تازه های سایت

12. آبان 1395 - 10:06
جلسه دانشجویی «تسخیر لانه شیطانی تا لبخند شیطان» در دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج با حضور سید محمد حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش بویرخبر،عصر امروز جلسه دانشجویی «تسخیر لانه شیطانی تا لبخند شیطان» با حضور وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج با همکاری بسیج دانشجویی ثارالله این دانشگاه برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در این جلسه بعد از سخنرانی حسینی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی دانشجویان سئولات خود را مطرح و سخنران جلسه به انها پاسخ داد.

دانشجویان سئوالات خود را پیرامون موضوعات مختلف با ارائه مقدمه ای طرح کردند. موضوع مذاکره، سازش دولتمردان با امریکا، مسائل اقتصادی، مقایسه عملکرد دولت های نهم و دهم و یازدهم جزء کلیدواژه های اصلی سئوالات دانشجویان بود.

به گزارش کبنا، دانشجویان از سخنران جلسه خواستند که پیرامون خنده دولتمردان در برابر امریکائیان توضیح دهد. بابک حاتمی یکی از این دانشجویان صحبت خود را با تبریک سالروز تولد کوروش کبیر و نام بردن از «میرحسین موسوی» آغاز کرد که دانشجویان با صدای بلند در پاسخ به او شعار «مرگ بر فتنه گر» به صورت مکرر دادند.

حاتمی در ادامه صحبت های خود با نام بردن از رئیس جمهور سابق «احمدی نژاد»، مدعی شد که او فتنه گر است نه میرحسین. او همچنین انتقادهای به «آیت الله مصباح» کرد.

در ادامه یکی از دانشجویان بسیجی در پاسخ به بابک حاتمی گفت: شما که دارای از ولایتمداری خود صحبت می کنی، رهبر معظم انقلاب فتنه را خط قرمز نظام اعلام کردند و چرا شما نمی پذیرید و مرتب از سران فتنه «خاتمی» و «میرحسین» نام می برید.

این دانشجو با اشاره به نام بردن از کوروش کبیر در این جلسه، بیان کرد: ۷ آبان بزرگداشت کوروش کبیر نامگذاری شده است و در همین روز آزاد سازی برخی از یهودی ها است که در این روز باید شک کرد.

وی ادامه داد: اگر این چیزهای که در مورد کوروش کبیر مطرح می شود و حقیقت داشته باشد ما هم افتخار می کنیم، اما به این شکل که مطرح می کنند، نیست.

به گزارش کبنا، محسن دهراب پور یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد یاسوج نیز در این جلسه با بیان اینکه هویت دشمن تغییر نکرده برخی هویت شان اکنون معلوم شده است، اظهار کرد: دشمن همان دشمن است، اما برخی که از قبل دل در گرو دشمن داشتند، اکنون هویتشان مشخص شده است.

وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این رابطه با بیان اینکه صدای امریکا پشت این مسئله است، گفت: تاریخ ایران از گذشته تا کنون دارای افتخارات زیادی است. اما اینکه دوگانگی که در مورد کوروش ایجاد شده، نادرست است، یا می گویند، جاوید شاه یا در مقابل او سجده می کنند، تمدن و قدمت ایران را کسی نفی نمی کند و چندین هزار ساله است اما نباید در این قضیه انقلاب و اسلام را زیر سئوال ببریم. تفکری در دوره شاهنشاهی بود که به دنبال باستان‌گرایی برای تقابل با اسلام بودند، در صورتی که اسلام به فرهنگ ایرانی غنا بخشیده و دانشمندان ایرانی با علوم اسلامی توانستند در دنیا معرفی شوند.

وی با بیان اینکه برخی به دنبال دوگانگی نادرست در کشور هستند، مطرح کرد: اینکه عده‌ای با نام کورش جاوید شاه بگویند و سجده کنند رفتار طیفی است که همگام با صدای آمریکا و بی‌بی‌سی هستند.

به گزارش کبنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم گفت: دولت گذشته این توانایی را داشت که تحریم‌ها را دور بزند اما در دولت کنونی با وجود پذیرش برجام چیزی وارد کشور نشده است.

حسینی  با اشاره به ارتباط با آمریکا اظهار کرد: کشورهای اسلامی نباید به آمریکا تکیه کنند، چراکه تاریخ نشان داده استکبار به دنبال پیشرفت کشورهای اسلامی نیستند.

وی با بیان اینکه بسیاری از پروژه‌ها را می‌توان در کشور با توان داخلی اجرا کرد، اضافه کرد: چرا باید متخصصین و نخبگان خود را کنار خط نگه داریم، بنابراین باید مسئولان روحیه مردم‌محوری و اتکا به توان مردم داشته باشند.

وزیر فرهنگ و  ارشاد اسلامی دولت دهم با بیان اینکه نباید در خدمت به مردم فرافکنی کنیم، اضافه کرد: نباید در عین حال وعده‌های سر خرمن به مردم بدهیم و نباید برای برانگیختن احساسات و عواطف مردم تنها به حرف‌های زیبا بسنده کنیم.

حسینی در بخش دیگری از اظهارات خود در مورد نشناختن ماهیت آمریکا توسط عده‌ای در کشور، تشریح کرد: عده‌ای یا ساده و یا مرعوب هستند و در دوره پهلوی هم مرعوبین می‌گفتند که نمی‌شود با مشت به سندان کوبید.

وی در خصوص عمل نکردن طرف مقابل به وعده‌های خود در مذاکرات، متذکر شد: ۱۷ ماه قبل رئیس‌جمهور در خصوص ارتباط آب خوردن به مذاکرات و گره زدن آن به برجام سخن می‌گفت، اما امروز معلوم شد که این گونه نیست و خیلی‌ها به نیات طرف مقابل پی برده‌اند.

وزیر فرهنگ و  ارشاد اسلامی دولت دهم با انتقاد از کسانی که عاشورا را به مذاکره پیوند می‌زنند، بیان کرد: در کربلا خون‌هایی ریخته شد که اسلام را آبیاری کرد، بنابراین نباید فرهنگ عاشورا را به مذاکره پیوند زد.

حسینی در بخش دیگری از اظهارات خود در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج به موضوع کورش‌گرایی برخی افراد اشاره کرد و گفت:

وزیر فرهنگ و  ارشاد اسلامی دولت دهم در خصوص اظهارات عده‌ای که از هم‌اکنون رأی روحانی را برای انتخابات ۹۶ تضمین شده می‌دانند، افزود: چنین کاری در خرداد ۸۸ هم شد و قبل از اینکه رأی‌ها را شمارش کنند فرد دیگری را پیروز انتخابات معرفی کردند که فتنه ۸۸ را پدید آورد.

این وزیر دولت دهم به چرخش برخی افراد در زمانه کنونی اشاره و اضافه کرد: اگر خطبه‌های دهه ۶۰ این افراد را گوش کنیم، حرف‌هایی به غیر از حرف‌های امروزی در مورد آمریکا و زیاده‌خواهی آن، رژیم جعلی صهیونیستی و همچنین موضوعات دیگر زده می‌شد.

وی به رکودی که در کشور حاکم است اشاره کرد و گفت: کشاورز و کارخانه‌دار از این وضع در کشور نگرانند و بیکاری بیش از سایر دوره‌ها در این دوره وجود دارد.

حسینی در پایان به وضعیت کشور در دوره تحریم‌های دولت قبل اشاره کرد و افزود: رستم قاسمی وزیر نفت دولت گذشته در اوج تحریم‌ها با دور زدن تحریم ۱۵۰ میلیارد دلار و همچنین ۷۰۰ تن طلا وارد کشور کرد، اما در دوره کنونی و با پذیرش برجام هیچ کاری نشده و پولی وارد کشور نشده است.

dsc_6645dsc_6639dsc_6636dsc_6631dsc_6629dsc_6626dsc_6622dsc_6621dsc_6620dsc_6618dsc_6616dsc_6614dsc_6613dsc_6609dsc_6607dsc_6605dsc_6604dsc_6601dsc_6599dsc_6597dsc_6595dsc_6591dsc_6586dsc_6582dsc_6579dsc_6576dsc_6572dsc_6569dsc_6568dsc_6565dsc_6562dsc_6561dsc_6555dsc_6554dsc_6552dsc_6549dsc_6544dsc_6542dsc_6540dsc_6539dsc_6538dsc_6537dsc_6535dsc_6534dsc_6532dsc_6530dsc_6529dsc_6528dsc_6643dsc_6642

 

 

 

انتهای پیام/1010 /

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم