تازه های سایت

30. شهريور 1396 - 16:51
بهداشت و درمان از جمله مقوله های مهمی است که برای ایجاد یک زندگی سالم باید مورد توجه جدی قرار بگیرد و بسترها و زیرساخت های مورد نیاز آن مهیا شود.

به گزارش بویرخبر،هداشت و درمان از جمله مقوله های مهم است که برای ایجاد یک زندگی سالم باید مورد توجه جدی قرار بگیرد و بسترها و زیرساخت های مورد نیاز آن مهیا شود.

با وجود اینکه حوزه بهداشت و درمان در مقایسه با دوران قبل از انقلاب به هیچ وجه قابل مقایسه نیست اما هنوز نیز این بخش به دلیل فقر و محرومیت های تاریخی در استان کهگیلویه و بویراحمد تا رسیدن به شرایط ایده ال فاصله دارد .

 

در سالهای اخیر تلاش های زیادی برای احداث خانه های بهداشت، درمانگاه ها، بیمارستان های چند ده تختخوابی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم در شهرها و روستا های کهگیلویه و بویراحمد و همچنین حاشیه شهرهای این استان صورت گرفت اما وضعیت به گونه ای که بتواند جامعه هدف را راضی نگه دارد تا از مراجعه به بیمارستان های استان های همجوار مثل شیراز و اصفهان خودداری کنند نشده است.

ضعف مدیریت و برخی سیاسی کارها در حوزه بهداشت و درمان استان کهگیلویه و بویراحمد در کنار سایر شاخص های منفی که در این استان وجود دارد باعث شده است تا حوزه بهداشت و درمان نتواند به خوبی رسالت خود که همان ارائه خدمات مطلوب به بیماران است را انجام دهد.

به عنوان نمونه و براساس شنیده ها(قطعی نیست) می توان به انتصاب یک پزشک جوان که هنوز طرح خود را طی نکرده است به عنوان مسئول درمانگاه شهرستان بویراحمد اشاره کرد که تنها به دلیل همسو بودن با دولت و سیاسی کاری در این جایگاه مهم قرار گرفته و این امر اعتراض های مردم را در پی داشته است. این پزشک جوان هم اکنون بعنوان مسئول درمانگاه یکی از شهرهای نزدیک به یاسوج است و براساس شنیده ها(قطعی نیست) قرار است طی یک فرایند برنامه ریزی شده به مسئولیت درمانگاه بویراحمد گماشته شود و سپس طی یک فرایند دیگر یکی از مدیریت ها یا معاونت های دانشگاه علوم پزشکی را عهده دار شود.

این فرد که مسئولیت مهمی را برای یکی از ستادهای انتخابی ریاست جمهوری در استان را برعهده داشت، هم اکنون سعی بر سهم خواهی از دولت دارد.

 

از سوی دیگر نیز برخی شنیده ها(قطعی نیست) حاکی است که در یکی از شهرستان های استان در حوزه سردسیری فردی در حوزه بهداشت و درمان منصوب شود که مواد مخدر مصرف می کند و اگر چنین موضوعی واقعیت داشته باشد باید فاتحه حوزه بهداشت و درمان را در کهگیلویه و بویراحمد خواند.

 

12 شهریور امسال یکی از شهروند خبرنگاران صبح زاگرس با ارسال تصاویری از تعطیلی پایگاه سلامت پاتاوه خبر داد و گفت: این پایگاه سلامت قبل از اتمام ساعت اداری تعطیل شده و این در حالی است که ادارات دیگر در جنب آن در حال خدمت رسانی هستند.( اینجا کلیک کنید).

 

وضعیت سیستم نوبت دهی کلینیک های شهر یاسوج نیز که تاکنون چندین بار در گزارش های مختلف به آن پرداخته شده است و بیماران و شهروندان این موضوع را یک فاجعه برای حوزه بهداشت و درمان می دانند خود گواه ناهماهنگی در ساماندهی وضعیت این حوزه است.

 

وضعیت بیمارستان امام سجاد  و شهید بهشتی نیز در کنار تمام زحمات و تلاش هایی که صورت می گیرد به دلیل برخی مشکلات هنوز موجی از اعتراضات را از سوی بیماران و شهروندان با خود به همراه دارند تا جایی که بیماران خود را به شهر شیراز برای ادامه انتقال می دهند.

 

بیمارستان 283 تختخوابی شهید دکتر جلیل یاسوج نیز سالهاست که وعده افتتاحش از روزی به روز دیگر موکول می شود و برخی سیاسی کاری ها و عدم مدیریت ها مانع از ان می شود که شهروندان بتوانند از خدمات این پروژه بزرگ استفاده کنند.

 

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم