تازه های سایت

23. دى 1395 - 10:43
شهردار یاسوج گفت: صداقت در گفتار دست پاكي و قانون مندي سه اصل خدشه ناپذير شهرداري کمونی است واگر امروز مي بينيم به لطف خدا درهمه شاخص ها حرف اول را ميزنيم، نتيجه پايبندي به همين سه أصل است.

به گزارش بویرخبر،محمد علی جاويد درخصوص سوالات اخير عضو شوراي اسلامي شهر یاسوج  اظهار داشت: سوْال حق مسلم شوراي اسلامي شهراست اما اينكه برخي از رسانه ها صادقانه مطالب ذكر شده درجلسات را منعكس نمي نمايند و با سانسورنمودن جملات قصد دارند مطالب را به نفع شخص و يا گروه خاصي و يا به جهت تخريب كسان ديگري تفسير نمايند خلاف اخلاق رسانه ايست.

شهرداریاسوج عنوان کرد: صداقت در گفتار دست پاكي و قانون مندي سه اصل خدشه ناپذير شهرداري کمونی است واگر امروز مي بينيم به لطف خدا درهمه شاخص ها حرف اول را ميزنيم، نتيجه پايبندي به همين سه أصل است.

وي تصریح کرد: با نزديك شدن به ايام انتخابات برخي ها فشار كم كاريها بردوششان سنگيني مي كند وازهمين الان حركت فراربه جلو را آغاز كرده اند وقصد دارند با اين حركات تاكتيكي افكارعمومي را با خود همراه كنند اما مردم ثابت كرده اند فرق خدمت وخيانت را خوب مي فهمند.

1270

جاويد بیان داشت: اين رجزخواني هاي خارج از گود را قبول ندارم وبارها ازطريق رسانه عمومي درخواست مناظره كرده ام نه با يك نفر بلكه حاضرم به تنهايي با يك تيم درباره عملكرد شهرداري ياسوج مناظره كنم اما اينكه كسي حاضر نمي شود از دو حال خارج نيست يا شهرداري فعلي خيلي قدر و با برنامه عمل نموده است و يا منتقدين حرفي براي گفتن ندارند.

شهردار مرکز استان در پايان خاطر نشان کرد: تا پايان شهريور ٩٦حدود يكصد طرح وپروژه درشهرداري ياسوج به بهره برداري خواهد رسيد و نبايد با تنگ نظري ها اين موفقيت ها را به كام شهروندان تلخ كنيم.

این سخنان برخی اعضای شورای شهر در حالی بیان می شود که تاکنون خود نتوانسته اند طرح و ایده اصولی و کم هزینه برای توسعه و بهبود مبلمان شهری ارائه دهند.

ازسویی هرچند شهرداری یاسوج به واسطه اقدامات خوب در زمینه تکمیل و ادامه پروژه های عمرانی و ساماندهی ترمینال و صنوف میوه  ماهی فروشان از سوی استاندار،دادگستری استان، نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا، فرماندار بویراحمد و پلیس راهور مورد تقدیر قرار گرفته اما تاکنون اعضای شورای شهر انگار تمایلی به نقد سازنده و بیان خوبی ها و عملکرد مثبت در کنار کمبودها و باید ها ندارند و حداقل اظهار نظرهایشان این را متبادر می کند.

*************************************************

آیت الله ملک حسینی: “وی ضمن اشاره به گزارش عملکرد شهردار از پرداخت مطالبات کارگران و پرسنل و عدالت در اعطای حقوق به افراد تقدیر کرد و گفت: اگر تبعیض ها از درون برچیده شود، تبعیض های بیرونی نیز کاهش می یابد و برچیده می شود.”

دادستان مرکز استان: “دستگاه قضایی از آراء کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها حمایت کرده و اجرای آن را در جهت سالم سازی ساخت و ساز‌ها در سطح شهر‌ها به ویژه شهر یاسوج  ضروری می‌داند.” // “ساماندهی وانت بار‌ها در جهت سالم سازی فضای شهری، روان سازی ترافیک بوده و دستگاه قضا از ساماندهی این قشر حمایت و پشتیبانی می‌کنند.”//

“عملکرد خوب و رو به جلو شهرداریاسوج مورد حمایت دستگاه قضا و استانداری است و شهرداریاسوج  فردی سالم و زحمتکش، قانونمند و خستگی ناپذیر است و به طور حتم دستگاه قضایی از ایده‌های خوب شهردار در عمران و آبادانی، رشد شاخص های شهری حمایت می‌کند.”

معاون وزیر کشور: “شهرداری یاسوج  نمایندگان مجلس و مدیران ارشد استانی در تلاش هستند شاخص‌های شهری یاسوج ارتقاء یابد و در این زمینه موفق عمل کردند.”

استاندار؛سيد موسي خادمي انجام پروژه ها در حوزه خدمات شهري، عمراني و شهرسازي را کار بسيار دشواري دانست و افزود: انجام اين پروژه ها با اعتباري بيش از 4 و نيم ميليارد تومان که عمدتاً از محل اعتبارات شهرداري هزينه شده است جاي بسي تشکر دارد و به همين سبب از خدمات شهردار و شوراي شهر ياسوج به واسطه انجام اين کار بزرگ تشکر و قدرداني مي کنم.”

“وي احداث غسالخانه در مرکز شهر ياسوج را اقدامي ارزشمند از سوي مديريت و عوامل شهرداري ياسوج دانست و ادامه داد: در هر کدام از اين پروژه ها سرخط هايي است که بايد در زمينه ساماندهي آن ها تلاش کنيم.”

فرماندار بویراحمد: “راه‌اندازی بازارچه ماهی را از جهات مختلف اقدامی ارزنده توسط شهرداری دانست” / “شهر یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت ایران به لحاظ روشنایی و پیاده‌رو وضعیت مناسبی نداشت که با افتتاح این پروژه(تعریض خیابان جمهوری و روشنایی معابر یاسوج) مردم در رفاه نسبی قرار می‌گیرند.

نماینده بویراحمد و دنا: “عملیات شهرداری یاسوج در تکمیل پروژه های عمرانی  یاسوج  در این شرایط اقتصادی قابل تقدیر است.”…

مدیرعامل مخابرات استان “در چند سال اخیر شاهد تغییرات زیربنایی و محسوسی در سطح شهر یاسوج  بوده ایم.”…

*************************************************

dscf6214

جاوید در زمانی شهرداری یاسوج  را تحویل گرفت که عملا بسیاری از بودجه ها از جمله ماده 180 محقق نشد اما توسعه و تکمیل پروژه های عمرانی سطح شهر به محاق و تعطیلی نرفت، موضوعی که از سوی اعضای شورای شهر مسکوت ماند.

پروژه های آسفالت و بازگشایی معابر شهری، تکمیل حسینه گردشگری، روشنایی معابر مرکز استان، افتتاح پست جدید آتش نشانی، ساماندهی صنوف ماهی و میوه فروشان و نظم بخشیدن به اوضاع ترافیکی ورودی های شهر، پیاده روسازی، عملیات دو بانده کردن جاده ساحلی و…گوشه ای از اقدامات شهرداری یاسوج  در شرایط اعتباری سخت این سالها بود.

تکمیل و تجهیز پارک های محله ای در راهنمایی، امامت ها و پارک های بزرگ غدیر، ولایت، بانوان و تجهیز پارک ها که مطالبه عمومی بود از دیگر اقدامات شهرداریاسوج  بود.

SONY DSC

از سویی در زمینه فرهنگ هم نامگذاری روزی به نام یاسوج  و ثبت آن در تقویم برای اولین بار، ایجاد اولین فرهنگ سرا و اطلاع رسانی های بصری در شهر هم شاهد بودیم.

حال جای این سوال در اذهان عمومی باقی است که چرا انتقادات برخی اعضای شورا در پایان عمر شورا به اوج خود می رسد؟ و سوال دیگری که اعضای شورا باید بدهند چرا اگر نقد در راستای توسعه شهر است به اقدامات صورت گرفته در راستای مبلمان شهری اشاره نمی شود و مسائل به سمت مسائل سیاسی و نه شهری می رود؟ و سوال بزرگتر اینکه آیا این انتقادات فقط برای خودی نشان دادن و رای جمع کردن دوره بعد است یا روحیه پرسشگری؟

و پرسش مهم تر اینکه اعضای شورای شهر برای مردم مشخص کنند چه کمکی برای تسریع پروژه های شهرداری یاسوج  انجام دادند؟

image_800_533

316599

dscf3372

img_20160801_084306-1024x6821

 

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم