تازه های سایت

5. دى 1396 - 19:55
فرامرزی گفت: قلع وقمع درختان به دلیل کم بودن آگاهی کشاورزان عزیز است، چراکه وظیفه جهاد کشاورزی کمک به تولیده است و سازمان تعاون روستایی وظیفه خرید 120 هزار تن سیب درختی را ندارد.
www.boyerkhabar.ir

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ بخش دوم مصاحبه خواندنی با رییس سازمان تعاون روستایی استان کهگیلویه وبویراحمد و پاسخ به سوالات چالشی خبرنگار این پایگاه خبری در برنامه "یک فنجان گفت وگو"، منتشر شد.

 

 

 قلندر فرامرزی، رییس سازمان تعاون روستایی در خصوص باغدارانی که اقدام به بریدن درختان خود به دلیل قیمت پایین محصولات و عدم همکاری سازمان جهاد کشاورزی و تعاون روستایی در خرید آن کرده بودند، گفت: این موضوع به دلیل کم بودن آگاهی کشاورزان عزیز است، چراکه وظیفه جهاد کشاورزی کمک به تولیده است و سازمان تعاون روستایی وظیفه خرید 120 هزار تن سیب درختی را ندارد.

 

 

فرامرزی عنوان کرد: شبکه تعاون روستایی از لحاظ نقدینگی وضعیت مطلوبی ندارد وگرنه در حد توان نسبت به خرید سیب درجه سه صنعتی، بیش از نیاز شب عید اقدام  می کردیم ولی متاسفانه از لحاظ نقدینگی وضعیت مناسب نبوده است.

 

 

وی به نقل از رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: قلع وقمع چند اصله درخت که در رسانه ها منتشر شد، ظاهراً درخت های قدیمی و کهنه بودن و مقرر شده که آنها را ریشه کن کنند و درختان اصلاح شده و نو جایگزین کنند.

 

 

رییس سازمان تعاون روستایی در بخش دیگر از سخنان خود عنوان کرد: وظیفه تعاون روستایی خرید این حجم از تولیدات نیست، بلکه باید مجلس و دولت برنامه ای طرح ریزی کنند که این معضلات برطرف شود.

 

 

  • در خصوص فروش محصولات باغی از سوی سازمان تعاون روستایی چه حمایتی صورت گرفته است؟

فرامرزی در پاسخ به این سوال گفت: سازمان تعاون روستایی جهت رفاه باغداران، در میدان میوه وتره بار تهران، غرفه ای را در اختیار تولید کنندگان همه استان ها  قرار داده است که ما به باغداران پیشنهاد دادیم هر کس می تواند در این غرفه ها حضور پیدا کند و یا در نمایشگاه هایی که در سطح کشور برپا می شود و معمولاً یک غرفه به تعاون روستایی اختصاص می دهند، ولی هیچ گاه تولید کنندگان استان از این موضوع استقبال نکردند که در این جایگاه ها مستقر شوند، در صورتی که کمک خوبی برای تولیدکنندگان است.

 

 

وی عنوان کرد: به عنوان مثال در فاز یک میوه و تره بار تهران دو سال است که یک غرفه آماده داریم و پیشنهاد می دهیم به یکی از باغداران که در آنجا حضور پیدا کند و هم محصولات خود را به فروش برساند وهم برای سایر محصولات باغداران استان تبلیغ کند، ما نیز حمایت می کنیم.

 

 

  • آیا برکناری رییس سابق سازمان تعاون روستایی (وشنگ جهانبخش) به دلیل فشارهای سیاسی بوده یا دلایل شخصی وجود داشته است؟

فرامرزی در پاسخ با این سوال گفت: آقای مهندس جهانبخش مدیر سابق این سازمان چون خانواده او اهل شیراز بودن با اصرار خانواد به انجا عزیمت کرد و مسائل سیاسی در این موضوع تأثیر نداشت.

 

  • آیا از نقد منصفانه رسانه ها استقبال می کنید؟

رییس سازمان تعاون روستایی در پاسخ به این سوال عنوان کرد: از رسانه های استان تشکر می کنیم و انتظار داریم سازمان ها ادارات رو به چالش بکشانند، مثلا سازمان ما را اگر نقص یا ایرادی  دارد یا به موقع خدمات رسانی نداشتیم، نقد کنند، چون هر فصلی مربوط به خدمات رسانی خاصی هست.

 

 

فرامرزی در بخش دیگر از سخنان خود افزود: معمولاً از ابتدا تا انتهای سال، توزیع آرد روستایی را در دستور کار داریم، همچنین در فصل سرما توزیع سوخت ، در اول پاییز خرید سیب درختی، در بهمن ماه خرید مرکبات گرمسیری، از اردیبهشت تا شهریور ماه خرید گندم را در دستور کار داریم، و انتظار داریم اگر موردی وجود داشته باشه و ضعفی یا نقصانی از سوی این سازمان احساس می شود، رسانه ها با نقد منصفانه ما را و سایر ادارات را به چالش بکشانند تا مردم به مطالبات و حق خود دست یابند.

 

 

  • برخی از روستا نشینان در خصوص توزیع سوخت زمستانی اعتراض داشتند، این موضوع را چگونه ارزیابی می کنید؟

فرامرزی با بیان اینکه در طول سال بیش از یک میلیون لیتر نفت سفید خریداری و بین روستائیان توزیع می شود گفت: به منظور کاهش قاچاق سوخت، وزارت نفت کشور توزیع سوخت زمستانی را بر اساس کالا برگ ابلاغ کرده است.

 

 

وی افزود: سامانه "تجارت آسان" در اختیار کسانی که فاقد گاز هستد و نیاز به استفاده از نفت سفید دارند، تعریف شده است که با مراجعه به کافینت و ثیت نام سرپرست خانوارها در این سامانه، می توانند نسبت به دریافت کالابرگ اقدام کنند.

 

خبرنگار: حسین دوستانی

انتهای پیام/د

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس