تازه های سایت

29. خرداد 1396 - 19:45
مخبر سابق کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه اینگونه سخنان هنجار شکنانه در شأن یک رئیس جمهور کشور اسلامی نیست، بیان کرد:آقای روحانی این سخنان را به گونه ای به امیر المنین و نهج البلاغه ربط می دهند که اولاً باید دانست که وی نهج البلاغه را به کلی نخوانده و دوماً اینکه وی مفاهیم این کتاب را درک نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری بویرخبر،ستار هدایت خواه در واکنش به سخنان رئیس جمهوردر مورد نقش دموکراسی مردم در تعیین ولایت که برگرفته از نهج البلاغه است، گفت: متأسفانه سخنان آقای روحانی و تحریف وی از نهج البلاغه مُعید دیگری بر سکولار بودن وی و تأثیر پذیری شخص رئیس جمهور از اندیشه های غربی است.

وی با انتقاد از سخنان حرمت شکنانه رئیس جمهور در مورد ولایت گفت:سخنان آقای رئیس جمهور نشان می دهد که وی هنوز مفهوم  ولایت را ندانسته و آن را در یک حکومت اسلامی درک نکرده است

اینگونه سخن ها در شأن رئیس جمهور یک حکومت اسلامی نیست

مخبر سابق کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه اینگونه سخنان هنجار شکنانه در شأن یک رئیس جمهور کشور اسلامی نیست، بیان کرد:آقای روحانی این سخنان را به گونه ای به امیر المنین و نهج البلاغه ربط می دهند که اولاً باید دانست که وی نهج البلاغه را به کلی نخوانده و دوماً اینکه وی مفاهیم این کتاب را درک نکرده است.

هدایت خواه با بیان اینکه نهج البلاغه خطبه ها و نامه ای متعددی دارد که باید در مورد این دیدگاههای اصولی و فقهی اظهار نظر کرد، بیان داشت:امیر المومنین به اصحابش گفت که یاران معاویه را دشنام ندهید و در مقابل با دشمنانتان با دشمنی رفتار کنید نه با رفتارهای زلیلانه، اما سخنان آقای روحانی در این زمینه ها معنا و مفهومی دیگر را نشان می دهد.

آقای روحانی فرق بین دشمن و دوست را عوض کرده است

وی ادامه داد: امروز ما به صراحت می بینیم که آقای روحانی در مسائل سیاسی وقتی بر مسند موءزه و تذکرات اخلاقی می نشیند به نیروهای انقلابی دشنام می دهد وآنان را عده ای بذل، بی سواد و غیره می خواند ولی دشمنان اصلی حکومت اسلامی و انقلاب را با رفتار های زلیلانه بدرقه می کند.

فعال سیاسی هم استانی تصریح کرد: به آقای روحانی باید بگوییم که مکتب امیر المومنین این نیست بلکه مکتب امیرمومنان این است که گفته اند که با دشمنان خود دشمن باشید ،اما آقای روحانی نه اینکه با دشمنان دشمن نیستند بلکه رفتار وی با دشمنان زلیلانه و در جبهه سستی است.

وی در واکنش به سخنان رئیس جمهور در مورد ولایت و نقش دموکراسی در تعیین ولایت افزود: کسانی که امروز دم از مشروعیت رأی مردم  و ربط دادن آن به دموکراسی می زنند نه از مشروعیت چیزی می دانند و نه از دموکراسی و تعابیر را به گونه ای دیگر می گویند.

نقش مردم در حکومت اسلامی مردم سالاری دینی است نه دموکراسی

هدایت خواه با تأکید بر اینکه نقش رأی مردم در حکومت اسلامی مردم سالاری دینی است نه دموکراسی ،بیان کرد: آقای رئیس جمهور لاعقل بداند که معنای دموکراسی و اصل دموکراسی برگرفته از واژه غربی و تن محور است و اگر در آن مردم کارهای غیر شرع همچون هم جنس بازی، شراب خواری و زنا را خواستند است باید به آن تن داد پس دموکراسی واژه ای اسلامی نیست.

از مکتب امام چه می دانید؟

وی بیان کرد: امروز آقای روحانی ادعای این را دارد که شاگردامام است اما از راه ،سیره و اندیشه های امام بویی نبرده و بیشتر از آن که مبانی اسلامی را در جامعه بگویید همیشه دم از مبانی و تفکرات غربی و سکولار در جامعه سخن به میان آورده است.

مفهوم ولایت همان ولایت خداوند است

 فعال سیاسی و فرهنگی هم استانی تصریح کرد: در مکتب امیر المومنین در مورد ولایت آمده است اگر کسی بی اذن خداوند تصرف ولایت و رهبری کند تصرف آن نامشروع است و باید به آن کفر ورزید.

هدایت خواه با بیان اینکه حق تصرف در حقوق انسانها فقط خداوند است و از طرفی دیگر ولی کسی است که به اذن خداوند برای مردم انتخاب شود ،گفت: امروز متأسفانه یک شخص رده بالای حکومتی سخن های نسنجیده را بیان می کند که باید چنین گفت که اینگونه سخنها را فقط افراد بی سواد می زنند.

این سخنها تفرقه افکنانه است

وی با بیان اینکه امروز این سخنها نشان از یک تفرقه و دو قطبی در جامعه است، بیان داشت:اگر به قول معروف آقای روحانی 80میلیون نفر هم به فلان شخص در انتخابات رأی داده باشندمگر می شود آن را رهبر خواند، نه؟ کسی رهبر است که به اذن خداوند منان برای رهبری انتخاب شده باشد.

فعال سیاسی هم استانی با تأکید بر اینکه هر گونه دخل و تصرف در موضوع ولایت غیر مشروع است،گفت: امیر المومنین در نهج البلاغه به صراحت آورده اند که ولایت حق من است چون از جانب خداوند این امر به من سپرده شده است.

وی با تأکید بر اینکه اگر مفهوم آقای روحانی رأی مردم در انتخاب ولی است باید چنین گفت اصحاب سقیفه هم می توانند ادعای ولایت بکنند و بگویند مردم به ما رأی دادند و علی(ع) را به رهبری در برهه ای انتخاب نکردند.

آقای رئیس جمهور در سخن هایش دقت کند

هدایت خواه تصریح کرد: متأسفانه مبنای آقای روحانی نگاهی چرک آلود غربی به مسئله ولایت است و بیشتر به سخنها و شعارهای بی بند و اساس ربط دارد تا نکات مفهومی دینی که باید به وی متذکر شد که اینگونه سخنها در جامعه بوی تفرقه خواهد داد.

استغفار کنید

مخبر سابق فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اینگونه سخنها از سوی رئیس جمهور نشان دهنده تحت تأثیر قرار گرفتن وی در برابر سخنان و حلقه های مشاوران وی است، بیان کرد:اینگونه سخنها از سوی آقای روحانی نگاهی شعاری است و گفتن اینگونه حرفهای هنجار شکنانه در قواره رئیس جمهور اسلامی نیست.

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم