پربازدیدها

10. فروردين 1397 - 14:34
امام جمعه یاسوج با اشاره به شعار سال و حمایت از تولید کالای ایرانی گفت: دولت ، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان باید از کالاهای باکیفیت ایرانی حمایت کنند و زمینه را برای اشتغال در کشور را بیش از پیش فراهم کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر، حجت الاسلام والمسلمین سید علی اصغر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج با اشاره به شعار سال و حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: دولت باید جلوی ورود قاچاق کالاهای مختلف به کشور را بگیرد و زمینه را فراهم کند تا تولید کنندگان بتوانند کالاهای مرغوب و باکیفیت و با قیمت مناسب تولید و روانه بازار کنند.

وی اظهار کرد: وظیفه تولید کنندگان این است که کالای مرغوب که قابل رقابت با سایر کالاهای مشابه باشد تولید کنند و مردم نیز اگر کالای با کیفیت ایرانی در بازار ببینند حتما خریداری خواهند کرد.

امام جمعه یاسوج عنوان کرد: دشمنان به فکر مانیستند و امریکا و انگلیس دایم برای جنگ و خونریزی در کشورهای اسلامی اسلحه صادر می کنند.

حسینی افزود: عربستان در جنگ با مردم مظلوم و بی دفاع یمن از بمب های آتش زای آمریکا و انگلیس استفاده می کند وبه عنوان یک رژیم کودک کش در سازمان ملل آز ان نام برده شد اما این کشور دلارهای زیادی را صرف کرد تا نام خود را از لیست سازمان ملل خارج کند.

حسینی به مناسب های پیش رو از جمله ولادت امام علی (ع) در 13 رجب ( 11 فروردین ) نیز اشاره کرد و به بیان ویژگی های ان حضرت پرداخت و گفت: امام علی (ع) جامع صفات نیک و پسندیده است  و هر انسانی به دنبال یک شخصیت کامل باشد می تواند عظمت این دریای بیکران را درک کند.

امام جمعه یاسوج ابراز داشت: اولین مولود کعبه، اولین مسلمان ، اولین شجاع عالم ، عابد، زاهد، عدالت گستر و عدالت محور از جمله ویژگی های ان حضرت است و این ویژگی ها از ان بزرگوار یک شخصیت بی نظیر بعداز پیامبر اسلام ساخت و همه دشمنان به شجاعت آن حضرت اذعان داشتند.

وی به 12 فروردین روز جمهوری اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: پس از سرنگونی رژیم 2500 ساله پهلوی، سرانجام در دوازدهم فرورین، 98 درصد مردم به نظام جمهوری اسلامی رای دادند و امام خمینی نیز فرمودند این روز را باید جشن گرفت.

حسینی به سالروز وفات حضرت زینب (س) نیز اشاره کرد و به بیان برخی از ابعاد شخصیتی این بانوی بزرگوار پرداخت و گفت: باتوجه به اینکه وفات ان حضرت با 13 فروردین همزمان شده است مردم حرمت این روز را نگه دارند.

امام جمعه یاسوج به 13 فروردین و روز طبیعت نیز اشاره کرد و گفت: در این روز همه مردم و علاقه مندان به دامان طبیعت می روند که باید از طبیعت، جنگل و منابع طبیعی مواظبت کنند.

وی گفت: نباید این نعمت خدادادی را تخریب کنیم زیرا در برابر آیندگان مسئولیم و هر کس شاخه درختی را قطع کند  به خود و نسل آینده جفا کرده است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم