تازه های سایت

25. ارديبهشت 1395 - 15:36
نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی
مدرک گرایی آفتی برای توسعه اقتصادی/ اقتصاد مقاوئمتی توسعه واردات نیست
نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی مدرک گرایی را آفتی برای توسعه اقتصادی و پیشبرد جامعه هدف دانست و اذعان کرد: خصیصه مدرک‌گرایی این است که امروز بلای جان جامعه، پیشرفت و ترقی است و از این منظر قابل نقد است.

به گزارش بویرخبر،غلام‌محمد زارعی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح جشنواره حرکت دانشگاه یاسوج به اهداف اصلی این جشنواره اشاره کرد و گفت: دانشجوی ما نمی‌پذیرد که صرفا در کلاس درس بنشیند و گوش دهد و مدرک بگیرد.

 

مدرک گرایی آفتی برای توسعه اقتصادی

وی مدرک گرایی را آفتی برای توسعه اقتصادی و پیشبرد جامعه هدف دانست و اذعان کرد: خصیصه مدرک‌گرایی این است که امروز بلای جان جامعه، پیشرفت و ترقی است و از این منظر قابل نقد است.

 

نباید فقط وابسته به ارائه گزارش باشیم

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا دانشگاه را محل علم آموزی و حل مسائل جامعه از سوی نخگبان آینده دانست و ابراز کرد: برگزاری چنین جشنواره‌هایی برای قشر فرهیخته جامعه موثر است، لذا نباید در برگزاری چنین محافلی صرفا به ارائه گزارش و برگزاری نمایشگاه اکتفا کنیم.

 

زارعی ادامه داد:کار زمانی خوب است که به عمل برسد و زمانی عمل خوبترخواهد شد که در خدمت بشریت، توسعه و پیشرفت جامعه باشد.

 

وی در ادامه با تقدیر از برگزاری مسئولان برگزار کننده این جشنواره ابراز داشت:  برگزاری چنین جشنواره‌هایی امیدبخش بوده و قابل تقدیر و تشکر است.

 

نماینده مردم شهرستانهای بویرزاحمد و دنا در مجلس شورزای اشلامی به مسئله اقتصاد و رونق آن در جامعه اشاره داشت و افزود: لزوما اقتصاد و سرمایه نمی‌تواند پیشرفتی برای جامعه داشته باشد اما نقش ظرفیت‌های انسانی بسیار موثر است.

 

اقتصاد مقاومتی توسعه صادارت است نه واردات

زارعی به شعار سال اشاره کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی که امروز مولفه های آن از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده به معنای استفاده بهینه از ظرفیت‌های بالقوه و برای بارور کردن و رسیدن به نقطه بالای اقتصادی برای توسعه کشور و در صورت امکان توسعه هر چه بیشتر صادرات است.

 

وی با بیان اینکه اگر امروز در مسئله اقتصاد خوب عمل نکنیم و دانشگاه‌ها پیوند حقیقی با مسائل جامعه نداشته باشند به سمت فقر تدریجی حرکت کرده ایم، ابراز کرد: اقتصاد مقاومتی به معنای واردات نیست، بلکه تولید بالقوه داخلی است که باید در راستای آن گام نهاد.

 

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر به معنای واقعی کلمه اقتصاد مقاومتی را قبول کنیم و بشناسیم و به عنوان جهاد علمی به آن پرداخته شود می‌توان اقتصاد مقاومتی را در دانشگاه‌ها معنا داد و مدل‌های اقتصاد مقاومتی را از لحاظ نظری پیدا کرد.

 

زارعی به نقش مسئولان در راستای تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی در مراکز علمی اشاره کرد و افزود: امیدواریم در زمینه کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در دانشگاه بزرگ یاسوج به تراز بالاتری نسبت به گذشته برسیم.

 

انتهای پیام/ر

نظرات کاربران

نظرخواهی

مطالبه شما از رئیس جمهور منتخب دوازدهم