تازه های سایت

8. مهر 1396 - 17:17
ایستگاههای صلواتی را باید همان ایستگاه عاشقی محبین اهل بیت دانست که همه عموم مردم برای ثواب بردن در حال خدمت به سید الشهداء هستند.

به گزارش بویرخبر،ایستگاه صلواتی یکی از عناصر دائمی حاضر در عزاداری ها و حتی شادیانه های ماست،شاید خیلی ها دوست داشته باشند که آنها هم یک ایستگاه صلواتی بزنند.

تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم فرصتی مناسب برای تبیین فرهنگ ایثار و شهادت و فرهنگ عاشورا به نسل‌های جدید انقلاب اسلامی بوده و عرصه دفاع مقدس ملت بزرگ ایران نمایشی بزرگ از لبیک خونین به ندای آزادی خواهی شهید کربلا بود.

 شهدای ۸ سال دفاع مقدس که به یاری حسین زمان خویش حضرت روح الله(ره)، شتافتند تربیت یافتگان مکتب عاشورا و روضه های حسینی بودند که با شور و شوق نینوایی به سوی کربلا رفتند و کربلایی شدند.

مردم سرزمین ولایی کشور ایران هرساله با آغاز ماه حزن انگیز محرم با ادای ارادت خالصانه به ائمه اطهار به ویژه امام حسین (ع)و هفتاد و دو تن شهدای دشت کربلا آئین های عزاداری سالار و سرور شهیدان را برگزار می کنند.
سوگواری سید و سرو شهدا در این ایام جلوه ای دیگر از افتخارات مردم مسلمان شیعه ایران و توسل آنها به ابا عبدالله الحسین (ع)بوده و جوش و خروش در مراسم عزای حسینی در وجود تمامی اقشار مردم این شهرستان موج می زند.


پیر و جوان،زن و مرد و کودکان و نوجوانان این دیار عاشق اهل بیت سر از پا ناشناخته، مساجد وتکایا مملو از عاشقان ابا عبدالله (ع) درسوگ و عزاداری بوده و هر کس به نوعی ابراز ارادت و تجدید میثاق با سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع) را دارد.

 از ایستگاه های صلواتی،شب شعر عاشورایی، ویزیت رایگان بیمارن، غباروبی گلزار شهداء، برپایی نمایشگاه، در این ایام حزن انگیز  گرفته تا آیین عزاداری سنتی سینه زنی ،زنجیر زنی و تعزیه خوانی از جمله برنامه مناسبتی این ماه قابل احترام است.

ایستگاههای صلواتی را باید همان ایستگاه عاشقی محبین اهل بیت دانست که همه عموم مردم برای ثواب بردن در حال خدمت به سید الشهداء هستند.

ایستگاههای صلواتی که به نام تجلی عاشقان اهل بیت از آن یاد می شود و هر فرد و گروهی برای ثواب بردن در این زمینه در این ماه قابل احترام به احترام اصحاب سید الشهداء خواهان خدمت به عزداران و زائران سید الشهدا است.

همانگونه که همه مردم مسلمان جهان می دانند، عاشورا فرهنگ زنده همیشه تاریخ است که جای جای آن برگرفته از فرهنگ های غنی بوده که هرکدام از انها قابل احترام است.

امروز اگر در هر قسمت از شهر قدم برمیداری با ایستگاه های صلواتی نظیر واکس زدن صلواتی ، پشت نویسی ماشین به صورت صلواتی، غذای نذری، مسافر کشی صلواتی،ایتاسگاه های صلولاتی پخش آب،شرب، چای و حتی شیر صلواتی روبه رو خواهی شد و اگر دلیل آن را بپرسی در جواب عشق امام حسین را خواهند گفت و می گویند همه به عشق مولایمان است و امید واریم در قیامت شفاعتمان کند.

آری عشق حسین( ع) امروز پس از 1400سال هنوز خریدار دارد و هر شخصی با هر تفکری در این ماه عزیز و به احترام ابا عبدالله خواهان شفاعت از مولای خود در قیامت است.

 امروز عشق به امام حسین باعث شده که است فرهنگ بزرگ عاشورا در جامعه رونق پیدا کند و هر کسی با هر تفکری در صدد ثواب در راه این فرهنگ همیشه زنده تاریخ و سید الشهدا باشد.

پس می طلبد که این فرهنگ بزرگ هر ساله و هر روزه در جامعه بیشتر گسترش پیدا کند و به یک فرهنگ بزرگ در جامعه تبدیل شود.
به منظور حفظ و صیانت از دستاوردهای قیام عاشورا و یادآوری حماسه کربلا و رشادتهای سرور و سالار شهیدان،لازم است که این فرهنگ ها همچون فرهنگ ایستگاه صلواتی در جامعه رونق پیدا کند.

انتهای پیام/ر

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم