تازه های سایت

21. تير 1396 - 8:45
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با انتقاد از انقاد چنین قرار دادی از سوی مسئولان دولت یازدهم گفت:آنچیزی که در حال حاضر مسلم است نشان دهنده استعماری بودن این قرار داد است که به استقلال ملی،، صنعت تولید داخلی، شرکت های خصوصی و قاونین جمهوری اسلامی خدشه وارد خواهد کرد.

ستار هدایت خواه در گفتگو با خبرنگار بویرخبر،به قرار داد منعقد شده وزارت نفت دولت یازدهم با شرکت توتال  فرانسه اشاره کرد و گفت: در مورد حضور دوباره این شرکت بدنام فرانسوی همکارشناسان و هم دستگاههای نظارتی بویژه مجلس باید دقت کافی و باقی داشته باشند تا مسئله ای همانند کرسنت دوباره بر سر این ملت نیاید و منابع آن به آسانی به یغما نروند.

توتال شرکتی بدنام در منطقه

وی یکی از دلایل بد نام بودن این شرکت فرانسوی را بدنام بودن آن در رابطه با تمامی قردادهایش دانست و افزود: سوء رفتار این شرکت از گذشته در قراردادها وجود زد و بندهای فراوان و حتی باج دهی و پورسانتهایش در معاملات بر کسی پوشیده نیست.

نماینده سابق مردم شهرستان وبویراحمد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آن چیزی که مسلم بوده این است که این شرکت هیچ موقع و هیچ وقت پایبند به قرار دادش نیست و با کمترین فشار امریکاییها این قرار داد را همانند دیگر شرکت های فرانسوی همچون "پژو" رها خواهد کرد.

هدایت خواه با انتقاد از نحوه مشارکت و همچنین انعقاد این قرار داد از سوی وزارت نفت دولت یازدهم گفت:موضوعی که امروز پیش تر از همه موضوعات در مورد این قرار داد ارجحیت دارد، نحوه مشارکت و سرمایه گذاری این شرکت با وزارت نفت بوده به گونه که می توان این قرار داد را یک ترکمن چای دیگر دانست.

قرار داد جدید توتال یکی سلطه و استعمار جدید طرفهای غربی در ایران

وی ادامه داد: به عنوان مثال سهم آورده  هر دو طرف قرار داد حدوداً 5میلیارد دلار بوده ولی سهام شرکت توتال بیش از 50درصد بوده و سهام طرف ایرانی 19درصد که همین موضوع یک نقطه ابهام را در ذهن کارشناسان به جای گذاشته است.

فعال سیاسی هم استانی با بیان اینکه این قرارداد بسیار مشکوک و غیر قابل توجیه است، تصریح کرد:بر اساس قانون در قرداد های خارجی شرکت های ایرانی موظف هستند که سهام طرف های مورد قرار داد را زیر 50درصد در نظر بگیرند که حق مدیریت و تصمیم گیری بر عهده خودمان باشد اما سهام شرکت فرانسوی که بالای 50درصد بوده نشان سلطه آنان و تصمیم گیری شرکت فرانسوی در همه امور این قرار دادخواهد بود.

قرار داد توتال ننگین ترین قرار داد در طول تاریخ جمهوری اسلامی است

وی با انتقاد از انعقاد چنین قرار دادی از سوی مسئولان دولت یازدهم گفت:آنچیزی که در حال حاضر مسلم است نشان دهنده استعماری بودن این قرار داد است که به استقلال ملی،، صنعت تولید داخلی، شرکت های خصوصی و قواونین جمهوری اسلامی خدشه وارد خواهد کرد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نمایندگان مجلس در مورد انعقاد این قرار داد ننگین با این شرکت فرانسوی گفت:جای تأسف است که چرا نمایندگان مجلس خوابند و در برابر این قرداد ظالمانه سکوت کرده اند.

چگونه جوابگوی نسل آینده خواهید بود

هدایت خواه با بیان اینکه نسل های آینده مسئولین کنونی را در مورد انعقاد این قرار داد مزمت خواهند کرد، تصریح کرد: اصلی ترین نکته در انعقاد این قرار داد این است که چرا شرکت فرانسوی که دولتش در همین ایام برای دشمنان خون خوار ملت ایران "منافین" جلسه می گذارد و بر علیه ملت ایران توطئه می کند، همزمان در همان موقع با مسئولین ما قرار داد امضاء می کند.

وی با بیان اینکه عقد این قرار داد یک جایزه برای طرف فرانسوی برای راه دادن به ضد انقلابها از سوی مسئولین  دولت یازدهم بوده است، خاطر نشان کرد:متأسفانه دیپلماسی ما منفعلانه و ترس آلود است که نسبت به برخی دست درازی ها و حتی تهدید ها هیچ واکنشی نشان نمی دهدو اجازه می دهد که حتی دولت هایی که جرأت عرض اندام در جلوی ایران اسلامی را نداشتند به سادگی ما را متهم کرده و حتی ما را تهدید کنند.

 

انتهای پیام/ر

دیدگاه‌ها

هنوز هم آدم هائی از هزاره صفر می آیند. هزاره سوم است امام هزاره صفر ول کن ماجرا نیست. در هزاره صفر با هیچکس نباید تعامل کرد که یا دزدند یا فاسدند و یا دشمنند و یا ...... ای وای که در هزاره صفر به دام افکار خشک گرفتار گشته ایم، دنیا در هزاره سوم و ما در هزار صفر دست و پا می زنیم!

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم