تازه های سایت

14. تير 1396 - 16:03
در سال 85 بیمارستان 283 تختخوابی یاسوج با حضور مسئولان کلنگ زنی شد و قرار بر این بود که در سال 91 به بهره برداری برسد اما با توجه به مشکلات مالی به سالهای دیگر موکول شد اما اکنون بعد از 12 سال همچنان خاک می خورد.

به گزارش پایگاه خبری بویرخبر،کلنگ پروژه بیمارستان 283 تختخوابی یاسوج همزمان با بیمارستان بوشهر در سال 85 بر زمین زده شد که بیمارستان بوشهر در موعد مقرر به پایان رسید و افتتاح بیمارستان یاسوج با 84 درصد پیشرفت فیزیکی همچنان پشت وعده های از سالی به سال دیگر به تاخیر انداخته می شود.

 این پروژه که قرار بود در سال91 به بهره برداری می رسید اما همچنان در گیرو دار کمبود اعتبار بلاتکلیف مانده است تا بیماران یاسوجی و کهگیلویه و بویراحمد برای 12 سال متوالی در سایر استانها آواره شوند.

محمد حسینی یکی از شهروندان یاسوجی با بیان اینکه از بیماری کبد و معده رنج می برم، گفت: به علت نبود امکانات درمانی و پزشک متخصص مناسب در بیمارستان شهر یاسوج مجبورم برای درمان به استانهای همجوار به ویژه استان فارس مراجعه کنم که در همین رابطه با مشکلات زیادی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه مسئولان در چند سال گذشته خبر از ساخت بیمارستان 200 تخت خوابی یاسوج دادندادامه داد: 12 سال است که این بیمارستان در بلوار شهید قرنی یاسوج در حال ساخت استن و هر سال نیز مسئولان خبر از بهره برداری می دهند اما هیچ خبری تا حالا نشده است.

وی می افزاید: از مدیران و مسئولان انتظار داریم که هر چه سریعتر به این مشکل مردم رسیدگی کنند تا مردم برای درمان به استانهای دیگر سفر نکنند.

قاسم مرادی نیز یکی دیگر از شهروندان یاسوجی با بیان اینکه در شهر یاسوج پزشک متخصص زنان کمیاب است، تصریح کرد: متاسفانه برای درمان مجبورم در به شهر اصفهان و یا شیراز مراجعه کنم که با توجه به مشکلات مالی که دارم خیلی برایمان سخت است که این همه سختی را تحمل کنیم.

وی یادآور شد: در کلینیک شهید مفتح یاسوج دکتر زنان وجود دارد اما متاسفانه نوبت دهی آنها کم و تعداد مراجعه کنندگان زیاد است.

مرادی تاکید کرد: از مسئولان انتظار داریم برای بهره برداری  این بیمارستان چاره ای بیاندیشند تا بیماران و هم استانی ها در سایر استانها آواره نشوند.

معاون درمان علوم پزشکی استان: فضاهای بیمارستانهای شهر یاسوج جوابگوی بیماران نیست

در اردیبهشت ماه سال جاری نیز معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در بازدید از ساخت این بیمارستان، گفت:با توجه به اینکه کمبود شدید فضای فیزیکی در بیمارستان های شهر یاسوج مواجه هستیم، ضرورت دارد اقدامات لازم هر چه سریعتر نسبت به تکمیل این پروژه صورت گیرد.
 
 

وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل پروژه های مورد نیاز مردم سرعت می بخشد

وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم در 6 شهریور ماه سال 1393 به مناسبت هفته دولت در بدو ورود به استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کهگیلویه و بویراحمد از استان‌های دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بالا در هر عرصه‌ای به شمار می‌رود که باید در این زمینه به این استان توجه بیشتری شود. 

وی در بازدید خود از پروژه های  شهر یاسوج با حضور در ساختمان در حال احداث بیمارستان 200 تخت خوابی این شهر، روند ساخت این بیمارستان  را در حال حاضرمطلوب دانست، وی بیان داشت: اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل بیمارستان 200 تختخوابی یاسوج تأمین می‌شود.

وزیر راه شهرسازی با بیان اینکه ساخت و تکمیل این بیمارستان برای حوزه بهداشت و درمان این استان لازم و ضروری است، افزود: امسال 35 میلیارد ریال مورد نیاز برای تکمیل این بیمارستان از محل‌های دیگر تأمین می‌شود و وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل چنین پروژه‌های که مورد نیاز و احتیاج مبرم مردم است، تسریع به عمل خواهد آورد.

یمارستان 283 تختخوابی یاسوج تیرماه سال 96به بهره برداری می رسد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دی ماه سال 95 نیز در این رابطه گفت: بیمارستان 283 تختخوابی یاسوج تیرماه سال 96 به بهره برداری می رسد.

پژمان نیک اقبالی با اشاره به اینکه هم اکنون این بیمارستان 83 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: 170 نفر به طور مداوم در این بیمارستان در حال کار کردن هستند و با بازدیدی که در روزهای اخیر به همراه آقای علیزاده معاون وزیر راه و شهرسازی از این بیمارستان داشتیم اگر به همین روند جلو برود تا پایان سال مالی 96 به بهره برداری می رسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه 36میلیارد تومان در سال جاری برای این پروژه تخصیص داده شده است، تصریح کرد: در سال  آینده نیز 11 میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه پیش بینی شده است که طبق وعده های وزارت راه شهرسازی که مجری این پروژه است سال 96 به بهره برداری می رسد.

نیک اقبالی ادامه داد: هم اکنون ساخت این بیمارستان در مراحل اتمام تاسیسات، شروع محوطه ساری و اجرای مراحل نازک کاری داخلی است.

وعده جدید معاون عمرانی استاندار به هم استانی ها

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد روز گذشته در نشست بررسی پروژه‌های ملی استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد با مهم و حیاتی خواندن چهار پروژه فرودگاه یاسوج،بیمارستان 274 تختخوابی این شهر، پروژه پاتاوه-دهدشت و عملیات آبرسانی به چهار شهر کهگیلویه بزرگ گفت: این چهار طرح عمرانی از طرح‌های مهم و حیاتی استان هستند و توجه به این پروژه‌ها در دستور کار مسؤولان استانی است.

وی در خصوص زمان بهره‌برداری از بیمارستان یاسوج، تصریح کرد: بیمارستان شهر یاسوج قرار بود در هفته دولت به بهره‌برداری برسد اما به دلیل مشکلات موجود امکان افتتاح این پروژه در این هفته وجود ندارد و در صورت تأمین اعتبار در دهه فجر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

سال مالی 96 بیمارستان 300 تخت خوابی به بهر برداری می رسد

همچنین در دی ماه سال 95 مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بیمارستان 283 تخت خوابی یاسوج با یک سری تغییراتی به 300 تختخواب افزایش می یابد، گفت: 36 میلیارد تومان اعتبار برای این بیمارستان  تخصیص داده شده و هم اکنون 200 نفر در این مرکز در حال کارکردن هستند.

محمدعلی علیمردانی با اشاره به اینکه این بیمارستان 83 پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه، پایان سال مالی 96 (تیرماه) این بیمارستان به بهره برداری می رسد.

وعده بهره برداری از بیمارستان شهید جلیل شهر یاسوج هر ساله از این تیرماه به آن تیرماه وعده داده می شود و در سال گذشته نیز مسئولانی استانی خبر از همین موضوع داده بودند، حال در سال 96 آوارگی بیماران این استان 12 ساله می شود و باید دید آیا این پروژه در دهه فجر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید؟

 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم