلویزیون شامل افسر اسدی ، محمد جواد طاهری ( بازیگر نقش مالک در سریال یوسف پیامبر)، علی عسکری و حمید کاکا سلطانی ( مدرس دانشگاه تهران) و مسئولان استان و هنرمندان  در مجموعه تئاتر شهر یاسوج برگزار می شود.

وی افزود: در این جشنواره به نفرات برتر جوایز ارزنده ای به همراه تندیس جشنواره و بسته های فرهنگی اهدا می شود.

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم