تازه های سایت

26. مهر 1396 - 13:35
این اهالی با انتقاد از مسئولان آموزش و پرورش برای پیگیری نکردن قطع شدن انشعاب آب مصرفی آنها توسط آب و فاضلاب گفته اند،بیش از 12روز است که آب و فاضلاب مبادرت به قطع تمامی انشعابات وجود داشته در این ساختمان کرده در صورتی که این خانوار ها هیچ کدام فیش عقب افتاده ندارند و همه فیش به روز واریز شده است.

به گزارش بویرخبر،قصه معلمان سخت کوش و بی ادعای استان عشایر زاده کهگیلویه وبویراحمد، شاید داستانی باشد پر از مشقت و سختی ها فراوان که در  سیاه چادر های عشایر تا مدارس مدرن شهر یاسوج مرکز استان، هر معملی طعم آن را چشیده باشد.

معلمانی که با عشق به تحصیل دانش آموز محروم از آخرین نقطه مرزی استان کهگیلویه وبویراحمد در سیلاب کلوار تا  مدارس بروز شهر یاسوج فقط و فقط برای نشاندن بذر علم و تربیت در این راه قدم نهاده و گمنامان امروز جامعه تحصل هستند.

امروز اگر از اسم معلم دم می زنیم ، می دانیم و بر همه عیان شده که قشر زحمت کش و گمنام این جامعه این فرهنگیان سر به زیر هستند که در تلاطم جامعه ، سختی ها و مشقت ها سکوت کرده اند و فقط گفته اند عشق را باید با زنگ مهربانی آغاز کرد.

خبرهایی که امروز از جامعه معلمی می شنویم شاید خبرهای خوبی در خور یک معلم نباشد، خواه خبرهایی از وضعیت حقوقی و خواه خبرهای از وضعیت بغرنج مادی و معنوی معلمان ، اما آن چیزی که امروز در شهر یاسوج و بیخ گوش مسئولان اداره آموزش و پرورش رخ داده خبر عجیبی بوده که جامعه معلمی را در شوک فرو برده است.

جمعی از ساکنان منازل ساختمانی آموزش و پرورش در بلوار قرنی در همسایگی خوابگاه آموزشکده فنی یاسوج از دردهای چند روزه خود و قطع انشعابهای آب این منازل توسط آب و فاضلاب و همکاری نکردن مسئولان برای این موضوع می گویند.

این اهالی با انتقاد از مسئولان آموزش و پرورش برای پیگیری نکردن قطع شدن انشعاب آب مصرفی آنها توسط آب و فاضلاب گفته اند،بیش از 12روز است که آب و فاضلاب مبادرت به قطع تمامی انشعابات وجود داشته در این ساختمان کرده در صورتی که این خانوار ها هیچ  کدام فیش عقب افتاده ندارند و همه فیش به روز واریز شده است.

ساکنان این ساختمان با اشاره به این موضوع که آب و فاضلاب به دلیل پرداخت نشدن حق انشعاب از سوی آموزش و پروش مبادرت به این کار کرده اند،گفتند، این چه موضوعی است که ماهی 400هزار تومان از 24خانوار در این بلوک  از سوی آموزش و پرورش گرفته می شود اما آموزش و پروش توان پرداخت یک میلیون 700تومان حق انشعاب آب و فاضلاب را ندارد.

اهالی این کوی فرهنگی با انتقاد از مسئولان ابراز کردند؛ساکنین این ساختمان همراه خانواده های خود به مسئولان مراجعه کرده و خواهان برطرف شدن این موضوع شدن و حتی وعده یک روزه و یا دوره روزه را مسئولان به آنها دادند اما چیزی که امروز عیان بوده  هنوز وصل نشدن انشعابات این ساختمان بوده که باعث کلافکی مردم شده است.

یکی از ساکنین این کوی ساختمانی با تأکید بر اینکه کسی پاسخگوی این وضعیت بغرنج نیست بیان داشت: واقعاً جای تأسف داردکه مسئولان به این مشکل حاد معلمان و خانواده های آنان به نگاه سرسری نگاه می کنند و جوابگوی خواسته های معلمان نیستند.

لازم به ذکر است ساختمان مسکونی فرهنگیان واقع در بلوار قرنی بیش از دو هفته و اندی است که انشعابات آب آنها  توسط آب و فاضلاب قطع شده و مسئولان آموزش و پروش به راحتی از این موضوع گذشته و جوابگوی خیل عظیم ساکنین این منازل که بیشترآنها معلم و فرهنگی هستند، نیستند.

 

نتهای پیام/ر

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم