تازه های سایت

14. شهريور 1396 - 12:36
سخنگوی شورای دورپنجم شهر یاسوج به برخی حواشی ها و مسائل مطرح شده در مورد این پارلمان در رسانه ها واکنش نشان داد.

به گزارش بویرخبر،علی اکبری تبار در گفتگو با خبرنگار این پایگاه به برخی از حواشی های امروز شورای جدید پایتخت طبیعت از جمله تأیید نشدن شهردار جدید گفت: استعلامات شهردارجدید یاسوج"نستهین مقدم" صورت گرفته و در حال حاضر هم پرونده وی برای تأیید به وزارت کشور ارسال شده و فرایند آن در حال طی شدن است.

پرونده شهردار برای ارائه حکم قطعی وزارت کشور در حال اجراست

وی با بیان اینکه تمامی استعلامات شهردار جدید در درون استان از سوی فرمانداری و استانداری انجام گرفته است،افزود:طبق قانون حکم شهرداری ،شهرداران مراکز استانها را خود ورزیر امضا می کند و کمتر از یک هفته آینده حکم"مقدم"شهردار جدید به شورا ارسال خواهد شد.

همگی اکثریتیم ،اقلیت در شورا نداریم

سخنگوی شورای دور پنجم شهر یاسوج به انتخاب شهردار و نظر موافق اکثریت در مورد وی نیز گفت:در مورد انتخاب شهردار  همه دیدند که شش نفر از اعضای هفت نفره این پارلمان منهای یک نفر  که در این مراسم حضور نداشتند با رای اکثریت شهردار را انتخاب کردند پس برخی از حواشی فقط بازی رسانه ای و به حاشیه راندن این شورا است.

اکبری تبار در مورد غیبت یکی از اعضا در هنگام معرفی شهردار جدید، بیان داشت: نظر خاصی در مورد این موضوع وجود ندارد و بر  اساس شواهد این عضو شورا به دلایلی در این روز مرخصی بوده ، پس نباید آن را یک حاشیه دانست.

انتخاب اعضای کمیسیون ها بر اساس قانون بود

وی به انتخاب اعضای کمیسیون های مربوطه و برخی سخن های منتشر در مورد اعضای جدید کمیسیون واکنش نشان داد و ابراز کرد:در مورد خبرهایی مبنی بر انتخاب روسای کمیسیون ها هم باید بگوییم ما در این پارلمان 7کمیسیون داریم و هر شخص می تواند مسئول یک کمیسیون باشد که طبق قانون روز گذشته رأی گیری صورت گرفت و هر شخص با توجه به مهارت و رسته اش در این کمیسیون انتخاب شد.

سخنگوی شورای شهر یاسوج ادامه داد:شاید برخی از اعضا به دلایلی خودشان قبول مسئولیت در برخی از کمیسیون ها را نداشته باشند پس نبایبد آن را به  گردن خرد جمعی گذاشت.

همگی روحیه مطالبه گری داریم

اکبری تباردر مورد نارضایتی برخی از اعضای شورا در سایت هاگفت:اعضای شورا خوشبختانه روحیه مطالبه گری دارند و اهداف آنان شهر است هرچند که برخی از این موضوعات را باید به آینده سپرد.

وی در پایان با رد هرگونه حواشی در این پارلمان تأکید کرد:هدف کار شورا باید تعامل دو سویه برای توسعه شهر باشد و باید از این حواشی دور شد،پس می  طلبد در سایه تعامل در راستای توسعه شهر تلاش کرد.

 

انتهای پیام/ر

نظرات کاربران

نظرخواهی

خواسته شما از نماینده آینده مجلس