تازه های سایت

26. تير 1396 - 17:44
حدود 600 دانش آموز پایه ششم ابتدایی در روستای بلهزار پایین و بالا شهر یاسوج به دلیل بی توجهی مسئولان آموزش و پرورش مسافتی 10 کیلومتری را برای رسیدن به روستای گوشه می پیمایند تا درس بخوانند.

به گزارش بویرخبر،یکی از فرهنگیان روستای بلهزار در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری اظهار کرد: حدود 600 دانش آموز پسر و دختر  مقطع ابتدایی که تا سال پنجم در مدارس شهید سعیدی و شهید هدایتی روستای بلهزار درس می خوانند از سال پنجم و ورود به پایه ششم به حال خود رها می شوند و از ثبت نام انها در مدارس شهر یاسوج نیز خودداری می شود.

 کودکان معصومی که 10 کیلومتر تا مدرسه پیاده روی می کنند

این فرهنگی افزود: تنها مدرسه ای که این دانش اموزان دختر و پسر 10 تا 12 ساله را پذیرش می کند مدرسه ای در روستای گوشه بویراحمد است که 10 کیلومتر با روستای بلهزار فاصله دارد و این تعداد دانش اموز مجبورند این مسافت را با تمام خطراتی که آنها را تهدید می کند بپیمایند.

وی گفت: اوج خطرها برای این دانش آموزان درفصل زمستان است و بسیاری از این دانش اموزان شاید به دلیل مسافت طولانی مدرسه و نداشتن هزینه های تحصیل ترک تحصیل می کنند و هیچکس نیز جوابگوی آنها نیست.

این معلم ادامه داد: والدین این دانش آموزان اکثرا کارگر و از قشر مستضعف جامعه هستند و مسئولان این مدرسه در روستای گوشه به آنها اعلام کرده اند که برای سرویس مدرسه فرزندانشان باید هرنفر مبلغ 500 هزار تومان واریز کنند.

کسی که نان ندارد بخورد درس خواندن را برای چکار می خواهد

وی افزود: برای پیگیری وضعیت این دانش آموزان به مدیر آموزش و پرورش بویراحمد مراجعه کردم و از وضعیت مالی آنها گزارشی ارائه دادم و بیان کردم این خانواده ها پول نان خوردن را هم ندارند پس از کجا پول سرویس را فراهم کنند که مدیر آموزش و پرورش بویراحمد در کمال ناباوری در جواب گفت:" کسی که نان ندارد بخورد درس خواندن را برای چکار می خواهد " و من مسئول نان خانواده ها نیستم.

این معلم ابراز داشت: مدیران مدراس شهید سعیدی ، شهید هدایتی و 14 معصوم روستای بلهزار فضای کافی برای پذیرش این تعداد دانش آموز دارند و خود نیز مایلند که آنها را پذیرش کنند اما آموزش و پرورش اجازه چنین چیزی را به آنها نمی دهد.

وی عنوان کرد: خانواده های این دانش آموزان با همکاری شورای روستای بلهزار در نامه ای به مدیرکل آموزش و پرورش و مدیر آموزش و پرورش بویراحمد خواستار رسیدگی به مشکل این دانش آموزان شدند اما تاکنون پاسخی دریافت نکرده اند و پیگیری ها نیز همچنان بی نتیجه مانده است.

 مدیر آموزش وپرورش شهرستان بویر احمد پاسخگو نیست

خبرنگار پایگاه خبری صبح زاگرس در تماس تلفنی با سید علی اکبر هاشمی، مدیر آموزش وپرورش شهرستان بویر احمد خواستار پاسخگویی وی در این زمینه شد که هاشمی با بیان اینکه پایه ششم ابتدایی شرایط خاص خود را دارد از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کرد و پاسخ نداد.

پایگاه خبری صبح زاگرس آمادگی دارد تا پاسخ مسئولان اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان بویراحمد را در خصوص بی توجهی به وضیعت 600 دانش آموز پایه ششم در روستای بلهزار یاسوج را منتشر کند.

انتهای پیام/ر

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم