تازه های سایت

24. مرداد 1396 - 16:24
یکی از اعضای شورای شهر یاسوج گفت: با مشخص شدن منتخبان شورای شهر رایزنی، معرفی و دعوت از افراد نخبه برای تصدی سمت شهردار آغاز شد که خوشبختانه چند ۱۰ نفر خود را واجد صلاحیت برای این منصب تشخیص و رزومه کاری آنان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش بویرخبر، کمتر از ۱۰ روز تا آغاز به‌کار پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا مانده و بحث انتخاب شهردار یاسوج مسئله داغ این روزها است،.

برخی از رسانه‌ها نوشته‌اند؛ منتخبان پنجمین دوره شورای شهر یاسوج در یک پروسه نفس‌گیر و با بررسی‌ روزمه کاری افراد متعدد در نهایت برای شهردار شدن نستهن مقدم با اکثریت آرا به اجماع رسیدند.

فارس نوشت؛ در چند روز گذشته بحث انتخاب نستهن مقدم برای در دست گرفتن مدیریت شهرداری یاسوج بالا گرفته بود که به ناگاه اخباری دیگر در این خصوص به گوش رسید مبنی بر این که اعضای شورای شهر یاسوج در آخرین رایزنی‌های خود به ۳ گزینه نهایی رسیده‌اند.

این روزها بیش از هر چیز در شهر یاسوج، نام گزینه‌های محتمل مدیریت شهرداری یاسوج بر سر زبان‌هاست.

شورای جدید شهر یاسوج در این مدت و پس از انتخابات ۲۹ اردیبهشت به صورت رسمی فردی را برای شهرداری یاسوج معرفی نکرده‌اند.

هر چند که در مقطعی از زمان اخباری مبنی بر برخی ائتلاف‌ها ۳ و ۴ نفره به گوش رسید اما همه این‌ها گمانه‌ زنی بود و البته به نقل قول از برخی از اعضای شورای شهر در محافل خصوصی مباحثی مطرح شده بود که موجب شد در فضای اجتماعی این ائتلاف‌ها شکل بگیرد.

در چند روز گذشته بحث انتخاب نستهن مقدم برای در دست گرفتن مدیریت شهرداری یاسوج بالا گرفته بود که به ناگاه اخباری دیگر در این خصوص به گوش رسید مبنی بر این که اعضای شورای شهر یاسوج در آخرین رایزنی‌های خود به ۳ گزینه نهایی رسیده‌اند.

بر همین اساس و طبق شنیده‌ها در حال حاضر سه گزینه زواره کرمی، کورش امیدی‌پور و محمدعلی جاوید محتمل‌ترین گزینه‌ها برای در دست گرفتن سکان شهرداری شهر یاسوج هستند.

از آن جهت این ۳ گزینه بیش از هر فرد دیگری محتمل به نظر می‌رسند که در روزهای گذشته حضور ۳ عضو جدید شورا در برنامه‌های مختلف در کنار یکدیگر را مشاهده کردیم و البته یک عضو دیگر شورا نیز بسیار نزدیک به این طیف است که به احتمال قریب به یقین با پیوستن به این سه نفر در انتخاب شهردار اکثریت را به خود اختصاص می‌دهند.

*عملکرد جاوید نشان داد که او گزینه بهتری برای شهرداری یاسوج خواهد بود.

فرشاد نگین تاجی  در ارتباط با مساله انتخاب شهردار یاسوج گفت: با توجه به اعتمادی که مردم عزیز به ما داشته‌اند و ما را برای شورای دور پنجم انتخاب کرده‌اند باید از آرای مردم صیانت کنیم. نگین تاجی با اعلام اینکه می‌بایست در برابر رای مردم مسئول باشم بیان کرد: به خاطر اعتماد و ایمان مردم نباید در انتخاب شهردار عجولانه تصمیم گیری کنیم.

وی ادامه داد: همه دوستان در شورای جدید شهر یاسوج را تشویق و ترغیب می‌کنیم و توصیه می‌کنیم که در کنار هم و تیم هفت نفره شهردار را انتخاب کنند.

نفر اول انتخابات شورای شهر یاسوج تصریح کرد: این نیست که شهردار متعلق به ۳ یا ۴ نفر باشد و شهردار باید متعلق به هفت نفر باشد و با توجه به دیدگاه‌هایی که هفت نفر دارند جهت رشد و توسعه شهر شهردار انتخاب شوند.

وی اضافه کرد: با توجه به توصیه‌های مردم و مسئولین که به ما داشته‌اند و با توجه به اینکه حق مردم را فراتر از هر چیزی می‌کنیم، تقاضا دارم که تمامی اعضای منتخب شورای شهر جهت این مهم در یک نشست حضور داشته باشند.

نگین تاجی به جدول تنظیم شده توسط اعضای شورای شهر اشاره کرد و گفت: در جدول تنظیم شده همه موارد ذکر شده است و با توجه به امتیازهای جدول شهردار به‌راحتی و با همفکری همه اعضا انتخاب می‌شود.

نگین تاجی در پاسخ به این سوال که در برابر تصمیم ۴ تن از اعضای شورای شهر مبنی بر انتخاب شهردار یاسوج ابراز کرد: نه مقابل انها می‌ایستیم و نه آن‌ها را همراهی می‌کنیم اولاً توصیه می‌کنیم که تمامی افراد مد نظر به بحث گذاشته شوند.

وی ادامه داد: شهر در حال حاضر به قهقرا می‌رود و اگر بنا بر تسویه حساب باشد بعداً شهر دچار مشکلات عدیده می‌شود و تنها مردم ضرر می‌کنند. منتخب شورای پنجم شهر یاسوج افزود: مشکلات کنونی شهر در سایه تعامل و تخصص شکل می‌گیرد و لج و لج بازی سال به سال شهر را به پسرفت سوق می‌دهد.

منتخب شورای پنجم شهر یاسوج در پایان گفت: باید همه به سمتی برویم که همه ۷ نفر ما یکی باشد تا شهر به سوی توسعه گام بردارد.

 

تسنیم نوشت؛ یکی از اعضای شورای شهر یاسوج گفت: با مشخص شدن منتخبان شورای شهر رایزنی، معرفی و دعوت از افراد نخبه برای تصدی سمت شهردار آغاز شد که خوشبختانه چند ۱۰ نفر خود را واجد صلاحیت برای این منصب تشخیص و رزومه کاری آنان مورد بررسی قرار گرفت.

کیوان آشنا اظهار داشت: اکثریت شورای شهر یاسوج با بررسی رزومه کاری و جمع‌بندی امتیازات گزینه‌های احتمالی در نهایت نستهن مقدم را که دارای تخصص، تجربه و دارای سوابق اجرایی و مدیریتی استانی و ملی بوده به عنوان گزینه نهایی شهردار یاسوج انتخاب کردند.

این عضو شورای شهر یاسوج با بیان اینکه هیچ اختلافی بین اعضای شورای شهر یاسوج وجود ندارد تاکید کرد: اعضای شورای شهر هدفی جز خدمت به مردم و کمک به توسعه شهری در زمینه‌های مختلف ندارند.

سوابق گزینه‌ پیش روی شهرداری یاسوج به شرح ذیل است:‌

تجربه ۲۰ سال مدیریت اجرایی پروژه‌های عمرانی و زیربنایی در اقصی نقاط کشور
مدیر شرکت مهندسی آب و خاک استان کهگلیویه و بویراحمد
مدیر شرکت مهندسی آب و خاک منطقه (فارس ،بوشهر،هرمزگان)
مدیر پروژه راهسازی در استان‌های فارس، خوزستان از جمله راه اصلی فیروزآباد به قیرکارزین
مدیر پروژه ساختمان‌های انتقال و شبکه‌های مدرن انتقال آب در استان‌های خوزستان، فارس‌، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان
مدیر پروژه بخشی از سازه‌های هیدرولیکی و ساختمان‌های انتقال سد رئیسعلی دلواری استان بوشهر
مدیر پروژه کنترل سیلاب بالادست شهر گناوه و هدایت آن به دریا
مدیر پروژه عظیم آبیاری و زهکشی ۱۲هزار هکتاریناحیه R1 هندیجان – امیدیه
مدیر پروژه آبیاری و زهکشی ساحل راست رامهرمز( ۵۰۰۰ هکتاری)
معاون فنی و اجرایی شرکت مهندسی آب و خاک کشور
مدیر پشتیبانی فنی و مهندسی آب و خاک کشور
مدیر مطالعات مهندسی آب و خاک کشور
مدیر پروژه سد تنگ‌سرخ یاسوج
مدیر عامل شرکت پیشگامان کوثر دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد وابسته به سازمان اقتصادی کوثر

 

 

انتهای پیام/ر

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم