تازه های سایت

4. آذر 1396 - 20:04
سخنگوی سازمان بسیج سازندگی استان گفت: این سازمان درعرصه استغالزایی ازسوی دفتر ریاست جمهوری، به عنوان دستگاه برتر استان بین تمام دستگاه های متولی معرفی شده است
www.boyerkhabar.ir

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ مسوول قرارگاه جهاد اقتصادی و مدیریت فرهنگی اجتماعی سازمان بسیج سازندگی استان در گفت وگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: سازمان بسیج سازندگی استان در دو سال گذشته پروژه های بزرگی را در سطح استان اجرا کرده است و کارهای کلانی را در زمینه محرومیت زدایی انجام داده است .

 

علی ساداتی عنوان کرد: سازمان بسیج سازندگی  پروژه های زیرساختی، عمرانی، حرکت های جهادی، فعالیت های فرهنگی و ریشه کنی بی سوادی را در دستور کار خودقرار داده است.

 

وی با بیا اینکه نقطه عطف فعالیت های این سازمان، عرصه اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال بوده است، افزود: برای بیش از 3 هزار و 800 نفر اشتغال زایی مستقیم ایجاد کرده ایم و  با مبلغی بالغ بر 38 ملیلیار تومان در این بازه زمانی توانستیم تسهیلاتی را در اختیار مردم قرار دهیم که به دنبال آن ستاره های اقتصاد مقاومتی استان توانسته اند خودی نشان دهند.

سازمان بسیج سازندگی کشور به عنوان دستگاه برتر در بین دستگاه ای اجرایی در زمینه اشتغال زایی

سخنگوی سازمان بسیج سازندگی استان گفت: این سازمان درعرصه استغالزایی ازسوی دفتر ریاست جمهوری، به عنوان دستگاه برتر استان بین تمام دستگاه های متولی معرفی شده است و بعد از آن نیز سازمان بسیج سازندگی کشور به عنوان دستگاه برتر در بین دستگاه ای اجرایی در زمینه اشتغال زایی معرفی شد.

علی ساداتی افزود: 30 طرح صنایع تبدیلی، مشاغل خانگی و اقتصاد مقاومتی با اعتبار هزینه شده 2 میلیارد و 300 میلیون تومان در هفته بسیج امسال با حضور مسئولان ارشد سپاه فتح استان و مدیران استانی و شهرستانی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 

وی عنوان کرد: در عرصه ریشه کنی بی سوادی، تفاهم نامه ای به مبلغ 360 میلیون تومان با مجموعه سازمان نهضت سواد آموزی داشتیم که حرکت خوبی در این زمینه انجام گرفت است که در مقطعی از طرح، بیش از 2 هزار نفر ساماندهی شدند.

 ساداتی اضافه کرد: با استفاده ازظرفیت بسیجیان فارغ التحصیل، پروژه ریشه کنی بی سوادی،  شروع شده است و باید در خصوص مبارزه با بی سوادی به ویژه در خصوص افرادی که در حاشیه های شهر ها زندگی می کنند و از بی سوادی رنج می برند، از ظرفیت بسیج استفاده کنیم.

 

مسوول قرارگاه جهاد اقتصادی بسیج سازندگی گفت: بیش از 720 پروژه عمرانی را در دستور کار  داشتیم که 10 مصلی تعداد زیادی خانه عالم، خانه بهداشت، تعداد زیادی خانه نیازمند، جوب های آبیاری، پل، زیباسازی فضای مدارس، مساجد و حسینیه ها، بخش از آن می باشد که از محل اعتبارات استانی، کشوری و بودجه نفت و بودجه هایی از طریق رای زنی با قرارگاه محرومیت زدایی کشور و قرارگاه خاتم الانبیاء تامین اعتبار شدند.

در هفته بسیج  20 گروه جهادی و 20 تیم تخصصی بهداشتی و درمانی به مناطق محروم و کمتر برخوردار استان اعزام می‌شوند.

سید علی ساداتی ابراز کرد: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده در هفته بسیج امسال در شهرستان‌های مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد 30 طرح صنایع تبدیلی، مشاغل خانگی و اقتصاد مقاومتی با اعتبار هزینه شده 2 میلیارد و 300 میلیون تومان از محل تهسلات بانکی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی گفت: در کمتر از چهار ماه توانستیم مراحل کلنگ زنی تا تکمیل بیش از 10 خانه بهداشت را به صورت جهادی به پایان برسانیم که سه باب از این خانه بهداشت ها  با کمک بانک انصار بود و در هفته بسیج افتتاح می شود .

 

مسوول قرارگاه جهاد اقتصادی بسیج سازندگی استان بیان کرد: در عرصه اجتماعی و خدمات رسانی عمومی، ارائه بیش از 17 سری  جهیزیه عروس،80سری اقلام همراه و بیش از 300سری بسته های کمک معیشتی را در طول سال جاری داشتیم، که در هفته بسیج 17 سری جهیزیه را در قالب کاروان نو عروسان ارائه می دهیم.

 

ساداتی افزود: همچنین در این هفته از جهادگران و کارآفرینان نمونه طی برگزاری همایشی با عنوان " شکوه هجرت و طلائه‌داران اقتصاد مقاومتی" تجلیل می‌شود.

 

وی عنوان کرد: در عرصه صیانت  از محیط زیست، متولی کنترل شوره زار ها در بیش از 50 هکتار از اراضی شوره زار در استان خوزستان بوده ایم که گودال برداری آن انجام گرفته است و در زمستان سال جاری پروژه  کاشت نهال آن صورت می گیرد.

 

70 درمانگاه صحرایی و مرکز درمان سرپایی در قالب اردوهای جهادی در سطح استان طی دو سال برپا شده است

سخنگوی سازمان بسیج سازندگی استان گفت: در زمینه کشاورزی، اعزام تیم هایی در خصوص حفاظت محیط زیست، کنترل آفات و موضوعات جانبی در داخل و خارج از استان را در دستور کار داریم.

ساداتی افزود: در موضوعات دام پزشکی و پزشکی بیش از 70 درمانگاه صحرایی و مرکز درمان سرپایی در قالب اردوهای جهادی در سطح استان طی دو سال برپا شده است.

 

وی اظهار کرد: در خصوص گروه های جهادی دستاورد های خوبی را شاهد بودیم،  بطوریکه بیش از 3 هزار گروه جهادی در سطح استان ساماندهی شدند و در سال جاری تعداد 200گروه جهادری بامحوریت مساجد به گروه های جهادی استان اضافه شده است.

 

مسوول قرارگاه جهاد اقتصادی بسیج سازندگی استان در ادامه گفت: موضوع راه اندازی صندوق های قرض الحسنه و گروه های جهادی مستقر و معین در مناطق جهادی را داشتیم که مقرر شده است جهت آشنایی بیشتر با مشکلات مردم بیش از سه سال در آن منطقه محروم به صورت مداوم حضور داشته باشند.

 

ساداتی بیان کرد: طبق تفاهم نامه بین بسیج سازندگی، بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان ، مقرر شده تأمین هزینه و مصالح جهت ساخت و ترمیم خانه های نیازمندان از سوی این دو نهاد باشد و تأمین نیروی انسانی از گروه های جهادی صورت گیرد.

وی افزود:  تفاهم نامه هایی با بسیج جامعه پزشکی، مجموعه علوم پزشکی ومعاونت بهداشت و درمان سپاه فتح داشتیم که به دنبال آن گروه های پزشکی معین و مستقر در مناطق جهت رفع مشکلات بهداشتی و درمانی به مناطق نیازمند اعزام شده اند.

 

مسوول قرارگاه جهاد اقتصادی بسیج سازندگی در ادامه به استفاده از ظرفیت بلقوه پیشکسوتان و بازنشستگان  ومجموعه بسیج پیشکسوتان سپاه فتح اشاره کرد و گفت: تفاهم نامه همکاری با ناجا، مبنی بر پشتیبانی و حتی راه اندازی گروه های جهادی مختص به خود امضا شده است که نیرو انتظامی متولی اجرای آن شده است.

 

ساداتی گفت همچنین تفاهم نامه با پست بانک استان امضا شده است که به دنبال آن، خدمات رسانی به گروه های جهادی را به طور متمرکز در دستور کار خود قرار داده است.

وی اظهار کرد: در زمینه علمی و پژوهشی، موضوع  ایجاد دهکده گیاهان دارویی با همکاری شرکت سینره و شرکت های دارویی استان را در برنامه داریم.

 

در پایان این گفت و گو، سخنگوی سازمان بسیج سازندگی استان با اشاره به ایجاد موکب های اربعین حسینی در استان افزود: بیش از 30هزار نفر مراجعه کننده از استان های همجوار و کشورهای همسایه را داشتیم که در سه وعده صبحانه، ناهار و شام پذیرایی شدند و برای اولین بار در استان بود که با این حجم گسترده برگزار شد.

خبرنگار: حسین دوستانی

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس