تازه های سایت

24. مهر 1396 - 9:48
مسئولان راه و شهرسازی و اداره حمل و راهداری بویراحمد نسبت به خبر وضعیت بغرنج جاده ورودی بی بی خاتونین(ع) این شهرستان واکنش نشان داداند.

به گزارش بویرخبر،این پایگاه خبری در خبری به وضعیت بغرنج و نابسامان جاده ارتباطی روستای بی بی خاتونین(ع) شهر مارگون پرداخته بود که شهروندان این روستا نسبت به وضعیت بغرنج این جاده و بلاتکلیفی 8ساله آن ابراز نارضایتی کرده بودند.

بلاتکلیفی 8ساله یک جاده ارتباطی

مردم شهر مارگون بویراحمد در سخنان معترضانه خود عنوان کردند جاده ارتباطی این بخش از سمت امامزاده بی بی خاتونین(س) به سمت مارگون نزدیک به 8 سال که تخریب شده و به زحمت یک ماشین از این جاده رد می شود.

یکی از اهالی این مطقه گفت: به دلیل وضعیت نامناسب جاده ارتباطی مارگون هر ماه باید ماشین خود را به تعمیرگاه ببریم و جلوبندی آن را عوض کنیم که این امر هزینه های زیادی را به ما تحمیل می کند.

 جاده ای که در خور شأن 30هزار نفر نیست

دیگر اهالی این منطقه با اشاره به اینکه این جاده شایسته این جمیعت 30 هزار نفری نیست ، گفت: تردد ماشین های سنگین کارخانه سیمان در این جاده زیاد شده که این امر موجب فرسودگی و تخریب زودهنگام جاده شده و مسئولان امر باید برای مرمت و بازسازی این جاده تدبیری بیندیشند.

 اهالی مارگون و به ویژه رانندگان مسافربری و حمل و نقل  از مسئولان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان درخواست کردند تا به وضعیت این جاده که به طول 6 کیلومتر است توجه کرده و آن را ساماندهی، آسفالت و به علایم راهنمایی و هشدار دهنده مجهز کنند.

ما مسئولیم

 

سيد حميد جمال الديني سرپرست اداره راه و شهرسازی بویراحمد در گفتگو با خبرنگالر این پایگاه خبری با تأکید بر اینکه مسیر جاده روستای بی بی خاتونین(ع) بر روی جاده چنار به مارگون است،بیان داشت:اگر موضوع جاده داخل روستا بوده، این موضوع در حیطه وظایف بنیاد مسکن است ولی اگر  موضوع جاده اصلی ارتباطی بوده از وظایف محوله ماست و ما پاسخگو هستیم.

وی با بیان اینکه جاده ارتباطی تا خود ورودی این روستا آسفات است، تصریح کرد:بر اساس قانون کار آسفالت ریزی این جاده بر عهده ماست و اگر حریم روستا باشد برعهده این نهاد نیست و جاده داخلی روستا بر عهده بنیاد مسکن است.

همچنین مهران مسعودی رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان بویراحمد در زمینه نگهداری و نصب علائم راهنمایی و رانندگی در این مسیر گفت:وظیفه این نهاد نگهداری و نصب علائم هشدار دهنده است و آسفالت ریزی این جاده ها در حوزه راه و شهرسازی است که در زمینه فعالیت خود اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/ر

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم