تازه های سایت

2. دى 1396 - 13:02
رئیس فدراسیون ورزش همگانی کشور در گچساران خبر داد:
اختصاص اعتبار ۱۸۰ میلیاردی به ورزش‌های همگانی
علی مجدآرا رئیس فدراسیون ورزش همگانی کشور در همایش بزرگ پیاده روی خانواده در گچساران گفت : هر ساله حدود ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار به ورزش همگانی اختصاص داده می‌شود.
www.boyerkhabar.ir

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ علی مجدآرا رئیس فدراسیون ورزش همگانی کشور در همایش بزرگ پیاده روی خانواده در گچساران گفت : هر ساله حدود ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار به ورزش همگانی اختصاص داده می‌شود.

 

رئیس فدراسیون ورزش همگانی کشور از اختصاص 180میلیاردی به ورزش همگانی کشور خبر داد.

 

 

علی مجد آرا در همایش بزرگ پیاده روی گچساران افزود: هر هفته در یکی از استان‌های کشور همایش بزرگ پیاده روی به صورت پخش مستقیم از شبکه سوم سیما برگزار می‌شود.

 

 

وی ادامه داد: ۶۰ انجمن و کمیته زیر نظر فدراسیون ورزش‌های همگانی در کشور فعالیت می‌کنند و تلاش می‌شود تا در چشم انداز سال ۱۴۰۴ حداقل ۵۰ درصد از مردم ایران در ورزش‌های همگانی شرکت کنند.

 

 

مجد آراء با اشاره به اینکه در آمارهای سال گذشته ۲۱ درصد از مردم کشور در ورزش‌های همگانی شرکت کرده بودندگفت: تلاش می‌شود تا امید به زندگی را در کشوربیشتر کرده و در همین زمینه سند تحول نیز وجود دارد.

 

 

وی اضافه کرد: سند تحول شامل دو جلد با بیش از ۷ هزار نفر ساعت کار بر روی آن تهیه شده است که این طرح به همه استان‌ها نیز ابلاغ شده است.

 

 

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور افزود: بالاترین آمار کار آفرینی و آموزش را فدراسیون ورزش‌های همگانی به خود اختصاص داده است.

 

 

مجد آرا گفت: شعار سالجاری از سوی ورزش‌های همگانی “مادران عمود خیمه ورزش‌های همگانی هستند”انتخاب شده است.

 

 

وی ادامه داد: از ابتدای سالجاری تا کنون در کهگیلویه و بویراحمد ۱۱۲ همایش پیاده روی برگزار شده که از این تعداد ۹ همایش آن در شهرستان گچساران بوده است.

 

 

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی با اشاره به تدوین کتاب تحول و آینده نگری فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: تدوین این کتاب‌ها برای هدف گذاری دقیق و آینده نگری ورزش‌های همگانی ضروری است که به حول قوه الهی آماده اجرای کامل است.

 

 

علی مجد آرا با بیان اینکه سند تحول ورزش‌های همگانی به تائید اعضای شورای عالی ورزش کشور نیز رسیده است ابراز امیدواری کرد با همکاری و پیگیری هیات های استانی در همه مناطق اجرایی شود.

 

 

وی ادامه داد: نسخه ای از سند تدوین شده برای اجرای کامل به اداره‌های کل ورزش و جوانان استان‌ها ارسال شده و باید برای اجرایی شدن آن همه دستگاه‌های مرتبط در مناطق اقدام کنند.

 

 

مجد آرا افزود: در قالب این سند شرح وظایف هر کدام از دستگاه‌های مختلف اجرایی در کشور برای توسعه روز افزون ورزش‌های همگانی مشخص شده است.

 

 

وی با ییان اینکه هم اکنون حدود ۲۱ درصد جمعیت ۸۰ میلیونی کشور در ورزش‌های همگانی فعالانه مشارکت دارند، گفت: بر اساس برنامه ریزی به عمل آمده امیدواریم این تعداد تا سال ۱۴۰۴ به افزون بر ۵۰ درصد برسد.

 

 

مجدآرا ادامه داد: برای گسترش ورزش‌های همگانی در بیش از ۶۰ رشته تاکنون ۵۲ طرح تهیه و به استان‌ها ابلاغ شده است که باید با همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی شود.

 

 

وی اضافه کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی و فعالیت‌های فرهنگی جزء اولویت‌های فدراسیون در گسترش ورزش‌های همگانی در میان اقشار مختلف مردم کشور است.

 

انتهای پیام/د

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم