تازه های سایت

پربازدیدها

19. مهر 1395 - 10:22
مردم اهالی روستاهای لوداب (گردنگاه، سر گردنگاه، دره بنگر و چانگ) امروز جلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع کردند.

به گزارش بویرخبر،جمعی از اهالی روستاهای لوداب (گردنگاه، سرگردنگاه، دره بنگرو) از توابع بویراحمد با حضور در جلوی استانداری از نبود جاده ارتباطی مناسب گلایه‌مند بودند و تجمع کردند.
بنا بر این گزارش؛ «برزگر» یکی از اهالی این روستا در گفت‌و‌گو با خبرنگار کبنانیوز، اظهار کرد: این روستا‌ها از یک جاده ارتباطی برخوردار هستند و متأسفانه به دلیل وضعیت بد اینجاده تنها با «الاغ» و «قاطر» می‌توانیم، عبور و مرور می‌کنیم.
وی تاکید کرد: اهالی روستا خودرو دارند ولی به دلیل اینکه وضعیت جاده ارتباطی ما بسیار اسفناک است امکان تردد خودرو‌ها نیست و در فصل زمستان و بارندگی مشکلات ما صد چندان می‌شود.
یکی دیگر از اهالی این روستا‌ها گفت: از ۷ کیلومتر مانده به روستا‌ها وضعیت جاده خیلی بد می‌شود و باید خودرو‌ها را هفت کیلومتر مانده به روستا‌ها پارک کنیم و با «الاغ» و «قاطر» بار و وسایل خود را تا منازلمان ببریم.
این فرد ساکن در روستای گردنگاه لوداب از توابع بویراحمد با بیان اینکه برای انتقال بیماران این روستا‌ها نیز دغدغه‌های زیادی است، بیان کرد: هر کس در این روستا‌ها بیمار شد یا باید منتظر مرگ باشد و یا اینکه با رنج فراوان آن را به جاده‌های دسترسی برسانیم.
به گزارش کبنا و به گفته افراد تجمع کننده بخشداری و ادارات مربوطه به خواسته‌های آن‌ها تاکنون پاسخ نداده‌اند و نبود اعتبار و بودجه را بهانه کرده‌اند و جاده آنقدر وضعیت بدی دارد که امکان استفاده از آن نیست.
این افراد می‌گویند، اهالی این روستا‌ها دارای زمین‌های کشاورزی و دامداری هستند، اما به دلیل نبود جاده مناسب دسترسی و سایر امکانات اغلب ساکنین به شهر مهاجرت کرده‌اند.
آن‌ها ادامه داد: به دلیل مهاجرت و نبود کار مجبور هستیم کارگری کنیم، اما اگر جاده ارتباطی خوبی داشتیم در محل سکونت خودمان به کشاورزی و دامداری مشغول می‌شدیم و زندگی بهتری را هم سپری می‌کردیم.
میرزایی یکی از اهالی روستای «دره بنگرو» بخش لوداب از توابع شهرستان بویراحمد نیز بیان کرد: مسئولان مرتب در شعار‌ها و سیاست‌های کاری خود اعلام می‌کنند که باید از مهاجرت روستائیان جلوگیری شود، اما این وضعیتی که جاده ارتباطی ما دارد خلاف آن چیزی است که مسئولان می‌گویند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی مربوط به همه مردم است، افزود: امام خمینی (ره) روستائیان و فقیران را صاحبان اصلی انقلاب اسلامی می‌دانستند و ما هم انتظار داریم مسئولان ارشد کهگیلویه و بویراحمد نسبت به مشکل ما چاره اندیشی کنند.
این فرد اضافه کرد: روزهای اخیر برای جابجایی «میت» خود با مشکل مواجه شدیم.

در ادامه اهالی این روستا‌ها تاکید کرده‌اند؛ مردم روستاهای (گردنگاه، سر گردنگاه، دره بنگر و چانگ) فاصله زیادی با مراکز بهداشتی و درمانی و شهرها دارند که وضعیت جاده دسترسی نیز بر مشکلات ما افزوده است.

به گزارش کبنا، برخی از کارشناسان استانداری کهگیلویه و بویراحمد در بین تجمع کنندگان حاضر شدند.

پژمان نیک‌اقبالی معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این خصوص گفت: مشکلات مردم این مناطق را شنیدیم و موضوع را برای پیگیری به دفتر فنی استانداری ارجاع دادیم.

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: قرار شد جلسه‌ای با حضور راه و شهرسازی و فرمانداری بویراحمد تشکیل و مشکلات روستاها که احداث راه ارتباطی مناسب است مورد بررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: منطقه گردنگاه بخش لوداب با احداث جاده پاتاوه به دهدشت در مسیر و محور ترانزیت قرار می‌گیرد.

نیک اقبالی با اشاره به آمار بالای واحدهای مصالح ساختمانی غیراستاندارد در استان گفت: مهلت قانونی برای اخذ مجوز استاندارد به واحدها داده شده و در صورت پایان این مهلت و عدم استانداردسازی، واحدها متخلف پلمب می‌شوند.

معاون امور عمرانی استاندار بیان کرد: برخی از این واحدها پروانه تأسیس ندارند که ابتدا باید پروانه تأسیس اخذ کنند و سپس نسبت به استانداردسازی آنها اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه ۴۲ پروژه عمرانی حوزه بویراحمد در نشست شورای فنی بررسی شد، افزود: بررسی پروژه‌های عمرانی به معنای مچ‌گیری از دستگاه‌ها نیست، بلکه بررسی پروژه‌ها به این منظور است که قبل از اینکه مشکلی در پروژه صورت گیرد پروژه اصلاح شود.

نیک‌اقبالی خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای مهم نشست‌های شورای فنی اصلاح کمبودها، مشکلات و نواقصات و بحث و تبادل نظر است.

tajamo-2tajamo-1

 

کبنا

انتهای پیام/

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم