تازه های سایت

15. آذر 1396 - 11:59
تصادفهای ریز و درشت در بلوار بویراحمد آن را به "بلوار مرگ" تبدیل کرده است، ولی هنوز متولیان ترافیک شهری این مسئله را نادیده گرفته اند.
www.boyerkhabar.ir

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ استان کهگیلویه وبویراحمد به مرکزیت یاسوج در جنوب غربی کشور ایران قرار دارد. یاسوج به علت قرار گرفتن در پهنه جغرافیایی کوهستانی، دارای پستی و بلندی های زیادی است و به علت شیب های تند و غیر استاندارد بودن برخی مسیرهای تردد، دارای نقاط بسیار خطرناکی است که هر لحظه احتمال وقوع حادثه ای تلخ در آن وجود دارد .

 

یکی دیگر از این نقاط  حادثه خیز شهر یاسوج، "بلوار بویراحمد" است که تقریبا به صورت روزانه شاهد تصادفات مختلفی در این بلوار هستیم.

 

 

تصادفهای ریز و درشت در این بلوار آن را به "بلوار مرگ" تبدیل کرده است، ولی هنوز متولیان ترافیک شهری این مسئله را نادیده گرفته اند.

 

طبق گزارشات میدانی، عدم وجود خط کشی عابر پیاده ، عدم نصب علایم هشدار دهنده و بازدارنده ، عدم نصب پل عابر پیاده، آسفالت نامرغوب و وجود برامدگی های زاید و چاله های فراوان تنها مواردی از دلیل بروز حوادث جانی و مالی فراوانی در این بلوار بشمار می آیند.

 

 

باوجود شرایط اقلیمی شهر یاسوج و بارش برف و باران فراوان در فصل پاییز و زمستان، بروز تصادفات در این بلوار دوچندان می شود.

 

متولیان امر از قبیل شورای شهر، شهرداری و حتی پلیس راهور می توانند با اقدامت ساده ای از قبیل خط کشی، نصب سرعت گیر و علایم هشدار دهنده، از بروز تصادفات خونین در این بلوار، که اخیرا تصادف منجر به مرگ یکی از شهروندان در آن رخ داده است، جلوگیری کنند.

 

 

 

حال باید از شورای ترافیک شهرستان بویراحمد پرسید آیا جان شهروندان یاسوجی برایتان مهم نیست؟ اکنون مسئله مهمی مانند ترافیک و تصادفات پی در پی در بلوار بویراحمد تبدیل به یک معضل اساسی شده است به گونه ای که به نظر می رسد این شورا از نبود کارشناسان خبره، عدم وجود طرح و برنامه مدون و عدم مدیریت مسائل ترافیکی رنج می برد و خود مستلزم مساعدت سایر دستگاه ها است.

 

 

شورای ترافیک باید این موضوع را بداند که سامان دهی تاکسی رانان و ایستگاه های تاکسی، تنها وظیفه این شورا نیست ((هرچند در این خصوص کاری از پیش نبردند))، بلکه مدیریت ترافیک شهری جهت کاهش تصادفات نیز از وظایف اوست، البته بنظر می آید در این مورد هم عاجز و درمانده هستند، چرا که ساده ترین عامل جلوگیری از تراقیک که خط کشی می باشد را در هیچ یک از خیابان های یاسوج  شاهد نیستیم.

 

تصاویر مربوط بلوار بویراحمد که در آن آسفالت نامناسب، عدم وجود خط کشی و علایم هشداردهنده و بازدارنده، عدم نصب پل عابر پیاده مشهود است، در زیر آمده است:

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم