تازه های سایت

14. آبان 1396 - 11:27
موسسه اروندان که در راستای آب رسانی در نقاط مختلف کشور فعالیت می کند، توانسته است با مدیریت یکی از فرزندان استان کهگیلویه وبویراحمد در راستای خدمتگزاری به کشور قدم های مهمی بردارد.
www.boyerkhabar.ir

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بویرخبر؛ استان کهگیلویه وبویراحمد در جنوب غربی کشور ایران واقع شده است که از دیرباز زادگاه مرادن پرتلاش و با استقامت بوده که با عزمی راسخ پای در ورطه کار و خدمت گذاشته و در این میان از هیچ همتی فروگذار نیستند.

یکی از فرزندان این خطه همیشه در صحنه، "اقبال جاودان پور" است که با حضور در راس مدیریت موسسه اروندان، با مدیریت جهادی و کوله باری از تجربه در قرار گاه خاتم النبیاء طی سالهای متمادی، موجب پیشرفت و تحول در رویکرد پروژه های موسسه اروندان شده است.

 

جاودان پور از فرزندان شایسته شهرستان بهمئی استان کهگیلویه وبویراحمد است که با مدیریت قوی توأم با جدیت و نظارت مستقیم توانسته پروژه های موسسه اروندان که در حوزه آب رسانی در سطح کشور فعالیت می کند را با نظم و دقت فراوان به پیش برده و در راستای خدمت گزاری به کشور قدم های مهمی بردارد.

اهم پروژهای موسسه اروندان در خصوص آب رسانی به منطق مختلف کشور در زیر آمده است:

 

استان تهران

احداث ۱۱۷کیلومتر خط لوله انتقال آب در شهر تهران از سال ۹۲شروع شد .

احداث چهار ایستگاه تلمبه خانه و احداث شش باب مخزن بتی بخشی از پروژه بزرگ طرح آبرسانی به شهر تهران (طرح قمر بنی هاشم)می باشد .

از مهمترین اهداف این پروژه را می توان به آبرسانی غرب شهر تهران، آبرسانی از تصفیه خانه ششم به مخازن شمال غرب تهران- کمربندی آبرسانی به شرق تهران و آبرسانی به شهر جدید پرند می باشد.

 

 استان خوزستان

یکی از طرح های مهم در سطح استان خوزستان پروژه خط انتقال آب طرح غدیر می باشد .

هدف از این طرح، تامین و رفع بحران آب از نظر کمی و کیفی برای شهرهای مرکزی و جنوبی استان خوزستان شامل؛ آبادان، اهواز، خرمشهر، شادگان، وهمچنین شهرهای شوش، حمیدیه، بستان، سوسنگرد، هویزه وسایر شهرها و روستاهای مسیر خط انتقال می باشد که می تواند بسیاری از مشکلات حوزه آب رسانی خوزستان را برطرف کند.

 

استان کهگیلویه و بویر احمد

کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های جنوب غربی کشور ایران است. مرکز آن شهر یاسوج است و با مساحتی حدود ۱۶هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی نسبتاً مرتفع و کوهستانی دارای طبیعتی بکر و زیبا است.

پروژه مهم و حیاتی موسسه اروندان  برای مردم محروم استان کهگیلویه و بویر احمد را می توان به تامین آب شرب شهرهای دهدشت و سوق،

لنده و چرام، با جمعیتی بالغ بر ۱۵۲۲۲۰نفر و ۳۵۰روستای محدوده مسیر با جمعیتی بالغ بر ۸۷۷۰۰می باشد .

در این طرح مهم و استراژیک در مجموع ۱۷میلیون متر مکعب در سال آب شرب با دبی ۸۶۰لیتر در ثانیه انتقال داده می شود .

محدوده این طرح مهم از تصفیه خانه آب خیر آباد در مجاور سد کوثر و به شهرهای دهدشت ،سوق، لنده، چرام و روستاهای مسیر در استان کهگیلویه و بویر احمد منتهی می شود .

 

استان سیستان و بلوچستان

 پهناورترین استان کشور که در جنوب شرقی ایران واقع است. این استان با حدود ۱۸۰٬۷۲۶ کیلومتر مربع مساحت، حدودا به اندازه کشور سوریه وسعت دارد و بیش از ۱۱ درصد وسعت ایران را دربرمی‌گیرد.

استان سیستان و بلوچستان با داشتن موقعیت راهبردی بازرگانی و ترانزیتی و دارا بودن کشاورزی و باغبانی (به ویژه میوه‌های استوایی و گرمسیری) و همچنین جاذبه‌های فراوان تاریخی و طبیعی و نیز صنعت در حال رشد از توانایی و ظرفیت فوق‌العاده‌ای برای توسعه و آبادانی برخوردار است.

در صورتی که در برخی نقاط استان افراد برای دستیابی به آب باید حدود ۴ کیلومتر راه طی کنند تا بتوانند از آب شرب استفاده کنند.

موسسه اروندان با هدف تامین آب شرب و انتقال آب از چاه نیمه زابل به زاهدان و ذخیره ۵۰هزار متر مکعبی جهت برنامه ریزی برای مصرف و تامین برق مصرفی ایستگاه های پمپاژ توسط پست های برق و خط انتقال برق و تصفیه آب منتقل شده از طریق خط انتقال بخشی از پروژه آب رسانی به مردم عزیز و ولایتمدار زاهدان می باشد .

این پروژه با پیشرفت ۴۲درصد با جدیت و پیگیری مستمرشرکت اروندان در حال پیگری است .

 

استان ایلام

استان ایلام یکی از استان‌های کشور ایران است که در ناحیه‌ای کوهستانی و نیمه گرم قرار گرفته‌است. مرکز این استان شهر ایلام است.

استان ایلام از غرب با کشور عراق، از جنوب با استان خوزستان، از شرق با استان لرستان و از شمال با استان کرمانشاه همسایه است

پروژه موسسه اروندان در استان ایلام مربوط به شهرستان دهلران است که با توجه به مدیریت خوب و منظم پروژه دهلران پیشرفت خوبی داشته است  .

موقعیت کارگاهی اصلی پروژه در ۲۴کیلومتری شهرستان دهلران از سمت مهران به دهلران و در ۹۵کیلومتری شهرستان مهران می باشد .

این پروژه یکی از پروژه های مهم در رونق اقتصادی و تثبیت جمعیت است که می تواند در رونق و شکوفایی منطقه سهم به سزایی داشته باشد .

 

 استان کرمان

خط انتقال طرح آبرسانی به شهرهای شمالی استان کرمان از رفسنجان به کیلومتر صفر شروع می شود که کارگاه اصلی پروژه نیز در همان موقعیت احداث شده است .

هدف اصلی پروژه بزرگ اروندان در استان کرمان تامین آب شرب و بهداشتی شهرهای شمالی استان کرمان و آب رسانی به شهرهای و روستاهای مجاور خط و اشتغال زایی در منطقه است

 

 استان کردستان

استان کردستان یکی از استان‌های ایران به مرکزیت شهر سنندج است که در غرب کشور واقع شده‌است.

مساحت این استان ۲۸٬۲۰۰ کیلومتر مربع معادل ۱/۷٪ مساحت کل کشور ایران است. این استان که در دامنه‌ها و دشت‌های پراکنده سلسله جبال زاگرس میانی قرار گرفته‌است، از شمال به استان‌های آذربایجان غربی و زنجان، از شرق به همدانو زنجان، از جنوب به استان کرمانشاه و از غرب به کشور عراق محدود است.

 موسسه اروندان در سال ۱۳۹۰پروژه بزرگ خط انتقال آب از سد آزاد به دشت قروه - دهگلان با پیشرفت فیزیکی ۹۴درصد از پروژهای بزرگ بود که در مرحله بهره برداری توسط موسسه اروندان می باشد .

انتقال آب از مخزن بالا دست سد آزاد واقع در نزدیکی شهر شویشه استان کردستان شروع شده و با عبور بیش از ۷۰کیلومتر مسیر کوهستانی و عبور از موانع و تقاطع ها به دشت دهگلان می رسد .

این پروژه به منظور تامین آب اراضی کشاورزی دشت قروه - دهگلان و تامین نیاز آبی کشاورزی و شرب بخش های واقع در مسیر خط انتقال می باشد .

این موارد بخشی از فعالیت جهادی موسسه اروندان می باشد که در آینده زمینه ساز افقی روشن به سوی فردای بهتر و ایرانی آبادتر می باشد.

انتها پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم