تازه های سایت

15. تير 1395 - 13:02
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمدبه تفاهم‌نامه سه جانبه میان استانداری استان، بانک سینا و دفتر روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، افزود: در این تفاهم‌نامه قرار شد مبلغ 20 میلیارد تومان پول برای توسعه مناطق روستایی در قالب تسهیلات در نظر گرفته شود.

به گزارش بویرخبر،پژمان نیک اقبالی پیش از ظهر امروز در جلسه ارتقاء تولید وتوسعه اشتغال در روستاها بر اساس مولفه های اقتصاد مقاومتی گفت: پیشبرد اشتغال  و توجه به مولفه های اقتصادی در راستای اقتصاد درون زا از مهمترین رویکرد مسئولان در برنامه ششم خواهد بود.

 

ادارات با جدیت پای کار باشند

وی با بیان اینکه در این برنامه ادارات مشخص شده باید با جدیت پای کار باشند، بیان کرد: بر اساس مولفه های این کارگروه سهم استان در ایجاد شغل پایدار تا پایان برنامه ششم 23هزار نفر بوده که باید با جدیت تمام انجام گیرد.

 

ایجاد دوهزار شغل پایدار تا پایان امسال

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده دستگاه‌ها باید در سال جاری دو هزار و 236 شغل پایدار در روستاها ایجاد کنند.

 

وی بیان کرد: دستگاه‌های استان در سال آینده باید چهار هزار و 187 شغل پایدار، در سال 97، چهار هزار و 239، سال 98 بیش از 6 هزار شغل و در پایان برنامه در سال 99 بایدبیش از 6 هزار شغل ایجاد کنند.

 

نیک اقبال با بیان اینکه سهم پایینی برای ایجاد اشتغال در روستاهای استان در نظر گرفته شده و همین امر کار دستگاه‌ها برای ایجاد اشتعال را آسان کرده است،گفت:دستگاه‌های  مانند بنیاد شهید، بهزیستی، راه و شهرسازی، بسیج سازندگی، قرارگاه سازندگی کوثر، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، کمیته امداد، امور عشایر، اداره کل تعاون، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد کشاورزی باید این تعداد شغل را در مناطق روستایی ایجاد کنند.

 

نیک‌اقبالی تصریح کرد: دستگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد باید برش استانی ایجاد اشتغال در روستاها را از سازمان‌های مربوطه خود در کشور دریافت کنند که اداره کل بهزیستی برش استانی را دریافت کرده که از میزان 351 شغل در نظر گرفته برای سازمان بهزیستی دو شغل آن برش استانی است که برای هر شغل 18 میلیون باید هزینه شود.

 

در عمل باید اثبات کنیم نه در ارقام و شعار

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر اینکه دستگاه‌ها مشاغلی پایدار و متناسب با ظرفیت استان ایجاد کنند، افزود: به دنبال پر کردن جداول و دادن اعداد و ارقام نیستیم بلکه به دنبال ایجاد اشتغال پایدار هستیم و اینکه در پایان برنامه اشتغال مورد نظر ایجاد شود.

 

اختصاص 20میلیارد تومان برای توسعه روستاها

وی در ادامه با اشاره به تفاهم‌نامه سه جانبه میان استانداری استان، بانک سینا و دفتر روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، افزود: در این تفاهم‌نامه قرار شد مبلغ 20 میلیارد تومان پول برای توسعه مناطق روستایی در قالب تسهیلات در نظر گرفته شود.

 

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد توسعه اشتغال پایدار در روستا ها را از مهمترین اولویت های مسئولان دانست و افزود: شغل های ایجاد و معرفی شده از سوی ادارات مذبور باید اشتغال پایدار داشته باشد.

 

سه فرصت استثنایی برای توسعه استان

نیک اقبالی به دومین موضوع در این امر اشاره کرد و گفت: در تفاهم نامه ای دیگر که از سوی صندوق توسعه ملی لحاظ شده 500میلیارد تومان برای توسعه روستاهای محروم به صندوق هر استان با سود کم بهره واریز خواهد شد.

 

وی خاطرنشان کرد: برنامه دیگری که برای توسعه روستایی مهم است و در قالب تعاونی انجام می‌شود میزان آورده خانوارها است که اگر 25 خانوار در کنار هم جمع شوند و هر میزان آورده‌ای که داشته باشند چهار برابر آورده تسهیلات با سود چهار درصد بدون ضامن به روستاها اختصاص داده می‌شود.

 

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد  ادامه داد:تفاهم‌نامه سه جانبه بانک سینا، استان و دفتر مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری برای استفاده تسهیلات ارزان قیمت فرصت مناسبی است که اگر طرفین سه درصد سود را پرداخت کنند با توجه به سود 18 درصدی بانک‌ها حدود 10 درصد را تخفیف خواهیم گرفت.

 

نیک اقبالی با بیان اینکه این سه فرصت استثنایی می تواند گام های موثری را در راستای توانمند سازی اقتصاد دروزا در استان ایفا کند،بیان کرد: نباید مدیران بگذرند این فرصت ها به سادگی از استان برود و باید در راستای آن تلاش های بیشماری کنند.

 

انتهای پیام/ر

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم