تازه های سایت

پربازدیدها

26. آذر 1396 - 14:01
نشست شورای ورزش بانوان منطقه دو کشور دقایقی قبل در سالن فرهنگیان اداره آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج آغاز و هم اینک نیز ادامه دارد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ صبح امروز سومین جلسه شورای ورزش بانوان منطقه دو کشور باحضور استانهای اصفهان، چهارمحال و بختیاری، یزد، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد در سالن فرهنگیان اداره کل آموزش و پرورش یاسوج برگزار شد.

محمدتقی علوی مدیرکل ورزش و جانان استان کهگیلویه وبویراحمد در ادامه این جلسه گفت: ورزش موضوع بسیار مهمی است و همانگونه که  مقام معظم رهبری در منویات خود توجه ویژه ایشان به ورزش همگانی دارند.

علوی افزود: نگاه مسوولین به ورزش بانوان یک نگاه عمیق و قوی است و تا زنان جامعه ورزشی نباشند جامعه ما ورزشی نمی شود.

 

وی عنوان کرد: اهمیت ورزش بانوان برای شما همکاران ملموس است ولی برای جامعه اینگونه نیست و باید به اهمیت این موضوع در محافل عمومی و آموزش و پرورش واقف باشید و ارزش آن را یادآور شوید.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان بااشاره به اهمیت ورزش بانوان در استان گفت: در تفاهم نامه ای که با اداره زندان ها داشته ایم، در کنار موضوع ورزش آقایان، ورزش بانوان را مدنظر قرار دادیم و برای آن اهمیت ویژه ای قائل شدیم.

 

علوی افزود: در کنار موضوع ورزش همگانی بانوان، بحث عزت و اقتدار بانوان در سطح جامعه باید دیده شود و در جهت کسب قهرمانی ایجاد انگیزه شود.

 

وی با اشاره به اهمیت ورزش بانوان در استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: اگر فعالیتی در این استان برای ورزش آقایان صورت گیرد، برای بانوان نیز در نظر گرفته می شود و مطمئن باشید با این رویکرد، بانوان می توانند در سطح کشور حتی جهان حرفی برای گفتن داشته باشند.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه در بودجه کشور باید سهم ورزش بانوان به جد دیده شود گفت: در بودجه ورزشی استان کهگیلویه وبویراحمد، 30درصد از بودجه را به بانوان اختصاص داده ایم.

 

علوی در ادامه با انتقاد ازخانم نسرین شاکری مسوول اداره کل ورزش و جوانان اصفهان که دبیر کارگره ورزش بانوان است گفت: برگزاری این جلسه بسیار حائز اهمیت است خانم شاکری  که به دلیل مشغله کاری جلسه را ترک کرد باید به اهمیت این جلسه واقف می بود و در جلسه می ماند.

 

وی افزود: پایگاه قهرمانی استان کهگیلویه وبویراحمد نیروی خانم ندارد و به دنبال کسب سهمیه و ردیف جذب کارشناس امور بانوان در پایگاه قهرمانی هستیم.

 

علوی با تاکید بر اهمیت پایگاه قهرمانی عنوان کرد: بسیاری از ورزشکاران سطح بالای کشور از پایگاه قهرمانی شروع کردند و این موضوع مهم است و باید پایگاه های قهرمانی جدی گرفته شود.

 

 

علوی در پایان اظهارات خود هدف از برگزاری این جلسه را اهمیت دادن به ورزش بانوان عنوان کرد و گفت: با توجه به سیاست گذاری دولت دوازدهم و اهداف وزارت ورزش و‌جوانان در بخش بانوان، ارتقا کمی و کیفی ورزش بانوان باید از خروجی های این جلسه باشد.

 

 

خدیجه محرابی سرپرست ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه جلسه به افزایش 61 درصدی حضور بانوان در سطح ورزش استان خبر داد.

 

خانم محرابی افزود: در سال جاری نسبت به گذشته افزایش پنج درصدی اردوهای ملی در زمینه ورزش بانوان استان را شاهد بودیم و در زمینه مدال آوری بانوان ورزشکار، سه برابر سال گذشته رشد را شاهد بودیم.

 

وی با اشاره به حضور بانوان ورزشکار کشور با حجاب و عفاف کامل در مسابقات بین المللی گفت: بانوان ورزشکار کشور با این کار جایگاه ویژه زن در جامعه اسلامی را به جهانیان نشان دادند.

 

 

مشکل اساسی در ورزش بانوان نبود زیرساخت هاست

 

مسوول اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان  نیز در این نشست هدف از برگزاری این جلسه را استفاده بهینه از اطلاعات سرمایه انسانی و استفاده از تجربیات، آزمایش منطقه ای در زمینه ورزش بانوان، تبادل تجربیات در زمینه های فرهنگی و برگزاری کارگاه های آموزشی و افزایش رویدادهایی مشترک منطقه ای به منظور افزایش کمی و کیفی ورزش بانوان عنوان کرد.

 

نگار افشین  در ادامه گفت: مشکل اساسی در ورزش بانوان نبود زیرساخت هاست ، اگر توانستیم در بحث زیر ساخت ها قوی باشیم مشکل ورزش بانوان حل می شود.

 

وی با بیان اینکه در سال های اخیر، میزان افسردگی در زنان رو به افزایش است، اظهار کرد: جامعه ای سالم است که زن سالم و باروحیه داشته باشد و این حق ماست و باید از آن دفاع کنیم.

 

انتهای پیام/د

خبرنگار: حسین دوستانی

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم