تازه های سایت

25. تير 1396 - 10:14
ارجاع فیش‌های نجومی حامل‌های انرژی به درب منازل مشترکین بعد از چند ماه و حتی اخطار تهدید قطع شدن انشعاب این حامل‌ها درواقع به‌نوعی تهدید و فشار بر مردم از سوی دولت‌مردان است.

به گزارش بویرخبر،بعد از دو ماه از اعلام نتایج انتخابات به‌یک‌باره صدور فیش‌های نجومی حامل‌های انرژی همانند آب برق و گاز در بیشتر نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد و حتی کشور  با تعجب مردم و دلخوری آنان از مسئولین شده است.

مسئله‌ای که باعث شده که بیشتر مردم  با دیدن این فیش‌های نجومی که بعد از چندین ماه به درب خانه آن‌ها رسیده و پیام‌های تهدیدآمیزی به نام قطع در صورت پرداخت نکردن در آن قیدشده روبه‌رو شوند.

اما اصل ماجرا در جای دیگر نهفته است، بعد از هدفمندی یارانه و ارجاع دادن یارانه‌ها به مردم برای استفاده از حامل‌های انرژی کسی فکر آن را نمی‌کرد که  مبلغ فیش‌های حامل‌های انرژی در کشوری که خودش تولیدکننده بیشتر این حامل‌هاست به‌یک‌باره سر از آسمان نهد.

چند سالی که هنوز افزایشی در میزان یارانه به مردم  داده نشده و حتی با اجرای دومین مرحله از هدفمندی یارانه همان مبلغ قبلی به مردم پرداخت می‌شود اما از سویی دیگر قیمت حامل‌های انرژی چندین برابر شده که همین موضوع باعث دلخوری مردم شده است.

اما این موضوع در زمان انتخابات رنگ و روی دیگری داشت، مردمی که چشم‌انتظار آمدن فیش‌های حامل‌های انرژی مصرفی خود بودند تا چندین ماه خبری از آن نداشتند که به‌یک‌باره آمدن فیش‌های با مبالغ هنگفت و بعضاً نجومی آن‌ها را در شوک فروبردهاست.

هرچند برخی از مسئولانی دولتی در زمان انتخابات با ارسال نامه‌ها و حتی مصوبه‌های به دیگر رده‌های مدیریتی خواهان قطع نشدن حامل‌های انرژی مشترکان بودند، اما ارسال نشدن فیش‌های حامل‌های انرژی خود نیز جای بسی سؤال دارد.

یکی از شهروندان یاسوجی در گفتگو با این پایگاه خبری از صادر شدن فیش بهاء گاز مصرفی خانگی خود اشاره کرد و گفت: بعد از قریب هشت ماه ارجاع ندادن فیش مصرف میزان گاز این خانه به‌یک‌باره یک فیش با مبلغی هنگفت به ما ارجاع داده شد که خودمان را در شوک فروبرده است.

وی بابیان اینکه این مبلغ میزان گاز بسیار عجیب است، گفت: سؤال ما از مسئولان این است که چرا بعد از چندین ماه این فیش به دست ما رسیده و چرا میزان قید شدن مصرف در این فیش این‌گونه نجومی است.

این شهروند یاسوجی بابیان اینکه در چند ما گذشته هیچ مصرفی درزمینهٔ گاز در این خانه صورت نگرفته است، بیان کرد: سؤال ما از مسئولان این است که چرا بعد از انتخابات این‌گونه فیش‌ها برای مشتریان صادرشده و بعدازآن نیز پیام‌های اخطار قطع نیز با این فیش‌ها به درب منزل آمده است.

هرچند دولت از میزان کم‌قیمت حامل‌های انرژی می‌گوید، اما چند برابر شدن قیمت این حامل و توجه نکردن به مناطق محروم و حتی قشر عامه مردم جای بسی تأمل دارد.

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم