تازه های سایت

پربازدیدها

20. بهمن 1395 - 16:26
قرارگاه سایبری که در درون خود امنیت شبکه و ارتباطات در محیط های اداری و نرم افزاری را مدیریت می کند، یکی از مهمترین رویکردهای هشت گانه موجود در حوزه پدافند غیرعامل است.

به گزارش بویرخبر،مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: قرارگاه سایبری که در درون خود امنیت شبکه و ارتباطات در محیط های اداری و نرم افزاری را مدیریت می کند، یکی از مهمترین رویکردهای هشت گانه موجود در حوزه پدافند غیرعامل است.

وی با اشاره به اینکه، امروزه اکثر خدمات مورد نیاز جامعه و اطلاعات مهمی همچون نامه‌های اداری، مشخصات فردی، صورت حساب بانکی و … بصورت اینترنتی در حال رد و بدل است، افزود: در شرایط کنونی فعالسازی قرارگاه سایبری از اهمیت خاصی در راستای محافظت و صیانت از اطلاعات اداری و صلب دسترسی غیر مجاز در سطح شبکه و ارتقای سطح بیشتر خدمات دهی به مردم طبق الگوی استاندارد و ایمن، برخوردار است.

محمود مومن نسب، اظهار داشت: از آنجایی که امنیت شبکه های محدود و بزرگ به یکدیگر وابسته است، لذا پس از مطالعات و بررسی های لازم به این نتیجه رسیدیم در قالب یک مرکز علمی با دانش افزایی و ایجاد شایستگی های ممتاز، این مهم راهبری شود، که در این رابطه بهترین مرجع و کانون جهت به اشتراک گذاشتن افکار، سیاستگذاری و برنامه ریزی های علمی، دانشگاه یاسوج به عنوان مرکز علمی مرجع، مد نظر قرار گرفت.

دبیر شورای پدافند غیر عامل، گفت: چون تامین امنیت شبکه جهت خدمات دهی مستمر در تمام شرایط و ایجاد اعتماد و اطمینان مردم امری ضروری است و این موضوع با مدیریت و تسلط کامل بر ابزارها و بروز بودن سطح آگاهی میسر می شود، به همین خاطر مسئولیت جانشینی استاندار در قرارگاه پدافند سایبری استان به صورت مستقیم به رئیس دانشگاه یاسوج محول شد.

مومن نسب در پایان ضمن آرزوی توفیق برای آقای دکتر رحیمی ریاست دانشگاه یاسوج و همکاران وی در حوزه آپای دانشگاه در این مسئولیت خطیر، از مدیران و کارشناسان دستگاههای ذی صلاح در امر ارتباطات و فناوری اطلاعات و امنیت شبکه درخواست نمود، با دانشگاه یاسوج همکاری همه جانبه جهت خدمت رسانی ایمن به مردم شریف را داشته باشند.

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم