تازه های سایت

16. خرداد 1396 - 12:50
نماینده سابق مردم شهرستانهای بویراحمد ودنا درمجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نکات و محتویات این سند با مبانی اسلامی و فقهی ایران اسلامی همگام نیست، ابراز کرد:اشخاص که با پررویی و بی حیایی از این سند دفاع می کنند در برابر خون شهیدان و این ملت چه پاسخی دارند.

ستار هدایت خواه در گفتگو با خبرنگار بویرخبر،با ابراز تأسف از اجرای مخفیانه سند 2030توسط دولت مردان اعتدال گفت: متأسفانه این سند توسط دولت فعلی در کمیسیون های 31 گانه مصوب شده و برای ابلاغ هم به دستگاههای مختلف ارسال شده که اجرای آن قطعی به نظر می رسد.

سند 2030 مغایر مبانی اسلامی و فقهی است

وی با تأکید بر اینکه نکات و محتویات این سند با مبانی اسلامی و فقهی ایران اسلامی همگام نیست، ابراز کرد:اشخاص که با پررویی و بی حیایی از این سند دفاع می کنند در برابر خون شهیدان و این ملت چه پاسخی دارند.

سند2030سندی لیبرالسیمی و غربی است

مخبر سابق کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این موضوع که طراحی این سند در کل یک طراحی لیبرالیسمی غربی برای احاطه بر فرهنگ کشورهای دیگر است، تصریح کرد:طراحی اصلی این سندتوسط کشورهایی صورت گرفته که جریان های حاکم بر آنها جریانهای استکباری است که به دنبال غربی سازی تفکرات دردنیا هستند.

هدایت خواه با تأکید بر اینکه غرب با اجرای این سند به دنبال نفوذ های شدید فرهنگی در کشورهای مسلمان و از جمله ایران توسط یونسکو است، بیان کرد:امروزکسی نمی تواند ادعا کند که این سند با مبانی دینی همخوانی دارد.

سند2030روحیه استعماری و استکباری دارد

 وی با بیان اینکه مبانی این سند"2030" با مبانی انقلابی و اسلامی در تضاد است،گفت: اهداف اصلی این سند به گونه ای طراحی شده که روحیه ای کاملاً استعماری برای سلطه بر جهان را با یکسان سازی فرهنگی در دنیا دنبال خواهد کرد.

 فعال سیاسی فرهنگی هم استان با بیان اینکه سازمانهایی همچون یونسکو خودشان زیرمجموعه نظام های سلطه در جهان هستند، تصریح کرد:مسئولانی که دم از بومی سازی این سند بین المللی می زنند بگویند که خود همین نام"2030" کجایش در فرهنگ ایرانی گنجانده شده است.

اجرای این سند نشان از خودباختگی آقایان است

هدایت خواه با بیان این موضوع که اولین سئوال در مورد این سند این است که  چرا اسم این سند از 2030به 1410 تغییر نیافته است، گفت: این موضوع و این تفکر نشان از خو باختکی این آقایان است.

 وی با تأکید بر اینکه مبانی و متن های ابلاغ شده این سند با تخلفات متعددی رو به روست که این مطالب با مبانی دینی و ارزشی کشور در تضاد است، افزود: مسئولان امضاء کننده این سند بگویند که آیا کشور به این سند نیاز داشته است؟

مخبر سابق کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: وقتی کشورسندی بنیادی به نام سند و سند هایی دیگری در سیاست های کلی در تعلم و تربیت و فرهنگی که از سوی رهبری ابلاغ شده دارد چه نیازی به این سند غربی است.

چرا این آقایان دروغ می گویند؟

هدایت خواه با ابراز تأسف از اجرایی شدن این سند در کشور از سوی دولت مردان گفت:متأسفانه با ادعاهایی که این آقایان در عمل نکردن به این سند می دهند این سند از سال گذشته توسط برخی زیرمجموعه های دولت آغاز شده که لغو درس شهید فهمیده و حذف آن از کتب درسی و حذف تفکرات شهید و شهادت و جهاد از کتباهای د رسی و آموزش امیال جنسی در مهدها نمونه ای از آن بوده که در عین ناباوری برخی از وزراء این دولت دم از بی اطلاعی آن می زنند.

دشمن نفوذ کرده است

وی با بیان اینکه حذف درس هایی با مبانی ایثار و شهادت یک نگاه غربی برای به زوال کشاندن کشورهای مسلمان وآزاده است، گفت: امروز جریانهایی به نام جریان سلطه با نقشه های فرهنگی به دنبال ایجاد انشقاق در فرهنگ کشورهای مسلمان هستند که این موضوع و اجرایی شدن چنین سندی در کشور نشان دهنده نفوذ فرهنگی دشمن است.

هدایت خواه با اشاره به این موضوع که دشمن نفوذش را بسیار زیرکانه و توسط مسئولان به کشور آغاز کرده است،بیان کرد: رهبری در سخنان حکیمانه اش همیشه به مسئولان گوشزد کردند که دشمن به دنبال نفوذ است و نمونه آن نفوذ همین سند است که رهبری نسبت به امضاء این سند گلایه های بسیار کردند و خودشان جلوی اجرایی شدن این سند را گرفته اند.

وی به اجرا نشدن این سند توسط برخی از کشورهای عضو اشاره کرد و گفت: مسئولان توجه داشته باشند این سند در حالی توسط برخی مسئولان در کشور در حال اجرا است که برخی از کشورهای عضو این نهاد بین المللی مفاد اجرایی این سند را نپذیرفته اند و آن را اجرا نمی کنند.

آقای رئیس جمهور از مردم عذر خواهی کنید

فعال سیاسی هم استانی با اشاره به این موضوع که رئیس دولت باید بابت اجرایی شدن این سند غربی از ملت، مردم و خانواده شهداء عذرخواهی کند، بیان کرد: اجرای این سند یک خیانت به یک مملکت اسلامی است اما متأسفانه ما می بنیم که رئیس دولت بجای معذرت خواهی طلبکارانه می گوئید که من گذشت نمی کنم، اما آقای روحانی بداند کسی که نباید گذشت کند این ملت است.

هدایت خواه با تأکید بر اینکه مجلس به عنوان نمایندگان ملت باید به دنبال مطالبه گری در مورد اجرایی شدن این سند باشند، بیان کرد:طبق قانون اجرای این سند بر خلاف قوانین جاری کشور بوده که می توان به اجرایی شدن آن اشاره کرد که طبق قانون این سند بین المللی باید در مجلس تصویب می شد که اولاً به مجلس نرفته است ،ثانیاً این این سند یک سند فرهنگی است که باید به نظر شورای سیاست گذاری شورای انقلاب فرهنگی می رسید که نرسیده است، ثالثاً  این سند باید توسط دولت به کمیسیون مربوطه مجلس توسط دولت ارائه می شد که موضوع هم به مجلس برای این کمیسیون ارائه نشده که این سه موضوع نشان دهنده این است که اجرای این سند طبق روال غیرقانونی صورت پذیرفته است.

وی با بیان اینکه اجرای غیر قانونی این سند نشان دهنده یک تخلف آشکار و خیانت به فرهنگ اسلامی کشور از سوی رئیس دولت است، بیان کرد: رئیس دولت باید برای اجرای این سند ننگین از ملت و کشور عذرخواهی کند.

مجلس غیرتش را در اجرای این سند نشان دهد

مخبر سابق کمیسیون فرهنگی مجلس با ابراز تأسف از رویه مجلس برای مقابله با اجرای این سند گفت:اگر مجلس ما مجلس با غیرتی بود باید رئیس جمهور را استیضاح می کرد و اگر هم نمی توانست باید وزیر مربوطه را استیضاح می کرد وی متأسفانه در حال حاضر این غیرت را از مجلس نمی بینیم.

انتهای پیام/ر

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم