تازه های سایت

3. دى 1396 - 8:56
سازمان صنعت،معدن و تجارت استان خبر داد:
افق روشن پیش روی صنعت کهگیلویه و بویراحمد
دیودیده افزود: در سال جاری به منظور احیای واحدهای راکد یا نیمه تمام تاکنون 300میلیارد ریال تسهیلات از محل طرح رونق تولید به ۳۹ واحد تولیدی پرداخت شده است.
www.boyerkhabar.ir

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ داریوش دیودیده از صدور ۲۴۰مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و اجرایی شدن ۵۰درصد این مصوبات برای دمیدن روح تولید در واحدهای راکد و نیمه تمام خبرداد و گفت: در این راستا ۵واحد با ظرفیت۷۰شغل در شهرک ها و خارج از شهرک ها  احیا شده است.

 

دیودیده افزود: در سال جاری به منظور احیای واحدهای راکد یا نیمه تمام تاکنون 300میلیارد ریال تسهیلات از محل طرح رونق تولید به ۳۹ واحد تولیدی پرداخت شده است.

 

وی پیش بینی کرد: تا پایان امسال ۷واحد دیگر با ظرفیت۱۰۰ فرصت شغلی به چرخه ی تولید بازگردانده شود.

 

رییس صنعت،معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد به اولویت دولت برای تحقق فرمان نوروزی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: براساس برنامه پیش بینی شده تا پایان برنامه ششم توسعه،  صادرات استان ۱۶درصد افزایش می یابد.

 

دیودیده  با بیان اینکه صادرات فعلی استان فقط در بخش صنعتی است افزود: دامداری و کشاورزی و همین طور صنایع دستی از دیگر اهداف صادراتی تا پایان برنامه ششم است که در این صورت ارزش صادرات استان از ۴میلیون دلار سالانه به ۵۰میلیون دلار افزایش می یابد.

 

وی طرح مطالعه۱۰هزار کیلومتر مربع معادن استان را از دیگر اهداف تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و ادامه داد: این طرح برای شناسایی معادن مس،بوکسیت،فسفات و فلزات کم یاب درحال اجراست.

 

دیودیده در پایان گفت: امسال چگونگی مشارکت بخش خصوصی و شرکت های وابسته به دولت برای ساخت نمایشگاه بین المللی یاسوج مشخص می شود.

انتهای پیام/د

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم