تازه های سایت

پربازدیدها

14. بهمن 1395 - 13:53
نایب‌رئیس مجلس مطرح کردن نام فریدون از رسانه‌ها را سیاسی‌کاری خواند و با رد هرگونه فشار احتمالی با هدف مانع‌تراشی برای رسیدگی به پرونده وی به جهت انتساب خانوادگی و مسئولیتی به رئیس‌جمهور گفت: آقای هاشمی‌رفسنجانی که هشت سال در این کشور رئیس‌جمهور بود نتوانست مانع محاکمه فرزندانش شود.

به گزارش بویرخبر،مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره پرونده مالی حسین فریدون دستیار ویژه و برادر حسن روحانی رئیس‌جمهور گفت: من فکر می‌کنم اگر پرونده‌ای وجود دارد قوه قضائیه باید به آن رسیدگی کند.

وی خاطرنشان کرد: در کشورهای خارج اینگونه است که قبل از این که چیزی ثابت نشود عکس و اسم متهم منتشر نمی‌شود و فقط تصویر مبهمی نشان می دهند که در دادگاه پرونده‌ای در حال رسیدگی است.

پزشکیان گفت: هنوز دادگاهی تشکیل نشده و چیزی ثابت نشده اما ما داریم آبروی شخصی را می‌ریزیم در حالی که معلوم نیست اتهامات او وارد باشد یا نه.

وی اظهار داشت: اگر پرونده‌ای وجود دارد به دادگاه ارائه دهند تا دادگاه بر اساس جرم حکم خود را صادر کند اما این که تاکنون چیزی ثابت نشده ولی می‌نشینند و در رسانه‌های همچون صدا و سیما راجع به آن صحبت می‌کنند انصاف نیست.

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی مطرح کردن نام حسین فریدون از سوی برخی رسانه‌ها را سیاسی‌کاری خواند و با رد هرگونه فشار احتمالی با هدف مانع‌تراشی برای رسیدگی به پرونده وی به جهت انتساب خانوادگی و سمتی به رئیس‌جمهور گفت: آقای هاشمی‌رفسنجانی که هشت سال در این کشور رئیس‌جمهور بود نتوانست مانع محاکمه فرزندانش شود.

وی با طرح این سوال که آیا جوسازی علیه کسی و سپس محاکمه وی قضاوتی اسلامی است؟ بیان داشت: هر کس که متهم و مجرم است باید به اندازه جرمش با او برخورد شود، اما تا وقتی که جرمی ثابت نشده است نباید در رسانه‌ها مطرح شود و آبروی افراد برده شود.

پزشکیان گفت: اینها قبلاً حکم را صادر کرده‌اند و بعد می‌خواهند طرف را بازداشت کنند. آیا اصلا جرم را ثابت کرده‌اید که حکم صادر می‌کنید؟

وی با ابراز بی‌اطلاعی از در کار بودن دست‌هایی جهت جلوگیری از رسیدگی به پرونده حسین فریدون عنوان داشت: الان بدتر از بی‌عدالتی احتمالی درباره فریدون نسبت به رئیس‌جمهور انجام می‌شود و به وی توهین صورت می‌گیرد در حالی که هیچ جرمی برای برادرش اثبات نشده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌اگر فردا حسین فریدون را محاکمه کردند و اتهامی ثابت نشد و یا کمتر از آن بود که گفتند چه کسی پاسخگوی آبروی رفته رئیس‌جمهور خواهد بود؟

وی با تأکید بر اینکه اتهام را نباید از رسانه عمومی مطرح کرد، خاطرنشان کرد:‌ دادگاه حسین فریدون را احضار و از او راجع به پرونده‌اش بازپرسی کند اما رسانه‌ها حق ندارند جوسازی سیاسی کنند.

پزشکیان گفت: عدم ملاحظه انتساب متهم به رئیس‌جمهور به معنی فحش دادن از پشت تریبون به وی نیست.

وی در پاسخ به سوالی درباره انتشار انتشار اسامی بعضی افراد منتسب به دولت به‌عنوان متهم در زمانی که هنوز اتهام‌شان ثابت نشده بود در برخی رسانه‌ها خاطرنشان کرد: این هم بد است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نقد در این باره به قوه قضائیه هم وارد است چرا که نباید قبل از سوال و جواب نظر بدهد. 

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قاضی یعنی آدم بی‌طرف گفت: وقتی قاضی اعلام موضع می‌کند یعنی متهم قبل از اینکه به دادگاه برود محکوم است؛ که این انصاف نیست.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم