تازه های سایت

پربازدیدها

4. آذر 1395 - 12:19
رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد خبر داد
اشتغالزایی 850نفر با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی/اعزام بیش از 18 هزار دانشجو به اردوهای جهادی
رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال جاری با اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی بسیج در استان برای ۸۵۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

به گزارش بویرخبر،سرهنگ رضا رنجبر در گفتگو با خبرنگران به اهم برنامه های اجرایی بسیج سازندگی استان در راستای توسعه فرامین معظم  له در راستای اقتصاد درون زا گفت: بسیج سازندگی استان در قالب اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی ۴۰۰ کارگاه تولید مرغ بومی، زنبور عسل، گلخانه، زعفران، بلدرچین، دام سنگین، قارچ خوراکی، پرورش بوقلمون، پرورش کبک، صنایع تبدیلی پروش ماکیان ، ماهی سرداآبی را  با اعتباری بالغ بر 50میلیارد۶۵۰ میلیون ریال ایجاد و راه اندازی کرده است.

 

وی به صادر شدن ۱۱۰۰ گواهی مهارت برای متقاضیان طرح های اقتصاد مقاومتی شامل مرغ بومی، زنبورعسل، گلخانه، دام سبک، دام سنگین، قارچ خوراکی، پرورش بوقلمون، پرورش کبک، سایر ماکیان و صنایع تبدیلی در استان در سالجاری اشاره کرد و گفت:بسیج سازندگی به این افراد وام های کم بهره در قالب تولید و ترویسج اقتصاد مقاومتی اعطا کرده است.

 

اعزام 18هزار دانشجو به اردوهای جهادی

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت به اجرای اردوهای جهادی در مناطق محروم استان اشاره داشت و گفت:حدود۱۸هزار نفر تا آبان ماه ۹۵ در قالب اردوهای جهادی یک روزه تا ده روزه به مناطق محروم وکمتر برخوردار اعزام شدند

 

رنجبر از جمله کارهای اجرا شده در راستای اردوهای جهادی را  ارائه خدمات رایگان در عرصه های کشاورزی، عمرانی، فرهنگی، آموزشی، ورزشی  دانست و بیان کرد: در این اردوها سه هزار 397  دانش آموز در قالب طرح هجرت دانش آموزی به مدت ۱۰ روز به منظور زیباسازی، مرمت و بهسازی مدارس و انجام فعالیت های فرهنگی، آموزشی به این مناطق هدف اعزام خواهند شد.

 

احداث 44پروژه عمرانی توسط بسیج سازندگی

وی با تأکید بر این موضوع  که عمران و محرومیت زدایی از جمله برنامه های مورد توجه بسیج سازندگی است، گفت:: احداث ۴۴ پروژه عمرانی شامل یادمان شهدای گمنام، گلزار شهدا، کتابخانه، مصلی نماز جمعه، کانال آبیاری از جمله پروژه ها و فعالیت های انجام گرفته  بسیج سازندگی در سالجاری است.

 

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد احداث، مرمت و زیباسازی ۱۴۰ مدرسه، مسجد، خانه نیازمند، حسینیه، سرویس بهداشتی و حمام را از دیگر کارهای انجام گرفته توسط گروه های جهادی دانست و افزود:بسیج سازندگی در حوزه بهداشت و سلامت ۱۱۳ تیم بهداشتی، آموزشی و درمانی و تک تخصصی به منظور ارائه خدمات رایگان به روستاییان به مناطق محروم و کم برخوردار استان اعزام کرده است.

 

برپایی سه بیمارستان صحرایی و ثابت در مناطق محروم استان

رنجبر به دیگر فعالیت های بسیج سازندگی در سالجاری نیز اشاره داشت و گفت: برپایی سه بیمارستان صحرایی و ثابت و ارائه خدمات رایگان به روستاییان و مناطق محروم وکمتر برخوردار از کارهای انجام  شده در حوزه بهداشت و سلامت تا پایان آبان ماه سال جاری بوده است.

 

انتهای پیام/ر

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم