تازه های سایت

پربازدیدها

9. آذر 1396 - 9:22
لوداب به عنوان محروم‌ترین و دورافتاده‌ترین بخش بویراحمد به منظور کاهش مهاجرت، نیازمند مساعدت و توجه هرچه بیشتر مسوولین استانی و شهرستانی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ بخش لوداب از توابع شهرستان بویراحمد در ۹۰ کیلومتری شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است و قریب به ۱۷ هزار نفر جمعیت دارد، که به عنوان محروم‌ترین و دورافتاده‌ترین بخش شهرستان بویراحمد، نیازمند مساعدت و توجه هرچه بیشتر مسوولین استانی و شهرستانی است.

 

به گفته ساکنین، جاده های که در بخش لوداب وجود دارد با دست اندازها و چاله های بزرگی  روبه رو است بطوریکه مسیر ۲۰ دقیقه ای را به یک ساعت تبدیل می کند و نبود دکل اینترنت در روستاهای لوداب مردم این بخش را از اطلاعات و اخبار روز و استخدامی ها عقب می اندازد.

 

به عنوان مثال، روستای آبمورد قریب به ۷۵۰ نفر جمعیت دارد که از بزرگترین روستای لوداب به شمار می آید اما با مشکلات شبکه های ارتباطی اینترنت و شبکه های تلویزیونی  و نبود جاده ارتباطی مناسب مواجه است.

 

نبود امکانات ارتباطی از جمله جاده؛ دکل اینترنت و شبکه های تلویزیون دیجیتال معظلاتی هستند که مردم روستاهای این بخش را وادار به مهاجرت به شهر می کنند

 

مردم روستاهای این بخش باید برای ساده ترین کارهای اینترنتی از جمله ثبت نام سازمان سنجش، به علت نبود شبکه های اینترنتی، راهی مرکز استان شوند و مسیر پر پیچ وخمی را طی می کنند تا به کار خود رسیدگی کنند.

 

شایام ذکر است: در عصر ارتباطات و فراگیر شدن فضاهای مجازی، روستاهای بخش لوداب به دور از این امکانات هستند، بطوریکه متصل شدن به اینترنت برای آنها به آرزویی دست نیافتنی تبدیل شده است، همچنین به دلیل عدم آنتن ‌دهی دکل تلویزیون در بخش لوداب جوانان و خانواده‌ها از بسیاری رویدادها و سرگرمی‌های رسانه‌ای محروم هستند.

 

لازم به یادآوریست: روز به روز به مهاجرت روستانشینان این بخش به شهر افزوده می شود و این به دلیل عدم توجه مسئولین به زیرساخت های ارتباطی می باشد، مردم این منطقه معتقداند که فقط در ایام انتخاب سرنوشت ساز هستند و مسوولین فقط بخاطر بهره کشی انتخاباتی به این مناطق سرکشی می کنند و بعد از انتخابات وعده های خود را به دست فراموشی می سپارند.

 

انتهای پیام/د

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم