پربازدیدها

12. آذر 1396 - 9:35
پارک چشمه نباتی واقع در قلب یاسوج در اردیبهشت ماه سال جاری با حضور معاون رئیس جمهور در حالی به بهره برداری رسید، که محلی برای آرامش خانواده ها باشد نه مکانی برای مصرف قلیان قشر جوان!
www.boyerkhabar.ir

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ شهریاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد واقع در جنوب غربی کشور ایران به عنوان پایتخت طبیعت مشهور است و همه ساله مقصد گردشگرانی است که از سراسر ایران و حتی خارج از کشور به جنوب سفر می کنند.

 

در قلب شهر یاسوج مکانی خوفناک و بیم آفرین به نام "چشمه نباتی" وجود داشت که به جایگاه معتادان و محل ارازل و اوباش معروف بوده و رفت و آمد در شب و روز به آن مکان برای خانواده ها غیرممکن بود، به نحوی که برخی از بردن نام آن مکان بیم داشتند.

 

 

در اردیبهشت سال جاری با حضور معاون اول رییس جمهور با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 100 میلیون تومان و با مشارکت بخش خصوصی، پارک گردشگری چشمه نباتی به عنوان پارک خانواده افتتاح شد، که بیش از نیمی از اعتبار از محل درآمدهای شهرداری و دولت بود و مابقی با مشارکت بخش خصوصی جذب شد.

 

 

در بخشی از این پارک مکانی راه اندازی شده که به صورت باغ تفریحی است  و  دارای رستوران ، مغازه ، تخت های و سوئیت های مجزا بوده که شهروندان با پرداخت مبلغی می توانند از خدمات آن استفاده کنند.

 

.

 

این پروژه در حالی به بهره برداری رسید که قرار بود از جولانگاه معتادان تبدیل به پارک خانواده شود نه اینکه پس از گذشت تنها هفت ماه از افتتاح آن به محلی برای قلیان کشیدن جوانان و نوجوانان شود، به نحوی که تا پیش از این، مصرف قلیان در اماکن تفریحی یاسوج ممنوع اعلام شده بود، ولی اکنون شاهد استعمال قلیان به صورت رسمی در این پارک هستیم.

 

 

اکنون باید تامل کرد که آیا همچین مکانی که لقب پارک خانواده را یدک می کشد می تواند جایگاه خانواده و محلی برای احساس آرامش باشد یا مکانی برای مصرف قلیان به صورت قانونی!

 

 

بوستان چشمه نباتی که در راستای تکمیل زیرساخت های توسعه شهری  و گردشگری افتتاح شده، نیازمند بازنگری مسوولین از لحاظ محتوا و خدمات دهی می باشد که به جایگاه واقعی خود یعنی بوستان خانواده بازگردد.

 

 

فارغ از تفریحی بودن این مکان که در آن از شهروندان و گردشگران حق ورودی دریافت می شود باید به این موضوع توجه داشت و مسوولان امر نیز نظارت کافی داشته باشند که منطقه ای که از وجود معتادان تزریقی پاکسازی شده است و برای تفریح و سرگرمی مردم ساماندهی شده است نباید به مکانی برای عرضه قلیان میوه ای و تفریح های غیر سالم تبدیل شود.

 

 

حال آنچه مهم و ضروری به نظر می رسد جمع اوری قلیان های میوه ای در سطح مناطق تفریحی و پارک های شهر یاسوج است زیرا با ترویج آن و فرهنگ سازی غلط بسیاری از نوجوانان و جوانان این شهر در اینده با معضلی به نام استعمال قلیان های میوه ای مواجه خواهند شد که دود آن به چشم همه خانواده ها و جامعه خواهد رفت.

انتهای پیام/د

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم