تازه های سایت

30. خرداد 1396 - 14:02
عدم توافق کمال کامیابی نیا با پرسپولیس در اولین جلسه برای تمدید قرارداد، باعث ایجاد حواشی عجیبی شد که اولین دلیل آن را درخواست مالی عجیب هافبک سرخپوشان از این تیم قلمداد کردند.

به گزارش پایگاه خبری بویرخبر، کمال کامیابی نیا در فصل پانزدهم در حالی به ترکیب پرسپولیس اضافه شد که این تیم مدت‌ها در پست هافبک دفاعی با مشکل مواجه بود و گزینه‌های سابق نتوانسته بودند خواسته‌ها را برآورده کنند. حضور کامیابی نیا هم البته در هفته‌های ابتدایی با توجه به فشار موجود در این باشگاه و حواشی آن نتوانسته بود خواسته‌ها را برآورده کند اما این بازیکن در نهایت در بازگشتی جالب توجه توانست به مرد غیر قابل عبور در ترکیب این تیم تبدیل شود.

حضوری دو ساله در ترکیب پرسپولیس برای شماره 11 با خوش یمنی‌های جالب توجهی همراه بود، تا جایی که در این دو فصل یک عنوان نائب قهرمانی، یک قهرمانی، صعود به جمع هشت تیم برتر آسیا و البته مهمترین مساله که دعوت به اردوهای تیم ملی بود را نصیب این بازیکن کرد. کامیابی نیا علیرغم اینکه روز به روز به توانایی فنی خود برای حضور در جمع ستارگان اضافه کرد اما آنطور که باید از سوی باشگاه به چشم بازیکن درجه اول نگاه نشد، همان اتفاقی که البته برای محمد انصاری نیز رخ داد و پیشرفت جالب توجه این بازیکن نیز باعث نشد تا باشگاه مزایای دیگر ستاره‌ها را برای او در نظر بگیرد.
مساله‌ای که باعث شد تا کامیابی نیا در فصل گذشته نیز در مقطعی با جدایی از تمرینات گروهی با شائبه قهر خود از جمع شاگردان برانکو ایوانکوویچ دور شود. هرچند بعد از مدتی با وعده مسوولان بار دیگر به این تیم بازگشت. او اکنون بعد از پایان قرارداد دوساله‌ی خود بار دیگر اولویتش را تمدید با پرسپولیس قرار داده است اما بروز برخی مشکلات اولین جلسه همکاری و تفاهم طرفین را با مشکل مواجه کرد.
این عدم توافق اما با گذشت دقایقی با شایعاتی مبنی بر درخواست مالی دور از انتظار کامیابی نیا از پرسپولیس همراه شد. اتفاقی که واکنش او را نیز در پی داشت تا شماره 11 سرخپوشان با انتشار پستی در اکانت رسمی خود خواستار این باشد تا ضمن دوری از حواشی از نشر مطالبی که از آن اطلاع ندارند دوری کنند.

در ادامه ماجرای مربوط به این جلسه را که منتهی به عدم توافق طرفین شد را مرور می‌کنیم.

حق با کامیابی نیا است؟
کمال کامیابی نیا بعد از مدت‌ها دوری از پرسپولیس به دلیل عمل جراحی روی کتف مصدوم خود که با همان شرایط بیش از 60 دقیقه برابر الوحده به میدان رفته بود، امروز برای مذاکره با مسوولان پرسپولیس راهی باشگاه شد. این در حالی بود که این بازیکنان با توجه به پیشنهاداتی که از داخل و خارج از فوتبال ایران داشت همچنان اولویت اول خود را پرسپولیس قرار داده بود. در مذاکرات طرفین مباحث مختلفی مورد بررسی قرار گرفت که اصلی ترین آن مربوط به مفاد مالی بود. کمال کامیابی نیا جزو بازیکنانی بود که در فصل گذشته قراردادی 910 میلیونی با این باشگاه به امضا رسانده بود. این تمدید در صورت طبیعی باید با 20 درصد افزایش نسبت به سال قبل همراه می‌شد اما پاسخ مسوولان به این بازیکن 950 میلیون برای تمدید بود که شگفتی او را به همراه داشت. این در حالی بود که کامیابی نیا هم اکنون به عنوان بازیکن آزاد انتظار مبلغی حداقل همانند دیگر ستاره‌های این تیم بعد از تمدید قرارداد را داشت. این مهمترین مساله ای که باعث برهم خوردن جلسه شد.
پیشنهاد دور از انتظار پرسپولیس به این بازیکن و از سوی دیگر پیشنهاداتی که این بازیکن از لیگ اروپا و البته داخل با حداقل پیشنهاد مالی 1میلیارد و 700 میلیونی داراست، باعث شد تا او نه عصبانی که بیشتر بابت این رفتار شگفت زده شود. کامیابی نیا علیرغم تماس مکرر باشگاه داخلی که برای عقد قرارداد با او پیشنهادی نزدیک به دو برابر پرسپولیس را به او اهدا کرده، همواره اولویت خود را پرسپولیس اعلام کرد. با این حال این پیشنهاد در حالی که رقبا با مبالغی بیش از این به دنبال تکمیل لیست خود هستند او را از اتفاقی که تصمیم به آن داشت به عقب راند. در این رابطه اما همچنان از فصل گذشته بخشی از بندها برای توافق طرفین وجود داشت که باز هم مورد بحث طرفین بود که این اتفاق آنها را نیز تحت الشعاع قرار می‌داد.

حق با باشگاه پرسپولیس است؟
پرسپولیس فصل پر ماجرایی را در پیش دارد. آنها اما با دنبال کردن مدیریت اجرایی خود تا به اینجا توانستند جلوی خیلی از خواسته‌های غیر منطقی را گرفته و در راستای موفقیت تیمی و باشگاهی گام بردارند. پرسپولیس بر پایه همین مساله از خیلی که انتقالاتی بر پایه شرایط مالی بالای بازیکنان بود، گذشت. پرسپولیسی که با مشکلات مالی فراوان در همان فصلی که کامیابی نیا به جمع این تیم اضافه شده بود، توانسته امروز به بسیاری از مشکلات خود فائق بیاید. پرداخت 80 درصدی به بازیکنان، پرداخت به موقع بدهی‌های گذشته باشگاه که مانع از جرایم و محرومیت برای آنها شد، تجهیز و آماده سازی و تدارکات کمپ تمرین و امکانات آن، در کنار هزینه‌های روزمره باشگاه، آنها را امروز با کمترین مشکل روانه مسابقات کرده تا بتوانند به مسیر موفقیت آمیزی که در پیش دارند تمرکز کنند. این باشگاه درست یا به غلط در شرایط فعلی مقابل پدیده عجیب پیشنهادات مالی بزرگ به بازیکنان ایستادگی کرده و با توجه به فضای و زمینه پیشرفتی که داراست، آنها را مشتاق به همکاری کرده است. بر همین اساس آنها هم اکنون با بیش از 7 ملی پوش از نگاه کی روش نیز با شرایط ویژه‌ای همراه هستند که قابل ستایش است.

 

 

پرسپولیس و کامیابی نیا- نیاز به تصمیم منطقی
مهمترین مساله برای کامیابی نیا این است که او را بازیکن پولکی خطاب نکنند و همین مساله نیز بود که باعث شد او بلافاصله بعد از انتقاد عجیب یکی از روزنامه‌های ورزشی به واکنش نسبت به آن بپردازد. احترام و پیشنهاد مناسب مساله‌ای است که او خواستار آن است. کامیابی نیا به واسطه حضوری متوالی در اردوهای دو سال اخیر تیم ملی و محبوبیت در نزد هواداران و از همه مهمتر عملکرد مناسب در ترکیب این تیم باید جایگاهی در رده الف بازیکنان دیگر دارا باشد. این اتفاق که از سوی باشگاه نادیده گرفته شد باعث عدم توافق طرفین و نیمه کاره ماندن مذاکرات شد.
باشگاه که به بازیکنانی مثل مهدی طارمی، علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، وحید امیری و ... به عنوان ستاره‌های خود بالاترین مبلغ قرارداد( یک میلیارد و صد و پنجاه میلیون) که البته نسبت به چند باشگاه دیگر در کف ستاره‌ها قرار دارد، داده است می‌توانست در مذاکره با کامیابی نیا او را نیز هم رتبه با چنین بازیکنان قرار داده تا مانع از ایجاد شکاف بین مهره‌های تاثیرگذار تیمش شود.
البته کامیابی نیا نیز که علیرغم پایان قرارداد و آزاد بودن اولویت خود را پرسپولیس قرار داده، می‌تواند همچنان با چشم پوشی از پیشنهاد یک میلیارد و هفتصد میلیونی خود راه مذاکره با این تیم را باز بگذارد. او به خوبی به نکات مثبت حضور در پرسپولیس آگاه است. محبوبیت، هواداران بیشمار، حضور در جمع هشت تیم برتر آسیا، حضور در مرحله گروهی فصل آینده لیگ قهرمانان، اعتماد ویژه و نگاه کارلوس کی روش به بازیکنان پرسپولیس، جا افتادن در ترکیب پرسپولیس و مسائلی از این دست باعث می‌شود این هافبک دفاعی بهانه‌های زیادی برای عبور از چند صد میلیون بیشتر را داشته باشد و تمام مذاکرات طرفین می‌تواند با تصمیمی منطقی و البته همراه با احترام برای آنها به سرانجامی مدنظر هواداران تبدیل شود.

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم